Gotham Tv Series

Başlatan dean, 15 Ocak, 2014, 16:43:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

2
Bölüm:2/14 (GünceL) Bölüm Bruce Wayne'nin ailesinin katili aramasıyla ve o uğurda öğrendikleri ile geçiyor

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

2
Bölüm:2/15(GünceL) Bir çok olayın meydana geldiği bir bölüm oldu
Bilmececi ortaya çıktı ve eylemlerine başladı
Penguen kimlik arayışında
Wayne'de kendi yolunu çizmeye başladı
Jim ise her zamanki gibi başı belada

Bölüm Notu:9/10

V

Dizi her bölümüyle daha iyiye gidiyor ve Batman'ın dünyası duvar misali üstüste konulan tuğlalarla inşa ediliyor..
"İstemem,eksik olsun.."

doktor1881

5
Bölüm:2/16 (GünceL) Penguen ve Gordon'un yeni yaşamlarının nasıl olduğunu ve uyumlarını görüyoruz
Bölüm sonu itibarıyla '' Gotham Kork 2 öfkeli adamdan''
Enfes bir bölümdü

Bölüm Notu:10/10

hennessy

Agents of S.H.I.E.L.D. gibi sonradan açıldı bende bu sezonu beğendim hele penguen harika oynuyor ? ise ısınma turlarında......

Ama hala Gordon'un birini öldürmesine alışamadım.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

3
Bölüm:2/17 (GünceL) Bu diziyi beğenmeyen arkadaşlar BATMAN gözüyle bakıp,tüm karekterlerin özelliklerini çok biliyorlar ve yapılan hatalarda bu olmamalı diyorlar ve kesinlikle haklılar.Ancak bu diziye bambaşka bir boyuttan bakıp öyle izlendiğinde ve karekterlerin ham hali diye düşünürsek 2. sezon kendi kulvarında bir EFSANE bence.

Bu bölümde yüreğimin yağları eridi ve haksızlığa uğrayan kişiler haklarını aldılar.Bir solukta izletti kendini

Bölüm Notu:10/10

doktor1881

4
Bölüm:2/18 (GünceL) Bu bölümde tempo biraz düşüktü.Bruce ailesinin katillerinin peşine düşerek Pinewood projesine ulaşır
ve bölüm sonu Azrael geldi

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

5
Bölüm:2/19 (GünceL) Uzun aralıklarla da yeni bölümler geliyor.Yabancı dizi yapımcıları keyfine düşkünler ::)
Bu bölümde harikaydı.Azrael arazide eylem peşinde ::) ve kimliği ortaya çıkıyor

Bölü Notu:9/10

doktor1881

8
Bölüm:2/20 (GünceL) Bölüm Azrael'in üzerine kuruluydu.
Bilmececi Arkham'dan kaçma yollarını ararken,Selina'da girmenin yollarını arıyor

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:2/21 Selina'nın zekasına , Bruce'nin kararlılığına , Gordon'un gözüpekliğine bu bölümde bir daha hayran kaldım
Fish Mooney'de ölümden dönenler kervanına bu bölümde katıldı

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

8
Bölüm:2/22 (GünceL) (Sezon Finali) Doyurucu bir sezon finali oldu.Seyrederken keyif aldım
Dizi Arrow , Flash , Supergirl ve LOT dan fersah fersah üstün. 3. sezonda inşallah aynı tempoda olur
Bölümde klasik bomba ve 1 saniye olayı burda da işlenmiş
Ayrıca bir '' Su'' olayı var ki ::) ::) ::)

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

FOX'un popüler iki dizisi Gotham ve Lucifer'den ortak fragman yayınlandı. Gotham geçtiğimiz aylarda 2. sezon finalini yaparak izleyicilere veda etmişti 19 Eylül tarihinde başlayacak 3. sezon hazırlıkları devam ediyor. Öncesinde ise diğer popüler dizi Lucifer ile ortak fragman yayınlandı. Lucifer ise aynı tarihte 19 Eylül'de ekranlara gelecektir. Lucifer'in annesi rolünü Tricia Helfer – Mum / The Mother from Hell üstlenmektedir

