Tex Özel Albüm [Texone N. 33 sonrası] - Lal Kitap

Başlatan Zeljko, 01 Şubat, 2023, 19:01:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Gizemli bir katil, "Kovboylar" çetesinin üyelerini teker teker öldürür...

ÖZEL TEKS 1 LAL KİTAP

Orj.No : 34

DOC!

Sayfa: 240

Konu: Mauro Boselli

Senaryo: Mauro Boselli

Çizimler: Laura Zuccheri

Kapak: Laura Zuccheri

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Zeljko

İnternet satış sitelerinde tükenmiş görünüyor,benzer bir durumu mylos 1. sayida da yaşayabiliriz
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

KenParker

Sonunda okuma fırsatı buldum. O ne çizimdir, o ne güzelliktir, sanki her çizgi itinayla özene bezene kondurulmuş. Evet kadın eli değmiş. Çok hoş albümdü. Daha nice Zuccheri çizimi görmek ümidiyle.

Kinowa59

Merhaba sayın Ken Parker. Tex'in bu özel ve güzel ( orijinal sayı No 34 ) sayısını okuduktan sonra, Red Kit'in 75 yılı anısına çizilen ve YKY tarafından yayınlanan " Red Kit'i öldüren adam " albümünü okuyunuz. Bu özel albümde, Doc holiday'in Red Kit'e arkadaşlık yaptığını göreceksiniz. ( Maceranın sonu Tex'de ki gibi bitmese de )

caretta

İtalya'da yayınlanan "Romanzi a Fumetti"dizisinin 16.sayısı "Pearl" da Zuccheri çizimi.
Pearl Hart ilk kadın posta arabası soyguncusu. Sevgilisi John Boot ile iki posta arabası soyar.
Zorlu bir yaşam sürer, fahişelik yapar. Sonunda Teks ve Carson sayesinde Buffalo Bill in "Wild West Show"ekibine katılır.

KenParker

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 12 Mart, 2023, 23:31:42Merhaba sayın Ken Parker. Tex'in bu özel ve güzel ( orijinal sayı No 34 ) sayısını okuduktan sonra, Red Kit'in 75 yılı anısına çizilen ve YKY tarafından yayınlanan " Red Kit'i öldüren adam " albümünü okuyunuz. Bu özel albümde, Doc holiday'in Red Kit'e arkadaşlık yaptığını göreceksiniz. ( Maceranın sonu Tex'de ki gibi bitmese de )
Okumuştum ama dikkatinden kaçmış. Tekrar okuyacağım.

Gabby

Önceki işlerinden haberdar biri olarak Laura hanımdan beklentim yüksekti ama girizgah panelindeki ince detaylı ağaç çizimi ve "flashback" anlatıların yer aldığı gri ara geçiş tonlamalı karelerin dışında kendi adıma umduğumun altında bir işle karşılaştım.

Zuccheri'nin Tex'i bana az biraz Nicolo'nun çok sert görünmeyen mahzun yüzlü Tex'ini çağrıştırdı. Ana karakterin yüz hatlarında  bir standart yakalayamama ve  devamlılık sorunu gözlemlediğimi de belirtmeliyim bu arada...

Ama asıl aşağıdaki panellerin Zuccheri gibi arka plan ustası birinin elinden çıkmış olmasının  şaşırtıcılığına ek olarak dağlar, tepecikler, ağaçlar, çevre ve toprak zemin çizimlerinin  bu kadar baştan savma ve göz tırmalayıcı görüntü vermesi çokça takıldığım noktalar oldu. Son panelde kasabanın merkezi noktasının kuşbakışı çizimindeki ana yol üzerindeki izler, izden daha fazla kasaba ortasından boylu boyunca şırıl şırıl akan dere görüntüsü veriyor, ki üstelik bu diğerleri içinde en eli-ayağı düzgün olan zemin yorumu.

Laura Zuccheri gerektiğinde guaj boyayı yağlı boya ile birlikte kullanabilen, suluboya dahil farklı tekniklerle dikkat çekici işler üreten yetenekli bir ressam; dolayısıyla yukarıdaki gardı düşmüş çizgiler sorunu da bana göre çizer değil ressam olmasıyla ilgili. Bonelli gibi ara tonlamalara ve griye mesafeli bir yayıncıda siyah-beyaz işle kendini test etmek istemiş olabilir Zuccheri ama yanlış tercih, yanlış strateji çünkü onun çizgilerinin renge ihtiyacı var; yok illa siyah-beyaz olacaksa da griye ama o da Bonelli'de yok... :)

Tex Romanzi serisinin 16. kitabı olarak bu yılın başında yayınlanan, Boselli'nin kaleme aldığı ve Zuccheri'nin resimlediği Pearl (Hart)'dan örnekler koydum aşağıya. İşin içine renk girince Laura hanımın panellemelerindeki auranın nasıl yükseldiği ve derinlik  olarak da farklı bir boyuta geçtiği incelendiğinde kendini belli edecek ve  ne demek istediğim  daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum...

hanac

Tex Özel Albüm: Cilt 1 - Doc!

