Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Mayıs, 2014, 14:13:20
American vampire Second cycle fasikül 1'e başlıyorum. Bu sefer cilt beklemek yok iki ayda bir 13 gezegenden fasikül fasikül alıp okumaca

Asıl seri devam edecek mi, bilginiz var mı ?

rumar80

Asıl serinin devamı bu zaten. Scott Snyder seriye ara vermişti. Şimdi Skinner ve Pearl yeni maceralarla karşımızdalar. Sadece adına Second Cycle'ı eklemişler.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Mayıs, 2014, 16:46:01
Asıl serinin devamı bu zaten. Scott Snyder seriye ara vermişti. Şimdi Skinner ve Pearl yeni maceralarla karşımızdalar. Sadece adına Second Cycle'ı eklemişler.

Bilgi için teşekkürler.

pizagor

Deadpool Marvel Evreni'ni Öldürüyor!

Başlangıç için doğru bir tercih mi, hiç okumadığım için bilmiyorum ama karakter hakkında bir miktar bilgi sahibi olduğum için gayet eğlenceli buldum. Deadpool kaynaklı vahşet de 'zaten çizgi karakteriz farkındalığı'ndan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Dönüşümlü olarak Julia 7 ve Iron Man The Enemy Within

pizagor

Umar sana bir sorum olacak: Demir Adam'ın şu dönem hikayeleri iyidir diyebileceğin bir yazar var mı? Hikayelerin Marvel evrenindeki rollerinden bahsetmiyorum yalnız, sorduğum şey keyif veren hikayeler, heyecan yaratmayan bir karakterin zevkle okunabilir olduğu bir dönem ya da dönemler?

rumar80

Denmiş O'Neill'in yazdığı dönem 160 ve 200 arası iyidir. Şu anda onları okuyorum. Tony Stark'ın alkolle imtihanı, şirketi kaybetmesi, Rhodey'in Iron Man olması vs. İyi maceralardır.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Haziran, 2014, 17:55:26
Dennis O'Neill'in yazdığı dönem 160 ve 200 arası iyidir.

160. sayı , Temmuz 1982

200. sayı, Kasım 1985

V

Bu eski logoyu(160. sayıda olan) seviyorum.Zırhı da..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Marvel Essential'lara son verip yerine Epic collection diye bir seri başlattı. Burada gene 20-25 çizgi roman kronolojik sıra gözetmeksizin (Essential'lar birinci saydan başlayıp devam ediyordu.) bir dönemi paylaşıyor. The Enemy Within de Iron Man 158 ile 177 sayıları arasını tekrar basmış. Bu sayılarda Tony'nin nasıl alkolizme tekrar döndüğü, şirketi kaybettiği ve Rhodey'nin Iron Man oluşu var ama Tony'nin ayağa kalkışı yok. Belli başka bir seride....

pizagor

Essentiallar çıkmayacak mı artık Umar?  Bu kötü olmuş, örümcek serilerini topluyordum :(

rumar80

Maalesef. Marvel geçen ay çıkardığı Essential Hulk 7 ile bu kitapları bitirdiğini açıkladı.
Ben de Örümcek Adam'ları, Avengers'ı, Defenders'ı, Fantastic Four, Captain America ve Sergant Fury'yi topluyordum. Hatta Defenders'ın ilk serisinin bitmesine bir cilt kalmıştı.

pizagor

Amazon'dan Epic'lere baktım. Acaba Epic adı altında Essentiallar renkli devam ediyor olabilir mi umudum vardı. Ama seri bir ondan bir bundan şeklinde garip birşey olmuş. Anladığım kadarıyla karakterlerin en sağlam dönemlerini topluyorlar burada. Senin fikrin nedir Umar, takip edilesi mi?

rumar80

Açıkçası sanmıyorum Özgür. Iron Man'in bu cildi ne kadar idiyse bir sonraki Epic cildi de o kadar vasat. Thor'a bir şey demem ama FF için de durum aynı. Ama bu benim düşüncem...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Haziran, 2014, 08:23:40
Maalesef. Marvel geçen ay çıkardığı Essential Hulk 7 ile bu kitapları bitirdiğini açıkladı.
Ben de Örümcek Adam'ları, Avengers'ı, Defenders'ı, Fantastic Four, Captain America ve Sergant Fury'yi topluyordum. Hatta Defenders'ın ilk serisinin bitmesine bir cilt kalmıştı.

Böyle bir saçmalık mı olur yahu? Ah şu Marvel, canımı çok sıktı. Peki Umar abi, ülkemizde hali hazırda yayınlanan Essentialler kaçıncı sayıya kadar ulaşabilir bu durumda...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...