Wolverine vs. Punisher - Presstij

Başlatan Nightrain, 14 Temmuz, 2023, 20:23:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Ana Kapak

Varyant

PENÇELER Mİ YOKSA SİLAHLAR MI? HANGİSİ DAHA İYİ?

Yaşanan tüm Wolverine/Punisher dövüşlerini – ve isteksizce kurdukları ekipleri – bu acımasız koleksiyonda öğrenin! Afrika'nın bağrında karşılaştıkları ilk andan itibaren, toplamda öldürdükleri insan sayısı sayfalara sığmayan bu iki soğukkanlı katil, birbirlerinden hoşlanmamışlardı!

Punisher'ın cyborg benzeri Damage ile karşılaşacak; Architect ile savaşa girecek ve bir keşif görevi için yeraltına inecekler! Ormanda gürleyecek, Madripoor'da yakın dövüşe girecek ve küçük bir orduyla savaşacaklar! Ancak Garth Ennis'in Punisher'ının sürekli tartıştığı ortağına yaptığı olağanüstü şiddetin önüne hiçbir şey geçemez – Logan'ın hızlıca aldığı intikamı dışında!

Snikt! Snikt! Bang! Bang!

Cildin içindeki sayılar (%100 doğru olmamakla birlikte):

PUNISHER WAR JOURNAL 6-7, WOLVERINE/PUNISHER: DAMAGING EVIDENCE 1-3, PUNISHER WAR ZONE 19, WOLVERINE/PUNISHER: REVELATION 1-4, PUNISHER 16-17, WOLVERINE 186, WOLVERINE/PUNISHER 1-5, ASTONISHING TALES: WOLVERINE/PUNISHER 1-6

Sayfa sayısı: 480
Kapak türü: Sert Kapak
Kağıt türü: 1.hamur
Boyut: 169 X 258
Fiyat: 720 TL (Ana Kapak ön siparişe özel 576 TL).
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Bu albümü okuyanların yorumları benim için çok kıymetli olacak. Goodreads notuna bakmıştım ilk haberini aldığımda, pek öyle matah değildi. Fiyat da sadece sert kapak baskısıyla arşa çıkmışken almamaya meyletmiş şu halimi değiştirecek birkaç kelam çıkarsa ne ala, yoksa çok da elzem değil deyip konuyu kapatacağım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Aslında almayacaktım ama ön siparişin son günü dayanamayıp aldım. Okuma konusunda da acelem yoktu, sonra en azından fikir verebileyim diye yarım saat önce başladım okumaya.

Ciltteki ilk iki sayı olan War Journal serisinden 6 ve 7 numaralı fasikülleri kapsayan ilk öyküyü bitirdim. Benim açımdan güzel başladı. 80'li yılların klasik Marvel atmosferini, daha doğrusu klasik Wolverine atmosferini özlemişim. Punisher'ın klasiği de geri kalmadı. İki gönül bir olup samanlığı seyran etti.

Başlangıç itibariyle ben havaya girebildim ve ilgiyle devam ediyorum. Bakalım sonrakiler de tat verecek mi, yoksa ivme yer yer alçalacak mı...

Bu arada, baskısı çok hoş. Birinci hamura klasik comics baskısı harika duruyor. Zaten klasikler kuşeye gitmiyor ama saman kağıt da az geliyor. Birinci hamur harika olmuş.

Not: Cilt klasikten güncele bir Wolverine / Punisher birlikteliği içerdiği için, cildin tamamında klasik sayılar yok elbette ama güncele yakın ya da nispeten daha yeni sayılabilecek dönemleri de birinci hamurda harika görünüyor.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

Sıcağı sıcağına devam edeyim, toplama içerikteki bölüm/macera bazında kısa kısa ele alayım şimdiye dek okuduklarımı;

PUNISHER WAR JOURNAL #6-#7;
    Yukarıda da bahsettiğim gibi, 80'ler klasik Marvel tadını özlemişim. Çok aman aman bir hikaye değildi, hatta zorlama ve dönemine göre kabul edilebilir düzeyde abartılı denk gelişlerle bezeliydi ama gene de nostaljik aurası ve atmosferi ile mütevazi bir keyif verdi. Wolverine Klasik Seri'de Türkçe'de okuduğumuz maceraların gerisindeydi, o ayrı. Ama klasik severleri illa ucundan kıyısından bile olsa keyiflendireceğine eminim.

