Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

pizagor ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Alıntı yapılan: kedidiro - 06 Mart, 2012, 22:19:15
Alıntı yapılan: alan ford - 06 Mart, 2012, 20:03:47
  Tolbiac Köprüsünde Hava Puslu. Malet'in özel dedektifi, eski anarşist Nestor Burma eski arkadaşlarından biri öldürülünce olayı araştırmaya başlar. Arka fonda Tardi'nin harika çizgileriyle Paris, Malet'in argo dili ve dört dörtlük bir kara polisye. Ben çok sevdim. Teşekkürler Versus kitap.
bu hafta sonu ben de tolbiac köprüsünde...yi alacağım ve inşallah bu çizgi romanı önümüzdeki hafta geçtiği yerde paris'te okuyacağım ;D

Şimdiden iyi yolculuklar o zaman size ve keyifli okumalar.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

Caravan bitti nihayetinde. Senaryodaki aksaklıklarına rağmen ben beğendim. Şimdi sıra Lilith'de.

darkwood

Çizgili Düşler, Thorgal 5.cildi okudum. Ve serinin en çok beğendiğim kitabı bu oldu. Gerçekten müthişti.

Thorgal ile ilgili küçük bir tanıtım yazısı...
---------------
Thorgal, Belçikalı yazar Jean Van Hamme ve Polonyalı grafik sanatçısı Grzegorz Rosinski tarafından yaratılan Belçika çizgi roman dünyasının en başarılı örneklerindendir. Thorgal ilk olarak "Tintin" dergisinde 1977 yılında görülür. Daha sonra 1980 yılında Le Lombard yayınevi tarafından albüm formatında yayınlanmaya başlanır. Bugüne kadar birçok dile çevrilen Thorgal, farklı konuları ve efsaneleri tek bir çatı altında toplamayı başarmıştır. Kuzey, bir başka deyişle Viking mitolojisinden, Atlantis fantezilerine kadar uzanan bir çizgide bilimkurgu ve fantastik öğelerin karışımı olan Thorgal, aslında gerçek anlamda bir serüven serisidir.
Darkwood Sakinleri..

aa

Esse Gesse Hayranı...

kedidiro

kutlukhan perker'den masal mafya'yı okudum bu akşam...güzel,sıcak,samimi semt hikayeleri...hepimizin altın çağından kalan hikayeler

alan ford

Lilith. Çok iyiydi. Bonelli evreninde pek karşımıza çıkmayan bir kahraman tipi Lilith. Her şeyden önce insan üstü özellikleri var. Her ne kadar sonradan kazandırılmış olsa da. Karelemeleri de daha serbest.

Bu serinin devamı ne zaman gelecek acaba ???

konyakficilari

halen, tipki eskisi gibi ve gelecekte olacagi gibi Tex :)
tabi bu arada Bilka olmak kaydiyla Orumcek Adam.. zira diger Turkceler ve son zaman ingilizce orjinalleri de o zevki vermiyor..

darkwood

Ken Parker Rodeo 41.cilt "Yedi altın şehir" adlı macerasını okudum.
Ken Parker i özlemişim, sürekli yeni çıkan yayınları takip etmekten ancak okumaya fırsatım oldu.  :)
Darkwood Sakinleri..

aa

Çamlıca dan çıkan Mimar Sinan ı okudum.
Esse Gesse Hayranı...

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: alan ford - 07 Mart, 2012, 23:24:42
  Lilith. Çok iyiydi. Bonelli evreninde pek karşımıza çıkmayan bir kahraman tipi Lilith. Her şeyden önce insan üstü özellikleri var. Her ne kadar sonradan kazandırılmış olsa da. Karelemeleri de daha serbest.

Bu serinin devamı ne zaman gelecek acaba ???

Lilith'i ben de çok beğendim. İtalya da sanırım 7 sayısı çıkmış. Altı ayda bir yayınlanıyor. Bizde birinci ciltte ilk üç sayısı yayınlandığına göre sadece bir ciltlik malzeme var.

yalcinerol345

Tarkan Margus Kalesi'ni okudum.Rahmetli Sezgin Burak ne mükemmel çizmiş.Konu da harikaydı.

DAMPYR

Dylan Dog serisine başladım Martin Amcadan daha çok hoşuma gittiğini söylüyebilirim.bazı maceraları vasat ama çok güzel sürükleyici hikayeleride var.Dylan Dog forever diyorum.... 8) :D ;)

aa

Esse Gesse Hayranı...

hennessy

Mister No efsaneler serisi 2.kitabı bitirdim bu zamana kadar enbeğendiğim Mister No kitaplarından biri bitti desem yalan olmaz.İlk hikaye Zuluda Mister No zmanda gider ve kendini amerikadan kaçan bir generalin ordusu içinde bulur ilginç bir hikaye idi.Dark Lady hikayesinde bu sefer Mister No'nun SS ile nasıl tanıştığını öğreniyoruz.Manaus Macerasında da çizgi romanı anlatan bence Mister No nun nasıl yaratıldığını anlatan keyifli bir hikaye idi.Son Mmaceramızda Skynet'ten kaçış da Martin amca ile yolları keşisen dede Mister No nun (yaşlı hali ilginç olmuş) uzaylılarla ilgili ilginç bir olaya karışırlar bence kitabın en zayıf halkası idi.Ama Mister No'nun Dİana'ya kur yapması ve Martin amcanın buna çıldırması güzeldi.Evet AD nin Nathan Never 7.kitabına başlayacağım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Tex Efsanevi Cilt 11'e başladım, Ortiz'in güzel çizimleri ve nefes kesici senaryosu'nun hızı ile İlk 100 sayfasını bitirdim. Kitap içeriğinde  iki adet üçeryüz küsür sayfalı macera mevcut. Haftasonu en azından ilk macerayı bitirmeyi düşünüyorum...
Darkwood Sakinleri..