Planetes - Satori (4 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan hanac, 04 Ekim, 2023, 16:06:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Planetes Cilt 2

Uzay çağına özgü çevresel kaygıların ve yeni keşif alanlarının bulunduğu bir zamanda, sadece işlerini yapmaya çalışan ekip, Haçimaki'nin yaklaşan Jüpiter görevine katılma umutlarını engelleyen tecrit korkusuyla baş etmeye çalışır, Yuri'nin kayıp eşinin izlerini bulmak için enkaz taramaya devam eder ve Fee'nin hâlâ sigara içebildiği tek yer, teröristler tarafından saldırıya uğrayınca ansızın kahraman olurlar! Makoto Yukimura'nın özenle yarattığı bu engin gökdenizin kıyısında kayıp

Yayın Tarihi: Eylül 2023
Sayfa Sayısı: 256
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Fiyat: 86 ₺

Planetes Cilt 1

2070'li yıllarda, insanoğlu uzayı fethetmiş, gezegenler arası seyahati mümkün kılmış ve uzayın sonsuzluğu tüm dünyanın hayalgücünü ateşlemiş halde. Bu gelişmeler, tehlikeli uzay enkazı miktarını da büyük ölçüde arttırmış durumda ve birilerinin bu enkazı temizlemesi gerek. İşi üstlenen DS-12 enkaz kaldırma gemisi ekip üyeleri, her biri kendi hedeflerine, eğilimlere ve kişisel sorunlara sahip bir üçlüdür: Bir denizcinin okyanusa duyduğu tutkuyla kendi gemisiyle derin uzayı keşfetme hayalleri kuran Haçimaki; Yörüngedeki enkazın neden olduğu bir uzay uçuşu kazasında kaybettiği eşinin yaralarını sarmaya çalışan ve enkaz temizleme işini bu yüzden kabul etmiş olan Yuri; Görünüşte sert ve soğuk mizaçlı olsa da içten içe şefkatli, erkeksi, sigara tiryakisi pilot Fee... PLANETES, bu engin gökdenizin kıyısında, geçmiş hayatlarına, acılarına ve çelişkilerine tanık olduğumuz Yuri ve enkazcı dostlarına dair gerçekçi ve derinlikli bir öykü.

Yayın Tarihi: Eylül 2023
Sayfa Sayısı: 232
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur

Rossi

darbove

Mangakası Vinland Saga ile aynı. Bilimkurgu seviyorsanız şans verebilirsiniz. Toplamda 4 cilt olacak. Yarısı basıldı bile. Umarım hızlıca tamamlanır.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Rossi

Ingilizcesine göre fiyatı da uygun görünüyor 

hanac

Alıntı yapılan: darbove - 04 Ekim, 2023, 20:58:12Mangakası Vinland Saga ile aynı. Bilimkurgu seviyorsanız şans verebilirsiniz. Toplamda 4 cilt olacak. Yarısı basıldı bile. Umarım hızlıca tamamlanır.

Sadece 4 cilt ve Bilim-kurgu, kesin alırım.

altay1944

çizim örnekleri mümkün mü? Bir şans verebilirim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

altay1944

Hasan bey teşekkür ederim. Bu albümün iki versiyonu var mış. Biri renkli biri siyah beyaz. Benim merak ettiğim Türkçe versiyon hangisi?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: altay1944 - 10 Ekim, 2023, 11:55:15Hasan bey teşekkür ederim. Bu albümün iki versiyonu var mış. Biri renkli biri siyah beyaz. Benim merak ettiğim Türkçe versiyon hangisi?

Bizdeki siyah beyaz. Renkli olsa fiyat kim bilir kaç olurdu.

pizagor

Aralık'ın hemen başında Ankara kitap fuarı başlıyormuş. Son cildin de bu etkinliğe kadar raflara çıkacağını söyledi İlker Özer.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Ve bir manga serisi daha tamamlanır.

Planetes Cilt 4

MAKOTO YUKIMURA'nın MUHTEŞEM KISA SERİSİ PLANETES SONA ERİYOR!
Düğünden sonra Haçimaki ve Tabane kendi rutinlerine geri dönmüşlerdir. Haçi, Jüpiter'e yapacağı yolculuk için hazırlanırken, eşi de bir uzay istasyonunda gemilerinin tamir edilmesini beklemektedir. Orada, Reticulum'dan gelen ve cezalandırılarak insana dönüştürülen bir uzaylı olduğunu iddia eden, tuhaf karakter Baron ile tanışır. Fee ise giderek daha şüpheci olmaya başlamıştır. Ülkeler arasındaki gerilimin artmasıyla
uyduların mayın olarak kullanılması, her bir göksel enkazın ölümcül birer silaha dönüşebileceğine işaret eden ve sonuçları tahmin edilemeyecek bir savaşın habercisidir.
Bu ciltte, Makoto Yukimura'nın yazıp çizdiği, PLANETES (2001) #17-26 sayıları bir araya getirilmiştir.

Yayın Tarihi: Aralık 2023
Sayfa Sayısı: 336
Fiyat: 130 ₺

Planetes Cilt 3

YUKIMURA'nın DERİNLİKLİ ÖYKÜSÜ PLANETES, 3. CİLDİYLE DEVAM EDİYOR! Zorlu bir eleme sürecinin ardından Haçimaki, hayatının hayali olan Jüpiter Geliştirme Projesi'ne kabul edilir. Ancak, değer verdiği her şeyi geride bırakacağı gerçeğiyle yüzleşen Haçimaki'nin sevinci çok geçmeden yerini umutsuzluğa bırakır. Bu farkındalık, Haçimaki'yi varoluşunun anlamı ve uzaydaki yaşamının doğası üzerine düşünmeye zorlar.
Bu ciltte, Makoto Yukimura'nın yazıp çizdiği, PLANETES (2001) #12-16 sayıları ile ek bölüm KIRMIZI YILDIZ, BEYAZ TOP bir araya getirilmiştir.

Yayın Tarihi: Kasım 2023
Sayfa Sayısı: 232