Hint Filmleri

Başlatan hanac, 22 Kasım, 2013, 17:33:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Az önce bitirdim filmi. Tek kelimeyle muhteşemdi. Hint filmlerine karşı çok önyargılı biriyimdir ama film bitince şimdiye kadar izlemediğime çok pişman oldum.
Uzun zamandır bu kadar beğendiğim bir film olmadı. İzlemeyenler ve benim gibi önyargıyla yaklaşanlar kesinlikle ama kesinlikle önyargılarını bir kenara bırakıp izlemeliler bu filmi. Hem senaryosunu, hem oyunculuklarını, hem müziklerini çok beğendim.

hanac

Salman Khan'ın 2015 yazında vizyona giren filmi.

Film inanılmaz bir ilgi ile karşılandı ve PK in ardından en çok hasılat yapan ikinci film oldu.

Konusu:

6 yaşındaki Pakistanlı bir kız Hindistan'da kaybolur. Kız ne yazık ki konuşamamaktadır.

Salman Khan'ın oynadığı karakter çocuğa sahip çıkar ve ailesine ulaşması için pakistana doğru yola çıkarlar.

Salman Khan'ın tarzının dışına çıktığı bir film, aslında Aamir Khan'ın tarzına yakın bir film olmuş.

Ama çok güzel bir film olmuş; filmin hindistanda geçen ilk yarısı komedi ağırlıklı.

İkinci yarı ise Pakistan'da geçiyor ve drama ağırlıklı, bu yarı biraz fazla uzatılmış gibi.

1-2 dans ve şarkı var filmde, o da ilk yarıda.

Kesinlikle tavsiye ediyorum; imdb notu da oldukça yüksek.

http://www.imdb.com/title/tt3863552/?ref_=fn_al_tt_1

hanac

tommikser

izleyeli uzun zaman oldu ama hala aklımda kaldığına göre beni gerçekten etkilemiş demektir.Konu tam yeşil çam tadında izlerken zaman zaman eğleniyor zaman zaman hüzünleniyorsunuz.

Farklı dinlerden insanların aslında insan olarak birbirlerine bakabildiklerinde ne kadar yakın olabildiklerini bir çocuk ve onu evine götürmeye çalışan,koyu bir Hindunun gözünden yüzümüze çarpıyor.Gerçekten ön yargı en büyük sıkıntımız.Bu filmin işlediği klasik konu bu kadar güzel ve çarpıcı anlatılabilirmiş.

Ailecek izleyin derim.Hatta yakınlarınıza da izletin.Pişman olmazsınız sadece neden bu kadar geç izledim diye pişman olursunuz.

tommikser

Bir baş yapıt olmadığı doğru. İzlenebilir bir film ama nedense bana o kadar da inandırıcı gelmedi. Bu kadar apolitik bir kuşağın gençleri tarihlerindeki kahramanlıkları öğrenerek bir anda büyük bir vatansever oluyor. Ben yemedim.
Şimdi hiçbir gencin bu kadar hızlı dönüşebileceğine inanmıyorum.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: hanac - 30 Kasım, 2014, 21:24:58

Ben de aynı yönetmenin Bhaag Milkha Bhaag filmine başladım, bu filmi çok tavsiye ediyorlar.

Son izlediğim hint filmiydi. Sanırım Türkçe anlamı "Koş Milkha Koş" anlamını taşıyor. Milkha adlı Hintli bir atletin gerçek hikayesini anlatıyor.
Çok beğendim. Çıktığı sene yabancı film oscarına aday olmuş mu bir bakmak lazım...

hanac

4 yıl sonra devamını çekmişler. Bir ara izlerim.

hanac

Canımız ciğerimiz Aamir Khan'ın son filmi 23 Aralık'da vizyona giriyor.

Eski bir güreşçinin kızlarını da güreşçi yapmasını anlatan bir film. (Özetin özeti  :) )

http://www.imdb.com/title/tt5074352/?ref_=nm_flmg_act_3

Nemo

Kabul ediyorum, cok onyargili davranmisim Hint filmlerine karsi. Tesadufen Highway filmini izledik arkadaslarla.
Simdi Ghajini, PK vs devam edecegim.
Bu filmi de izlemenizi tavsiye ederim.
Zengin simarik bir kiz, dugunu oncesi kacirilir deyip fazla detay vermeden muhakkak izleyin diyeyim.

Özel Alfa Ajanı

hanac

hanac

worldman

Fragmanı güzel gözüküyor.Karayip korsanlarını anımsadım izlerken.

HacıGeraltEmmi

Güzel fragman, yeşilçamdan sahne apartmışlar :) üç ok mizansenini Cüneyt Arkın yıllar evvel kullanırdı ;D
Kurtuluş savaşı ve serseri kahraman hikayesi Yandım Ali'yi hatırlattı bir an, A. Khan yakışırdı role :)

hanac

30 Kasım'da bizde de vizyonda.

Film yurtdışında hiç beğenilmedi, gitmeyi düşünüyordum ama vazgeçtim.

Mrtekin

Alıntı yapılan: hanac - 18 Kasım, 2018, 22:23:53
30 Kasım'da bizde de vizyonda.

Film yurtdışında hiç beğenilmedi, gitmeyi düşünüyordum ama vazgeçtim.

Çok iyi yapmışsın, Abi:-) Ben seyretmeyi denedim ama 15 dakika sonra pes ettim:-)
They drew first blood...