Pikap almak istiyorum

Başlatan hanac, 10 Nisan, 2014, 11:39:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Benim evde dededen kalma, iğnesi kırık bir pikabım var. Sadece birkaç kez dinleyebildim fakat şunu söyleyeyim biz bilgisayardan, cep telefonundan müzik falan dinlemiyoruz. Sesi çok çok duru çıkıyor burada. Tabi klasik eserleri sevmek gerek pikap için, yeni müzikimsilerin plakları çıkmıyor. Ben almanızı şiddetle tavsiye ederim, bambaşka bir deneyim.

alan ford

Alıntı yapılan: Ralph - 10 Nisan, 2014, 14:32:01
Benim evde dededen kalma, iğnesi kırık bir pikabım var. Sadece birkaç kez dinleyebildim fakat şunu söyleyeyim biz bilgisayardan, cep telefonundan müzik falan dinlemiyoruz. Sesi çok çok duru çıkıyor burada. Tabi klasik eserleri sevmek gerek pikap için, yeni müzikimsilerin plakları çıkmıyor. Ben almanızı şiddetle tavsiye ederim, bambaşka bir deneyim.

Bu biraz yanlış bilgi. Yeni müziklerin de plakları çıkıyor. Tabii ki ne dinlediğinize bağlı olarak değişir ama bizim popçular da sardılar bu işe. Teoman , Nazal Öncel , Kenan Doğulu falan plak severlerden. Yurtdışında ise hemen her albümün LP'sine ulaşmak mümkün. yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir nüans var. Plağın esprisi analog kayıt olmasında. Özellikle bizimkilerin plak kayıtları ise dijitalden . Bu durumda plağın pek anlamı yok. Son yıllarda benim bildiğim analog kayıttan basılan iki LP var Türkiye'de. Flört ve Nemrud gruplarının LP'leri. Özellikle Nemrud'un 180 gr'lık LP si, hem kayıt hem müzik olarak çok iyi. Dijitalden kayıt olduktan sonra Bir DAC yardımıyla bilgisayardan dinlerim , plakla uğraşmam şahsen.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Ralph

Alıntı yapılan: alan ford - 10 Nisan, 2014, 15:33:23
  Bu biraz yanlış bilgi. Yeni müziklerin de plakları çıkıyor. Tabii ki ne dinlediğinize bağlı olarak değişir ama bizim popçular da sardılar bu işe. Teoman , Nazal Öncel , Kenan Doğulu falan plak severlerden. Yurtdışında ise hemen her albümün LP'sine ulaşmak mümkün. yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir nüans var. Plağın esprisi analog kayıt olmasında. Özellikle bizimkilerin plak kayıtları ise dijitalden . Bu durumda plağın pek anlamı yok. Son yıllarda benim bildiğim analog kayıttan basılan iki LP var Türkiye'de. Flört ve Nemrud gruplarının LP'leri. Özellikle Nemrud'un 180 gr'lık LP si, hem kayıt hem müzik olarak çok iyi. Dijitalden kayıt olduktan sonra Bir DAC yardımıyla bilgisayardan dinlerim , plakla uğraşmam şahsen.

Bunu bilmiyordum, yeni şarkıcıların plakla uğraştıklarını. Güzel bir uygulama olmuş.

Nightrain

Foo Fighters'in son albümü Wasting Light'ta analog kayıt. Bir yerde dinleme fırsatım oldu, resmen inliyordu. Ağzım kulaklarıma varmıştı. Önümüzdeki aylarda çıkaracakları albümde yine analog kayıt olacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Bu konuda tecrübeme dayanarak söylüyorum oturup karşısında kulak testi yapmadan hiç bir marka tavsiye etmem. Benim için yumuşak çalan sizin için sert çalar. Kulak önemli telefonda da söylediğim gibi bir hafta sonu gider bakarız sir Hasan. En son dinlediğim 40.000 euroluk sistem gibi bir şeyler alırız sana nede olsa CEO'sun.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Gaza gelmeyin sakın Anaç.Çizgi romana benzemez bu hobi.Maddi,manevi çökertir adamı..
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Zamanında beni çökertti ama kurtuldum :) yaşasın ipad :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kadri kerem

Uzun zamandır aklımda olan, rüyalarımı süsleyen bir düşünceydi pikap satın almak. Çocukluğumda hem cd, hem kaset hem de plak çalan bir müzik setimiz vardı. Dedim o yıllara bir dönüş yapayım.

Epey de bir araştırma yaptım. Baktım ki maddi anlamda altından kalkılacak gibi değil. Beğendiğim plaklar 70-80 lira. Hayali rafa kaldırdık haliyle. Ama şunu söyleyebilirim ki öyle D&R'dan falan pikap alınmaz. Oyuncaktan farkları yok. Geçen bir tanesinde Pioneer marka bir pikap gördüm. O kadar uyduruktu ki anlatamam. En iyisi yine ikinci el almak gibi. Zaten ikinci el işin ruhuna daha uygun.

Hadi size bir şarkı armağan edeyim. Sanal pikap keyfi. Bu şarkı pikap hayalinin üzerine bir bardak soğuk su içenlere gelsin. :)

https://www.youtube.com/watch?v=U-GamX1R_bM

kalidor

En son büyük admin hanac pikapa merak sarmışti Kerem. Forumda bu işlerden anlayan alan ford, hennesy, V gibi üyelerimiz mevcut, onlara da danışabilirsin.
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Alıntı yapılan: kadri kerem - 08 Temmuz, 2014, 02:52:19
Uzun zamandır aklımda olan, rüyalarımı süsleyen bir düşünceydi pikap satın almak. Çocukluğumda hem cd, hem kaset hem de plak çalan bir müzik setimiz vardı. Dedim o yıllara bir dönüş yapayım.

Epey de bir araştırma yaptım. Baktım ki maddi anlamda altından kalkılacak gibi değil. Beğendiğim plaklar 70-80 lira. Hayali rafa kaldırdık haliyle. Ama şunu söyleyebilirim ki öyle D&R'dan falan pikap alınmaz. Oyuncaktan farkları yok. Geçen bir tanesinde Pioneer marka bir pikap gördüm. O kadar uyduruktu ki anlatamam. En iyisi yine ikinci el almak gibi. Zaten ikinci el işin ruhuna daha uygun.

Hadi size bir şarkı armağan edeyim. Sanal pikap keyfi. Bu şarkı pikap hayalinin üzerine bir bardak soğuk su içenlere gelsin. :)

https://www.youtube.com/watch?v=U-GamX1R_bM

pioneer'in yeni modelleri gerçekten çok kötü, lakin 70'lerin sonu ve 80'lerin başında yaptıkları pikaplar enfestir. PL 570 misal hala benim hayallerimde. Yine de 1. elden hemen vazgeçmeyin. D&R olmaz ama misal Tcihibo pikaplardan pek şikayet duymadım ben .

hanac

Ben bu işten vazcaydım.

Herkes gözümü korktu, ben de işin peşini bıraktım.

alan ford

Alıntı yapılan: hanac - 08 Temmuz, 2014, 17:42:44
Ben bu işten vazcaydım.

Herkes gözümü korktu, ben de işin peşini bıraktım.
::)

Ben korkutmadım yahu

DAMPYR

hanac