Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Martin amca tam macera altın buda yı bitirdik o kadar okunacak kitap var ama bu arada sardı beni Nathan Fena Martin Forever - Tex Forever - Nathan Never Forever diyoruz Lal 8.fasikül Kötü anılar'a başlıyoruz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Nathan Never Lal 10.fasikülde bitti.Sırada Tex süper cilt 32 var.............

Gambit

Alıntı yapılan: hennessy - 01 Nisan, 2012, 22:15:23

NN larda birlikde gidiyoruz sayilir Hennesy cim

ben de yeni 12 ve 13 u bitirdim. Yanimda (Hollanda da 14 ve 15 var simdi, yarin yolda okuyacagim onlari da)

en son Red Kit YKY - sayi 52 - Missisipi koprusunu  okudum. Daha once okumamisim bu macerayi ve her zaman ki gibi red kit tum stresi derdi unutturup guzel bir yarim saat gecirtti.

Sonrasinda yine geriden takip ettigim Lal - Mister No 34 - 35 (Akbabalarin gunu ile Kizil Ruzgar i okudum)

Akbabalarin gunu guzeldi ama Kizil Ruzgar macerasinda hic hosuma gitmeyen bir enstantene ile basladi uzun macera serisi. Bununla ilgili ozel baslik acacagim bir ara vakit bulunca (ya da tembellikden kurtulursam  ;D )

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 01 Nisan, 2012, 22:39:03
Alıntı yapılan: hennessy - 01 Nisan, 2012, 22:15:23

NN larda birlikde gidiyoruz sayilir Hennesy cim

Nathan gerçekten beklediğimden de güzel seneryolara sahip okunacak daha çok kitabı var ama yakında yakalarım seriyi :) Bu arada iyi hatırlattın Red Kit okumayalı bayağı oldu toplu albümler 3'e de bakayım bir ara off çok ktiap var okunacak biri beni kopyalasın :)

barisvolkan

Bu ara John Hazard1,2 ve Wells Fargo 1. sayıyı okudum.Daha önce okumadığım bir  ürün olması nedeniyle hoşuma gitti.

pizagor

Manara'nın Gullivera'sını okudum ve Lal zamanında ne kadar cesurmuş diye geçirdim içimden...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Lal,Lucius'un Dönüşümü'nü de yayınlamıştı Özgür.Manara'nın nesi varsa yayınlarlar artık diye umutlanmıştık ama boşuna umutlanmışız.
"İstemem,eksik olsun.."

Gambit

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Nisan, 2012, 13:07:14
Manara'nın Gullivera'sını okudum ve Lal zamanında ne kadar cesurmuş diye geçirdim içimden...

2012 de diktatorluk o kadar artti ki simdi yayinlayabilirse asil o zaman cesur derim ben

pizagor

Az evvel 2 Red Kit hikayesi okudum : Missisipi Köprüsü ve Daltonların Unutkanlığı...

İkisi de çok güzel hikayeler ama özellikle 'Daltonların Unutkanlığı'na bayıldım. Ödüllü bu albümde güzel ülkemi anlatan kareler gördüm ya belki de ondandır..

kalidor

Thorgal 7. albümü okudum ve insan insan bunu yapar mı dedim. Adamın ve ailesinin başı beladan kurtulmuyor. Tam mutlu son derken diğer macerada zindanda karşılaşıyoruz maaile. En sonunda öldü de ruhu huzura kavuştu (mu acaba ;))
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Haftasonu Efsanevi Tex 10.cildi okudum. İki macerada harikaydı.
Şimdi sıra geldi Teks efsanevi 11. cildin 2.macerasına..
Darkwood Sakinleri..

ercoktay

Nereye yazacağımı bilemedim. Gitti gidiyorda buradakilerin belki dikkatini çekebilecek bir yayın gördüm . Milliyet çocuk çizgiromanlarını tek ciltte toplamışlar. Fiyatı 200 TL. Benim bunu almak için şuan bütçem yok. Belki aranızda almak isteyen çıkar.

http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/cizgi-roman-milliyet-yay-37-sayilik-dev-cilt-54349470

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Şubat, 2012, 12:18:10
Alıntı yapılan: yunusmeyra - 23 Şubat, 2012, 12:04:21
Alıntı yapılan: pizagor - 21 Şubat, 2012, 11:39:10
Alıntı yapılan: kalidor - 21 Şubat, 2012, 10:51:48
... Beylerbeyi'nde geçen çocukluk hikayeleri, özellikel futbol macerası çok güzel.

Ersin Karabulut'un Sandıkiçi sayfası gibi. Perker'in çizgi anıları da keyifle okunuyor. Albümde anıları dışındaki çalışmaları da var... Bir de güzel sanatlar fakültesinde aynı sınıfta okuduğu Çengelköylü Yıldıray geçiyor bir karede. Sanıyorum Yıldıray Çınar'dan bahsediyor!

yıldıray için kısa bir bilgi girelim :
"1976 yılında Ankara'da doğdu. Çankaya Güzel Sanatlar Lisesinden ve daha sonra Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Çapa Çizgiroman Grubu'nun kuruluşunda yer aldı. 1997'den itibaren çizgiroman fanzin dergileri üretmeye başladı. 2000 yılından sonra İstanbul'a taşındı ve çeşitli animasyon projelerinde yer aldı, reklam ve sinema storyboard'ları hazırladı. 2003 yılında ilk profesyonel çizgiroman işi Karabasan Arkabahçe Yayıncılık tarafından yayımlandı. Bu sıralarda A.B.D.deki "The Digital Webbing Presents" dergisinde basılan çalışmaları ile dikkat çekerek "Nothingface" isimli bir grafik roman çizdi. 2007 yılından itibaren Image Comics firmasından çıkan Noble Causes dergisinin daimi çizeri olmuştur."
perker ise sanırım istanbulda okudu ve 72 doğumlu.. ;)

Yaşları birbirine yakın ve her ikisi de Eskişehir'de güzel sanatlar üzerine (hatta her ikisi de çizgifilm olabilir) okudukları için acaba demiştim...

Mevzu bizzt Yıldıray Çınar tarafından doğrulanmıştır... Dün akşam İlyas'ın çizgiromanevinde Yıldıray Çınar'a rastladığımda bu konuyu sordum da...

hennessy

darkwood

5 tam maceralı Mister No Almanak cildinin 1.macerasını bir solukta okudum.
Hemen 2. maceraya başlıyacağım.  :)
Darkwood Sakinleri..