Not: Sayfalar yukarıdaki örnek görsellerin kalitesinde değil, daha iyi gözüküyor Türkçe edisyonunda.

WOLVERINE/PUNISHER: DAMAGING EVIDENCE #1-#3
    İlk iki sayıdan sonra "Aha, nazar değdirdik sanırım." dediğim bir üç sayı oldu. Hikaye bir şekilde kendini okuttu ama daha kaliteli bir çizerle eminim çok daha yücelebilirdi bu hikaye. Ayrıca şimdiye dek gördüğüm en kötü Wolverine çizimlerine sahipti. Çizer Gary Erskine, kariyerinin çok başındaymış sanırım bu üç sayıyı çizerken. O dönemin ve oraların Cem Özüduru'su olmuş adeta. Olgunluk işleri güzel elbette ama erken dönemi evlere şenlikmiş. İç sayfalar gene bir şekilde yiyor ama çizerin Punisher ve Wolverine yorumu için tek çizim paylaşmam yeterli olacaktır.

PUNISHER WAR ZONE #19
    Halihazırda devam eden başka bir serinin içinden cımbızla çekilmiş bir tekliydi bu sayı da. Başı nasıldı bilemiyoruz 19. sayıdaki öykünün ama sonunu öğreniyoruz. Aksiyon hiç durmuyor, gerilim baki ama nostaljik tatta bir gerilim. Gene de tek sayı olarak okunması, War Journal'dan alınan iki sayıda olduğu gibi mütevazi bir keyif veriyor. Daha fazlasını değil tabi. Çizer Hugh Haynes fena iş çıkarmamış ama bölümün başlarındaki karlı sahnelerdeki kargaşada gözlerim acıdı biraz.

Sırada dört sayılık animevari çizimli bir macera var ve şimdiden modum düştü o dört sayı için. Animevari olduğu için değil de, bir garip gözüktüğü için. Onu aşabilirsem ardından Garth Ennis ve Robert Derricson'lu şahane bir bölüm gelecek ama benim bugünlük enerjim tükendi. Zaten çok sık dikkatim dağılıp bölünerek bu kadarını anca okuyabildim. Gene okudukça örnek görseller vererek, kısa kısa yorum yaparak fikir edinilmesi adına elimden geleni yapmaya devam ederim. Daha ilk çeyreği anca bitirebilmişimdir herhalde.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Kalemine sağlık sevgili ferzan. Ama ne yalan söyleyeyim, popüler tabirle (ki muhtemelen Türkçe olarak da yanlış kullanarak 😊) henüz yükselemedim albüme. Bu arada bir kopyasını da inceleme fırsatım oldu; harika bir baskı, güzel işçilik. Hakkını da teslim edelim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ghostrider

Çok ucuz maşallah ,zengin olsam yine para vermem o kadar
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

rumar80

Punisher war journal'daki maceranın çizeri Jim Lee bu arada.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Mrtekin

Katıksız bir Punisher sevdalısı olsam da, fiyat açısından bunu pas geçtim, alınabilecek gibi değil bana göre de. Maalesef.
They drew first blood...

KenParker

Aynı fikirdeyim. Punisher Volvi kapışması baya ilginç görünüyor. Yalnız fiyat düşmeden almayacağım.

oldman_logan

çok pahalı malesef almıyacağım.

Solomon Kane

İlk sayıları bitirdim. Anime gibi olanlara geçtim. Vakit geçirmelik olarak okunabilir. Ben tek br macera düşünmüştüm uzun soluklu ama değilmiş. Bu biraz üzdü. Fiyatı 720 TL bile olsa çok uygun. Çünkü baskı kalitesi yüksek. Boy ve cilt de iyi. Sonuçta günümüzde normal 6 fasiküllük ciltler bile 200 liraya geldi.Tek eksiği Ben kuşe kağıt. Ama o da tercih meselesi. Tamamını okumadım. Konu dediğim gibi bütün olmadığı için parça parça okuyorum.
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )