Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 09 Mart, 2023, 19:17:29

83. Sayıyı da okudum. Hikaye yarım kaldı gibi. 84. Sayı ile devam mı edecek acaba ?

YzbVolkan

Hayır etmiyor.

Spoiler ** Spoiler

Katilin kimliğinde yanıldıkları enteresan bir sonla bitiyor macera.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

YzbVolkan

Julia Kırmızı Yagmur u dūn gece okudum. Baslangic biraz duragan sikici bir macera gibiydi. Sonra birden hikaye hareketlendi aksiyonu bol bir maceraya donustu. Yazilari az,  aksiyon sahneleri cok,  guzel bir macera oldu.
Fiyata zam gelmiş. Edisyon gene çok kaliteli. Arka kapakta gelecek sayı Myrna nin dönüşü müjdelenmiş. Gelecek sayı mutlaka alınmalı :)
Sırta Mylos macera numarası basılmıs. Bence iyi olmus. Koleksiyoncular boylesini ister bence.  Keske Mylos Dampyri de bassa. Ama bu kosullarda mumkun degildir artik.

Rossi

Macerayı begenmenize sevindim. Malesef her ay deval olunca her ay zam olmaya başladı. Mylos un kullandığı kağıt gramaj olarak Bonelli ile aynı. Yayinevi de kalite düşmesin diye gramaji azaltmak istemiyor. (Bonelli  edisyon kalitesi nedeniyle Mylos kitapa teşekkür etti ek olarak belirtmiş olayım.)
Kağıt her ay zamlandigindan fiyatı da yukarı çekiyor.

Hal böyleyken,
Dampyr basmak pek mümkün görünmüyor. Julia yi "polisiye okurları" da aldığından kendini kurtariyor. Ama "benim kuşağın" fumetti severleri Julia'ya o kadar ilgi göstermiyor. Bu yüzden aylık çıkamıyoruz. En basiti forumdan belli . Tex başlığında bir çok mesaj varken burda sadece siz ve bir kaç kişi yazıyor. Bu kuşak fumetticilerin Dampyr 'e de ilgi göstereceklerini sanmıyorum.

Aslında bu deval krizi patlak vermeden önce, Özlem hanıma Dampyr i önermiştim. Bonelliye telif yazısı bile yazılmak üzereydi. 221 B ye bir tanitım yazısı yazacaktım. Sonra kriz patladı yayinevi çok zorlandı. Julia periodu aksadı vb olumsuz şeyler oldu.

Benim nacizane görüşüm Dampyr i manga basan yayinevleri çıkarabilir. Yeni kuşak okuyucuya daha çok hitap ediyor çünkü.  Mangalarda tanıtımı yapılsa bence ilgi görür. Genç fumetticilerin de destegi ile satış başarısı yakalayabilir.

Durumlar böyle.

Kinowa59

Gözlerimin Nur ' u Audrey Hepburn. 1993 yılı soğuk, yağışlı bir gündü  Hürriyet gazetesinde ölüm
haberini  okuduğum da. Öldüğünde, 64 yaşında olduğunu da öğrenmiştim. Şaşırmıştım da yaşını öğrendiğim de, " bayağı da yaşlıymış " diye düşünmüştüm . Şimdi , julia' nın her yeni sayısını elime aldığımda, o an yaşlı gördüğüm Audrey Hepburn ' ün yaşında olduğumu görüyorum. Julia, harika bir çizgi roman.

DAMPYR

Evet julia çok güzel bir çizgi roman ama ne yazık ki son durumda ilk ondan vazgeçmek zorunda kaldım. İtalya da Julianın son sayılarında politik konulara kaydığı ve sayfa sayısının azaldığını görülüyor (116 sayfaya düşüyor) ama şu an yayınlanan sayılar hala o ilk tadı veriyor. Bonelli nedense seri uzadıkça serileri bozma eğilimine giriyor.
Dampyre gelince gençlerin pek ilgi göstereceğini sanmıyorum ama keşke gösterseler de yeniden devam etse bunu çok isterdim. Yaşımız ileri olduğu için devamlı seri işi bizim için cazip geliyor ama gençler bundan hiç hoşlanmıyor onlar başlayıp biten en fazla 12 sayı süren serileri seviyorlar bu yüzden mangaları daha çok tercih ediyorlar... 

Zeljko

Julia Kırmızı Yağmuru okurken her sayfada gitgeller yaşadım kim suçlu kim masum kim hakli kim haksiz kizsam mi acisam mi...Berardi yine enfes bir hikaye yazmiş.Şimdi sirada aşkım Myrna var umarim eylülde okuyabiliriz.

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

YzbVolkan

Bu macerayi ben de cok merak ediyorum. Myrna olan maceralarin ayri bir tadi var.

Zeljko

Myrna'li hikayenin çizeri de Laura Zuccheri yani hem tadina hem rengine muayyer bir hikaye bekliyor bizi.Teks için Villa,Zagor için Ferri,Mister No için Diso neyse Julia içinde Zuccheri'den bahsedebiliriz.Batuhan abi'den de hem kitapta hem de polisiye dergide esasli bir Myrna yazisi beklentim var.Eylül ayı Julia ayi olsun...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

YzbVolkan

221 B de Julia ile ilgili uzun bir inceleme yazmisti Batuhan bey. Derginin portalinda da vardi.

newman

Batuhan Beyin çizgi roman incelemeleri bir harikadır, senelerce okuduk. Devam etmesi sevindirici.

hanac

Julia 84. Cilt: Uçurumun Kenarındaki Adamlar

Kahramanımız bu sayıda bir "açık deniz" serüveniyle karşınızda.

Julia, yardımcısı Emily'nin de önerisiyle bir gemi tatiline çıkar. Ancak gemi yolculuğu sıkıcı ve keyifsiz geçmektedir. Turist gemisi, kısa bir şehir turu için Miami'ye uğrar. Tesadüfen yakın dostu Leo Baxter da bir iş için Miami'de bulunmaktadır. Özel dedektif olan Leo, küçük yatlarıyla denize açılan ve bir süre sonra kendilerinden haber alınamayan balayındaki bir çiftin gizemli kayboluşunu araştırmaktadır. Gemi yolculuğundan sıkılan Julia, Leo'ya yardım etmeye karar verir. İkili, bir deniz uçağı kiralayarak kaybolan yatı aramaya başlarlar. Ancak bu arayış, onları büyük bir tehlikenin kucağına sürükleyecektir.

Yayın Tarihi: Mayıs 2023
Fiyat: 70 ₺

hanac

Julia 85. Cilt: Kırmızı Yağmur

Dünyanın en meşhur kriminoloğu Julia'nın maceraları, devam ediyor. Serinin 85. kitabı, Kırmızı Yağmur adını taşıyor. Ve yine çok heyecanlı bir macera çizgi roman severleri bekliyor.

Serinin bir sonraki kitabında, 86. ciltte ise acımasız katil Myrna geri dönüyor...

Yayın Tarihi: Ağustos 2023
Fiyat: 90 ₺

YzbVolkan

Batuhan bey, merhaba.
Julia bu ay çıkacak mi?
Myrna nedeniyle bu macerayı büyük merakla bekliyoruz :)
Teşekkürler

Rossi

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 01 Ekim, 2023, 15:34:28Batuhan bey, merhaba.
Julia bu ay çıkacak mi?
Myrna nedeniyle bu macerayı büyük merakla bekliyoruz :)
Teşekkürler

Bu ay çıkacak önce onu söyleyim. :)

Çevirisi bitmek üzere. Haftaya düzeltme için benim önüme gelir. Sonra baskiya gondeririz.
Zeynep hanım bu aralar aşırı yoğun olduğu için çeviri gecikti.Onu beklemek zorunda kaldık.Biz de (özellikle ben) başka bir cevirmenle çalışmayı istemiyoruz.
Julia'nın  çevirisi; konusu ve Berardi' nin uzun edebi  cumleleri nedeniyle diğer fumettilere göre daha zor. İçerdiği entellektuel konular da cevirmeni zorluyor. Zeynep hanım gibi deneyimli ve iyi bir çevirmen şart. Neyseki önümüzdeki aydan itibaren Zeynep hanım rahatlayacak.

Kendimden örnek vereyim:  Julia'yı edit ederken Tex'e göre iki kat zaman harcıyorum. Çünkü bazı tıbbi/ psikolojik ve felsefi tanımları okuyucu için kolay anlaşır hale getirmek gerekiyor. Bu nedenle zaman zaman "dip notlar " da ekliyorum.  Çok nadiren de orjinal Julia'da bile bazı "adli tıb" tanimlarında maddi hatalar oluyor. Mesleki avantajım neniyle bunları da düzelmek zorunda kalıyorum.:)

Not: Tex bu hafta baskıdan çıkıyor.