Yürüyen Adam - İthaki (One Shot)

Başlatan hanac, 19 Eylül, 2023, 14:51:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Yürüyen Adam - Ciro Taniguçi

Bugünlerde kim bir çocuğun oyuncağını kurtarmak için çıplak ayakla bir ağaca tırmanmaya zaman ayırıyor?

Ya da durup kuşları gözlemlemeye? Bir fırtınadan sonra su birikintilerinde oynamaya? Bir deniz kabuğunu yerine koymak için sahile gitmeye? Yürüyen Adam genellikle sessiz ve genellikle yalnız başına, belirli bir yere gitme amacı olmadan dolaşırken bunları yapıyor.

Yayın Tarihi: Mart 2023
Çevirmen: Nilay Çalşimşek
Sayfa Sayısı: 232
Ölçüleri: 14,8*21 cm
Kapak Tipi: Karton Kapak
Fiyat: 90 ₺

KenParker

Bunu okumuştum. Hayatın basit, sıradan zevklerini yansıtıyordu. Hani "Küçük Şeyler" kitabında anlatıldığı gibi. Hayatta koşuşturmacaya ara verip şu anı yaşamaya başladığında daha huzurlu oluruz ya. Onun gibi. Ayrı ayrı 15,20 küçük hikayesi var. Bunlar bir yerde birleşiyor mu dersen, Hayır, birleşmiyor. En sondaki bir kaç hikaye anlatımın yönünü değiştiriyor ama sonuç bir yere varmıyor. Sanırım çizer ara vere vere yıllar içinde çizmiş. En sonunu da tam bağlamamış.

Kitap ismi gibi, kapağı gibi, tanıtım yazısındaki yazıda anlatıldığı gibi. Sade.

Tanugiçi'nin çizimleri çok temiz. Sahneler belirsiz değil, hepsi berrak. Manga abartısı savruk hareketler, yüz ifadeleri hiç yok. Ben beğendim.