Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 04 Mayıs, 2021, 02:03:19
Çizgi Düşler'in cevabından anlıyoruz ki, Mylos öyle veya böyle yayımı devam eden bir seride yayımcısının haberi olmadan sıradaki sayının teklifini almış. Bu pek hoşuma gitmedi açıkçası. Doğru bir yöntem değil. Belki Çizgi Düşler zaten kar beklentisi olmayan bu yayın için bu durumu önemsememiş olabilir ama bu yola başvuran bir yayınevi diğer kar getiren yayınlara da el atabilir ki hukuki olarak buna bir engel de yok. Hoş bir durum değil...
okadar kolay olduğunu sanmıyorum yazışmalarla ilk yayıncısına sorulmuştur herhalde.Öyle olsa herkes birbirinin yayınına el atar.Öbür türlü pek etik olmazdı herhalde.

hanac

Çizgi Düşler'in cevabından anlıyoruz ki, Mylos öyle veya böyle yayımı devam eden bir seride yayımcısının haberi olmadan sıradaki sayının teklifini almış. Bu pek hoşuma gitmedi açıkçası. Doğru bir yöntem değil. Belki Çizgi Düşler zaten kar beklentisi olmayan bu yayın için bu durumu önemsememiş olabilir ama bu yola başvuran bir yayınevi diğer kar getiren yayınlara da el atabilir ki hukuki olarak buna bir engel de yok. Hoş bir durum değil...

Anladığım kadarıyla durum tam olarak öyle değil.

Teklif veriyor Mylos'da, ama öncelik Çizgi Düşler'de oluyor.

Onlar ben teklif vermeyeceğim deyince Mylos'a veriliyor telifler.

Nemo

Tabi ki bu şekilde olmamıştır. Hiç etik olmaz kim yaparsa yapsın. ki saçma zaten. Öyle olsa lal teks'in gelecek sayısına telif versin alsın bassın. çizgi düşler dylan bassın. Atıyorum önümüzdeki 12 sayı için telif alıp her sene yenileniyordur telifler. Öbür türlü olmaz bu işler.
Telif şirketi, aylık yayınlayacagı taahhutu ile Mylos'a vermiştir kanaatimce.
Özel Alfa Ajanı

Mrtekin

Ben de Hüseyin gibi düşünüyorum. Telif veren neticede parasına bakar. Mylos, aylık yayınlayacağı taahhüdü ile, telifi almıştır. Eğer aynı türden teklifi Çizgi Düşler de verseydi, öncelik Çizgi Düşler'de olurdu.

Keza, Mylos'un etik dışı bir iş yaptığını da çok düşünmüyorum. Çizgi Düşler serinin limitli de bile kendini kurtarsa da durumunun kritik olduğunu açıklamıştı, zaten kendileri de gelinen son durumu anlayışla karşıladıklarını ve işbu ekonomik konjonktürde Mylos'un telifi alırken ticari kaygıyı çok gözetmediğini (yani zarar edeceklerini) de belirtti.

Dilerim, sevenleri için uzun ömürlü bir girişim olur. Çizgi Düşler'e de bu zamana kadar fumetti konusunda zarar etme pahasına ellerini taşın altına soktukları için teşekkür etmek gerekir.
They drew first blood...

OZAN BALIM

Mylos'un bu işe girişirken Çizgi Düşler'le irtibata geçmesi gerekirdi diye düşünüyorum yine de. En azından Çizgi Düşler Julia için başka bir yayınevinin teklif verdiğini teklif vermek istediğinde öğrenmemeliydi. Bu benim düşüncem tabii, farklı düşünceler de olabilir. Çizgi roman sektörünün darlığından söz ediyoruz hep ve fumetti sektörün en alt basamağında. Olaya salt ticari bakmak doğru değil, ki birçoğumuz belki birçok yayını destek amaçlı alıyoruz, kendi adıma ben böyle yapıyorum en azından. Yayınevlerinin her hamlesi ve tavrı aslında sektörel bir tavır olacak ve direkt sektörel etki gösterecektir diye düşünüyorum. Çok mu naif düşünüyorum bilmiyorum ama olması gereken bu bence. Yoksa bir süre sonra birkaç sermaye yoğun yayınevi dışında yayınevi kalmaz çizgi roman yayınlayacak.

