Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

NTV Corto Gençlik Yılları adlı 1. sayıyı okuyacağım birazdan.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Sami abi kitap hakkında biraz bilgi verebilr misin?askı ile ilgili özellikle.Fontlar nasıl yazılar gene minik minik mi?

emre ozdamarlar

Jiro Taniguchi'nin A Zoo in Winter adli eserini okudum, manga bölumunde ufak bi tanitimini yaptim.

s.b

Alıntı yapılan: gunessemerci - 26 Şubat, 2012, 20:06:05
Sami abi kitap hakkında biraz bilgi verebilr misin?askı ile ilgili özellikle.Fontlar nasıl yazılar gene minik minik mi?

Güneş abi 1. sayıyı az önce okudum. Yazı karakterleri küçük ve özellikle belirteyim çok ince. Okuyamayalım diye bu kadar ince harfler kullanılmış herhalde.

tommikser

Sami abi işte NTV'nin bu iş bilmezliğine uyuz oluyorum.O kadar uğraş okunamayacak çizgi roman çıkar.Bu kadar büyük şirkette gerçeği söyleyecek adam çıkmıyor anlaşılan.Birde parlak kağıt kullanmışlardır tam olmuştur.

pukay

Heavy Metal Türkiyenin ilk sayısını okudum hikayeleri pek beğenmedim açıkcası ama farklı tarzdaki çizimler için geri kalan sayılarıda alıcam.

darkwood

Doğan Egmont Yayıncılık'tan, üç ciltlik dizinin bir arada hord cover olarak toplandığı, Sunwell Üçlemesinin tamamını bitirdim.
Fantastik bir manga tarzı olarak kabul edebileceğimiz bu kitabı 3 günde beğenerek okuyup bitirdim.
Şimdi sıra geldi Warcraft'ın diğer "Efsaneler adlı"  3 ciltlik çizgiroman dizisine, Manga tarzına yakın çok güzel çizimler ile  Thorgal + Drangonero konuları tadında bu kitaplar kaçmaz.   ;)
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Beş kitaplık Mister No almanakı okudum. Okumasam ne kaçırmış olurdum ??? hiçbirşey! Başı, sonu belli, 98 sayfaya sıkıştırılmış vasat maceralar. Kocaman cilt içerisinde "Bir kahramanın Öyküsü" ve "Ardenne 1945" maceraları bir nebze okunabilir kıldı kitabı. Diğer almanaklardaki (Zagor, Teks) maceraları da düşününce "ALMANAK = OLMASA DA OLUR MACERALAR" diyorum bundan sonra ;D

Bugün biraz Red Kit okuyayım neşem yerine gelsin bari :D

rumar80

Abbas almanakları (belki Tex dışında, onu da tam okumadığım için yorum yapamıyorum) çok net özetlemiş.

hanac

Judas Cilt 3 ü okudum.

Maceralar çok akıcı idi, çok eskiden de okumuştum ama yeniden okuttu kendini.

tommikser

Bende hiç okumadığım Çiko serisine başladım.Bazı yerlerde acaip güldürdü beni.

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Şubat, 2012, 13:31:05
   Abbas almanakları (belki Tex dışında, onu da tam okumadığım için yorum yapamıyorum) çok net özetlemiş.
Almanaklar aslında tanıtım ve bilgilendirme amaçlı basılan kitaplardır en azından İtalya da öyle. Bu yüzden Almanaklar içinde yayınlanan ve yine 98 sayfaya sığdırılan örnek çizgiromanlardan çok fazla şey beklemek ne kadar doğrudur bunuda sorgulamak lazım.  8)
Darkwood Sakinleri..

hanac

Tex Almanak 2 yi okudum.

Hikayeler fena değildi, Tex için kısa ama yine de iyi.

Karson ile uzun muhabbetleri kesmişler.

Böylece hikaye yarı yarıya azalmış.  :)

tommikser

Zaten ikisi lak lak yapmasa dizi şu anda yarı sayfa azalırdı bizde 14 TL vermek zorunda kalmazdık ;D

s.b

Alıntı yapılan: gunessemerci - 28 Şubat, 2012, 15:53:07
Zaten ikisi lak lak yapmasa dizi şu anda yarı sayfa azalırdı bizde 14 TL vermek zorunda kalmazdık ;D

Hahaha! İyi espriydi yiğidim.