Fragmanlar ortak olarak yayınlandı ancak dizinin ortak bir bölümü olacak mı bilinmiyor kanaldan yapılan resmi bir açıklama yok ancak söylentiler bulunuyor. Fragmanda ise iki dizinin oyuncularının bulunduğu ortak bir sahne bulunmuyor

https://youtu.be/8X4RtkYTHKg

Fragmanı izleyince benim anladığım kadarıyla ortak bölüm yok Fox kanalı pazartesi gecesi bu 2 diziyi peşpeşe yayınlayacak

Animvader

İlk sezonu oflaya poflaya bitirmiştim.O yüzden 2. sezon bitene kadar izlemedim, şu an ortalarındayım sezonun, dizi öyle bir aşama kaydetti ki inanılmaz.

Bir kere CW dizilerinden en büyük farkı yönetmenliği, çekim teknikleri vs. yani sinematografisi.Arrow, Flash ne kadar izlerken keyif alsam da Gotham'ın yanında Türk dizisi tadında kalıyor.

İkinci en önemli farkı ise karakter gelişimi.2 sezon içerisinde hem iyi hem kötü karakterlerin motivasyonları, duyguları, amaçları diziye çok güzel yansıtıldı.İyilerin niye iyilik, kötülerin ise neden kötülük yaptığı belli.Ayrıca bazı gri karakterler de ayrı bir tat katıyor diziye.

Tabi 2.sezonda şu ana kadar izlediğim bölümlerde Fish Mooney'nin gözükmemiş olması da en sevdiğim noktalardan biri oldu.Will Smith'e da zaten Deadshot rolünde ısınamadım, karı-koca Warner Bros'a demir atmışlar maalesef.

dean

SPOILER

Gotham dizisi ile ilgili uzun zamandır bir yazı yazmamıştım. Zaten ilk sezonda diziyi yeterince kötülemiştim. İkinci sezona son derece gönülsüz bir şekilde başladım. Bütün çizgi roman uyarlaması dizileri izlemeye çalıştığım için 2. sezonda katlanmam gereken bir eziyetti benim için. Lakin beklediğimin tamamen zıttında bir dizi ile karşılaştım. İlk sezon ve ikinci sezon, resmen iki farklı dizi. İlk sezonda bu derece nefret ettiğim Gotham dizisinin ikinci sezonundan ciddi anlamda keyif aldım. Bence bunun en temel sebebi dizinin ilk sezonda yaptığı karakterizasyon hatalarına düşmemesi yatıyor. İlk sezonu hatırlıyorum. İstisnasız her karakter çizgi romandaki kişiler oldukları için bazı davranışlarda bulunuyorlardı. Penguin kötü olmak zorunda olduğu için kötüydü. Falcone ve Maroni kötü olmak zorunda olduğu için kötüydü. Gordon iyi olmak zorunda olduğu için iyiydi. İkinci sezonda ise karakterlerin içi ilk sezona kıyasla inanılmaz derecede dolu. Amaçları çok daha belli. Neden-sonuç ilişkisi daha keskin ve kesin.

İlk sezondaki ana hikaye beni hiç tatmin etmemişti. Bu sezon ise hem Galavan olayı hemde Hugo Strange karakteri diziye devasa bir katkı yaptı. Üçüncü sezon için atılan The Court of Owls temeli ise gözlerden kaçmadı. Yalnız üçüncü sezon için en büyük endişem Fish Mooney olacak. Mooney ile birlikte  dizi tarihinin en berbat karakterlerinden biri diziye geri dönecek. İlk sezonda görmeye bile tahammülüm yoktu. Hazır kurtulmuşken geri döndü maalesef. Benim gibi ilk sezondan hoşlanmayıp bırakan varsa dizinin ikinci bir şansı bu sezonla hakkettiğini söylemek isterim.

Caped Crusader