DAMPYR

Çizgi Düşler Teks ve Zagor dışında Fumettiden vazgeçti zaten niye bukadar kafayı takıyorsun ki birazda başka yayınevlerine Fumettide şans tanıma zamanı gelmedimi sence

karlıova

Bayram sonunu hevesle bekliyorum, ay bitmeden bir sürpriz hediye gelebilir.

Julia gibi kaliteli bir fumettiyi orijinaline sadık, aylık formatta okuyabilecek olmamız çok sevindirici. Mylos polisiye konusunu bilen bir yayınevi, yayınladıkları 221B dergisi alanında en iyilerden şu anda. Umarım kaliteli kağıda, güzel bir edisyon ve çeviri ile yayınlanır, her ay hevesle çıkışını bekleyeceğimiz bir seriye kavuşmuş oluruz.

Aylık albüm olması fiyatın makul olmasını sağlar. Sahaflar ve zincir kitabevleri yanında büyük gazete bayilerinde, 221B'nin satıldığı yerlerde dağıtılırsa klasik ÇR okuru dışında kalan okurdan da ilgi görebilir. İyi bir dağıtım ve edisyonla Julia kalitesinde bir çizgi romanın karlılık ve devam sorunu yaşamaması lazım. Yaşıyorsa, memleket zaten bildiğimizden de vahim demektir. Şu devasa nüfusta en az bir 2000 satabilmesi lazım.

DAMPYR

Evet Çeviri ve Matbaya verilişi düşünürsek birazdaha bekliyeceğiz gibi görülüyor.Ama Aylık olarak çıkacak olması iyi Beklemeye değer...

DAMPYR

Arkadaşlar Mylos Kitap'a Julia ile ilgili Email göndermiştim sağolsunlar beni kırmayıp cevap vermişler gönderdiğim Mail ve onlardan gelen cevap şöyle :

Merhaba Mylos Yayın Grubu olarak Çizgi Roman Krimolog Julia çizgi romanının telifini aldığınız ve Aylık olarak yayınlanacağınız söylendi bu doğrumu? Bu haber büyük bir sevinç yarattı Altın Madalyon Çizgiroman formunda ,Eğer bu doğruysa ilk sayı nezaman piyasada olur Bana Email gönderirseniz sevinirim.Hayırlı işler dilerim

Mylos Kitapdan gelen Email :

Merhaba,

Evet, Julia, her ay Mylos Kitap'tan yayımlanacak. İlk çizgi romanın editörlük ve tasarım çalışmaları yapılıyor. Planımız Haziran ortası itibarıyla yayımlanması yönünde. 

lginiz için teşekkürler...
19.05.2021, 11:27, "Mylos Yayın Grubu

kırkambar

Kaldığı yerden mi sayı birden mi, belli değil sanırım.

DAMPYR

Alıntı yapılan: kırkambar - 19 Mayıs, 2021, 22:19:31
Kaldığı yerden mi sayı birden mi, belli değil sanırım.

Çizgi Düşlerin Kaldığı yerden devam edecek

haysat

Mylos Kitap Julia tanıtımlarına başlamış..

Polisiye çizgi roman serisi "Julia", Türkçedeki macerasına Mylos Kitap etiketiyle devam ediyor... "Julia", kaldığı yerden her ay yeni sayısıyla çok yakında raflarda!

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Rossi

Julia ile ilgili bilgi vereyim dedim.

Çeviri bitmiş.
Ancak Bonelli görsel tasarımları geç gönderdiği için henüz baskıya girememiş.

Beklenmedik bu gecikme nedeniyle
bu ayin sonunda raflarda olacakmış.

Zeljko

Alıntı yapılan: Rossi - 13 Haziran, 2021, 15:59:45
Julia ile ilgili bilgi vereyim dedim.

Çeviri bitmiş.
Ancak Bonelli görsel tasarımları geç gönderdiği için henüz baskıya girememiş.

Beklenmedik bu gecikme nedeniyle
bu ayin sonunda raflarda olacakmış.

İtalyanlar 4. golü de attilar...  :-\
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Vassago007

Alıntı yapılan: Zeljko - 13 Haziran, 2021, 16:40:04
İtalyanlar 4. gölü de attilar...  :-\

;D ;D geç olsun güç olmasın