Tex Speciale serisinin 34. Albümüne denk gelen bu ilk ciltte efsanevi Doc ! Holiday'ın hayatını ve Earp kardeşlerle yaşadıklarını başka bir gözle görüyoruz. Bu cildin çok önemli bir özelliği de bir Teks macerasının ilk kez bir kadın çizer tarafından gerçekleştirilmesi.

Yayın Tarihi: Ocak 2023
Sayfa Sayısı: 240
Boyut: 16 x 21 cm
Fiyat: 150 ₺  Ocak 2023 Fiyatı 110 ₺

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kndzali

Teks özel seri şu anda Lâl kitap tarafından yayınlanıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Fikrimi söylüyorum: yeni basılacak özel cilt cep boy basılırsa alırım. Dev boy basılırsa onu da alırım. Hem cep, hem dev; ikisini de basarsa ikisini de alırım. Dev boy matbaa kararıyla sert kapak basılırsa, sınırlı ve numaralı basılırsa katılırım. Hangi fiyata koyarsa koysun alırım. İnşallah iki tip basımı da dener. Şimdiden söylüyorum numaralı basarsa benim numaram 152'dir. Yayınevine duyurulur.

Kinowa59

Yıllardır büyük bir hasretle yolunu beklediğim Tex özel seri No 2 ( orijinal sayı No 35 ) nihayet Lal kitap özelliği ve güzelliğiyle biz Tex tutkunlarının beğenisine sunulmuştur. Tex'in gelmiş geçmiş en büyük çizeri olarak gördüğüm C. Villa tarafından çizgi roman dünyasına kazandırılan bu sayı üzülerek söylüyorum ki arzuladığım orijinal boyutlarında değil, son yıllardaki moda tasarımıyla küçültülmüş biçimiyle okuyucuya sunulmuştur. Tex'in her hâlini kabulüm olarak gördüğüm için bu sayıyı da Tex hazinemin nadir bir parçası olarak kütüphaneme kazandıracağım.

hanac

Tex Özel Albüm: Cilt 2 -  Amansız

Yıllar süren bir çalışma ile Cladio Villa'nın hem kapak hem iç çizimlerini yaptığı bu sayı çizgi roman sanatının zirvelerinden sayılıyor, sakın kaçırmayın !

Yayın Tarihi: Şubat 2024
Sayfa Sayısı: 240
Fiyat: 185 ₺

Kinowa59

Yıllardır sabırsızlıkla beklediğim Tex özel sayı No 35 ( Lal kitap Tex özel No 2 ) nihayet bugün Lal kitap harika baskı kalitesiyle bana ulaştı.
Arkadaşlar, inanınız ki C. Villa sanatının zirve ürününü biz Tex tutkunlarına sunmuş. Orijinal sayıya göre boyutu küçültülmüş bu cilt sayfaları çevirdiğimizde hiçte gözleri yormuyor. Yalnızca baştaki editoryal yazısı okurken biraz sıkıntı yaratıyor. Keşke orijinali gibi büyük boy olsaydı ama ne yapalım buna da şükür diyorum.

YzbVolkan

Baskı iyi de kâğıt çok ince üstadım. Küçük boy Villa'nın sanatını okuyucaya ulaştırmasını engellemiş.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Lal kitap özel sayı Tex No 2 " Amansız " ilk yüz yirmi sayfasını okudum. Benim Tex' de en çok sevdiğim maceralar, hapishaneden firar, banka, posta arabası ve tren soygunu olan maceralardır. Bu ciltle hem banka soygununu hem de hapishaneden firar olayını müthiş aksiyon sahnelerinin süslediği sahnelerle Western filmleri tadıyla okuyoruz. Müthiş bir insan avı, kaçma ve kovalamaca sahneleriyle baştan okuduğum son sayfaya kadar heyecan fırtınası olarak esen " amansız Tex " macerasının kalan yüz yirmi sayfasını da sindire sindire okumaya devam edeceğim. C. Villa' nın 17 yılda oluşturduğu bu şaheserin tek ve en büyük kusurunun orijinal boyutlarında değil de küçültülmüş olarak basılması olmuş. Yalnız şunu da belirtmek istiyorum ki, çizgilerin net ve canlı görünümü bu kusuru da görünmez kılmış. Yaşamını Tex'in adalet anlayışı ilkesiyle çizmiş bir fanı olarak diyorum ki, Tex'in en büyük çizeri C.Villa' nın yaşama geçirdiği bu eseri okuyunuz, kütüphanenize kavuşturunuz.