Zom100 - Marmara Çizgi (Devam ediyor)

Başlatan hanac, 05 Temmuz, 2022, 14:44:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

ZOM 100 CILT 1

Zombi istilasıyla bütün hayatı değişti! Çöp dolu apartman dairesinde zombi filmleri izleyerek "bizim şirkete kıyasla orası cennet" diye kendi kendine söylenen 24 yaşındaki Akira Tendoo, elemanlarını sömüren bir şirkette 3 yıldır çalışmaktadır. Ofisteki muhasebeci Ootori'ye olan aşkını bile itiraf edemeden günleri geçerken bir sabah, apartman görevlisinin kiracılardan birini yediğini görür. Şehir zombilerle dolup taşmıştır fakat Akira, kendini hiç bu kadar "hayat dolu" hissetmemiştir! Alice in Borderland'den tanıdığımız Haro ASO ve Hallelujah Overdrive'dan tanıdığımız Kotaro TAKATA ilk kez bir araya geliyor! Eşi görülmemiş bir zombi hikayesi şimdi başlıyor!!

Yazar: Haro Aso
Çizer: Kotaro Takata
Editör: İlke Keskin
Çeviri: Hilal Öndoğan
Baskı Hazırlık: İlhan Tekin
Boyut: 125x180 mm
Sayfa: 160
Yayınlanma Tarihi: Haziran 2022
Fiyat: 42 ₺

hanac

ZOM 100 CILT 2

Çalıştığı şirket tarafından hem ruhen hem de bedenen sömürülen 24 yaşındaki Akira Tendoo, aniden bir zombi istilasıyla karşı karşıya kalır. Ateşler içinde yanan şehirden kaçarken aklına gelen tek şey "bugün şirkete gitmesem olur mu?" sorusudur. Zombi istilası sayesinde işe gitmekten kurtulan Akira, abayı yaktığı Ootori'ye açılmaya karar verir ve Ootori'nin evinin yolunu tutar. Bu sırada kendine "Zombi Olmadan Önce Mutlaka Yapmak İstediğim 100 Şey" listesi hazırlar ve bu listeyi uygulamaya koyulur! Zombi hikâyesi ikinci cildiyle tam gaz devam ediyor!!

Yazar: Haro Aso
Çizer: Kotaro Takata
Editör: İlke Keskin
Çeviri: Hilal Öndoğan
Baskı Hazırlık: İlhan Tekin
Boyut: 125x180 mm
Sayfa: 160
Yayınlanma Tarihi: Temmuz 2022
Fiyat: 42 ₺

ZGeralt

Paralel Evren'e uğradığım bir gün tamamen şans eseri rafta görüp aldım ve ciddi bir süpriz oldu benim için. İlk 3 cildi bitirdim ve dördüncüyü de ilk fırsatta alacağım.

Bitmek bilmeyen mesailerde, sürekli mobbinge uğrayarak ve karşılığını da alamayarak yaşayan modern bir köle olan beyaz yakalı kahramanımız, zombi kıyameti sonrası işe gidemediğinde "gerçekten yaşadığını" fark eder, öyle ki dünyanın sonunun gelmesi onun için büyük bir mutluluk kaynağı olmuştur ve hayattan zevk almaya başlamıştır.

Yaşadığımız kapitalist sistemdeki çalışma düzenine bol eleştiriler içeren, zombi janrı ve klişeleri ile dalgasını gayet güzel geçen, mizah dozu yüksek çok eğlenceli bir seri. En azından ilk 3 cilt itibariyle. Ben çok keyif aldım.

ferzan

Bana başlangıçta hiç ilgi çekici gelmemişti. Hatta itici bile buldum diyebilirim daha hakkında hiçbir şey bilmezken. Sonra bir abim ne kadar sevdiğinden bahsetti, o sıralar karşısına çıkan pek çok şeyi sevdiği için :) gene çekimser kaldım. Sonra bana ilk cildin ilk bölümünden fotoğraflar gönderdi. Öylesine göz gezdirirken bir anda çok sempatik ve absürt buldum ve çıktıkça aldım ciltlerini ama doğru düzgün başlama fırsatım olmadı. Bir an önce başlayıp güncel gitmek ve çıktıkça yeni cildini hemen tüketeceğim mangalar arasına almak istiyorum ama bakalım becerebilecek miyim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

ZOM 100 CILT 3

Elemanlarını sömüren bir şirkette çalışan Akira Tendoo (24), aniden ortaya çıkan bir zombi kıyametinin de etkisiyle çalıştığı şirkete gitmekten kurtulur ve eski yaşamına geri döner. Akira, "zombi olmadan önce mutlaka yapmak istediğim 100 şey" başlıklı bir defter tutmaya başlar ve odasını toplamak, sabahın köründe bira içmek gibi önemsiz şeylerden oluşan bu listesini uygulamaya başlar.

Enfeksiyonun yayıldığı Tokyo'dan ailesinin yaşadığı Gunma'ya gitmek üzere yola çıkan Akira, yolda eski şirketindeki şefiyle karşılaşır...

Zombi mi yoksa şefi mi daha ölümcül? Çok konuşulan zombi aksiyon dramasının üçüncü cildi karşınızda!

Sayfa Sayısı: 160
  Etiket Fiyatı: 54 TL

dean

ZOM 100 CILT 4

Akira Tendoo (24), aniden ortaya çıkan bir zombi kıyameti sayesinde, kendini sömürmekte olan şirkette çalışmaktan kurtulur. "Zombi olmadan önce mutlaka yapmak istediğim 100 şey" adlı hedef listesini yavaştan uygulamaya koyulan Akira, tekrar karşılaştığı eski şefini ardında bırakarak ailesinin yaşadığı Gunma'ya doğru yola çıkar. Ama yolculuk zombilerle ve görevlerle doludur. Suşi, kaplıca, ağaç ev... Bu sırada ortaya beklenmedik yeni bir karakter çıkar.

Etiket Fiyatı: 54 TL

hanac

ZOM 100 CILT 6
(Toplam 15 cilt, kaldı 9 cilt)

Eskiden maaşlı bir köle olan Akira Tendoo(24), ailesine minnet borcunu ödeyebilmek için memleketine geri döner.
Köy, artan enfeksiyon sayıları karşısında, dışarıya açılan tüneli kapatarak hastalığın üstesinden gelmiştir fakat Akira'nın üniversiteden arkadaşı olan Kanta Higuraşi'nin başını çektiği grubun zalim tasarısıyla çok sayıda zombi köye akın eder!! Dahası Higuraşi, "babanı kurtarmak istiyorsan, zombi ol" diyerek Akira'ya baskı yapar!
Akira baştan sona kılık değiştirmiştir!
Memleketinin kaderi ne olacaktır!?

Yayın Tarihi: Ocak 2024
Etiket Fiyatı: 120 ₺

ZOM 100 CILT 5

"Zombi Olmadan Önce Yapmak İstediğim 100 Şey"i günden güne gerçekleştiren Akira Tendoo (24), ailesine minnet borcunu ödemek için memleketine geri döner. Orada, üniversiteden arkadaşı olan Kanta Higuraşi'yle karşılaşır. Kanta da arkadaşlarıyla birlikte kendi listesini tamamlamaya çalışmaktadır fakat asıl dayanakları, kendilerine hiçbir şey tanımayan toplumdan intikam almaktır. Akira, hedefi köylülerin inşa ettiği küçük çaplı huzuru bozmak olan Higuraşi'yi durdurabilecek mi?

Yayın Tarihi: Kasım 2023
Sayfa Sayısı: 176
Etiket Fiyatı: 120 ₺