İhtiyar Logan - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 25 Ekim, 2016, 16:57:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

İhtiyar Logan geçmişinden bir düşmanla yüzleşiyor!

Ve geçmişi de distopik bir gelecek olduğuna göre işlerin hiç de iyi gitmeyeceğini tahmin etmişsinizdir, özellikle söz konusu düşman Maestro ise! Gelecekten gelen bu Hulk yüzünden tarihin tekerrür etmesini engellemeyi kafasına koyan Logan sorunu kendisi çözmeye kalkıyor ve Hulk Çetesi'nin peşine düşüyor! Ama etraftaki tek tanıdık yüz onlar değil. Bir zamanların Wolverine'i düşmanlarının izini kaybetmemek için eski bir dostunun yardımına ihtiyaç duyacak. Ve Maestro yıkıcı sonuçlar doğuracak planının bir sonraki aşamasına geçmek için üstün zekâsını kullandığında, Logan'ın endişelenmesi gereken tek şey kaba kuvvet olmayacak. Öfkelenmeye hazır olun!

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 36 TL

ferzan

6. cildi bugün okuma fırsatım oldu...

Gayet akıcı bir ciltti...Bir önceki ciltte mevzu kendi içinde bağlandığı için, araya zaman girmesine rağmen bu yeni ciltte adaptasyon sorunu yaşamadım...5. ciltle beraber Jeff Lemire 'in yazdığı bölümler bitmiş oldu, 6. ciltten itibaren Brisson 'un yazdığı sayıları okumaya başlamış olduk...

Belki bazı takipçileri baymıştır ama, ben henüz bu Logan VS Hulk mevzusunun özgün yaklaşımlı varyasyonlarından sıkılmış değilim...Belki sakız gibi uzayıp tekrara düşecek olursa gına gelebilir ama bu ciltte de keyifle okuduğumu söyleyebilirim...

Seri, 50. sayısıyla 2018 'de sona ermiş yanlış anlamadıysam...Biz de şimdiye dek 30 sayısını görmüş olduk 6 cilt itibariyle...Tahminimce 3-4 cilt daha çıkarsa seriyi sonlanmış görebileceğiz ama umarım kriz şartları uzun vadede buna izin verebilir...

Henüz okumayan dostlara şiddetle tavsiye etmekle birlikte alıp da henüz başlama fırsatı olmayan dostların da gönül rahatlığıyla başlamalarını önerebilirim...Yarım kalan herhangi bir şey olmadığı gibi son cilt de devam eden ana kurgusuna rağmen kendi içinde bir bütündü ve maceranın bir sonraki cilde sarkma durumu olmadı...Tabi ana hikaye devam edecek ama bizde çıkmış şu anki haliyle bile araya zaman girse de çok kafa karıştırmayacak kadar net ve tatmin edici diyebilirim...

Konuyla ilgilenenler zaten biliyordur ama henüz ilgisini çekebilecek dostlar için bir kez daha hatırlatalım...Bu seriye girişmeden önce okunması gereken esas cilt ile bu serinin arifesinde 0 numara görevi gören cildin kapaklarını aşağıda paylaşıyorum...Bu ikisinin ardından bu başlığa konu olan seri okunuyor...Zira serinin bel kemiği ve sürekli geri dönüşlerin olduğu cilt, ilk görseldeki cilt ve 0 numaralı diğeri ise arada köprü görevi görüyor...Yeni başlayacaklar için mini bir hatırlatma...

Bu seriyi çok seviyorum ve keyifle okuyorum...Şimdiye kadar neden hakkında yorum yazmamışım bilmiyorum ama bundan sonrasında daha özenli olacağımı sanıyorum... Umarım serinin devamı da aynı keyfi verir...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

HacıGeraltEmmi

Son ciltteki çizimler efsane olmamış mı? bence olmuş valla.

ZGeralt

İhtiyar Logan (Mark Millar'ın yazdığı orijinal olan) okuduğum en iyi Wolverine hikayelerinden biri kesinlikle. Yeni olan seriyi ise (Türkçe takip ediyorum) o kadar beğenmedim. Yer yer takip etmekte zorlandım. Wolverine öldükten sonra Old Man Logan'ı X-men kadrosuna dahil ettiler, bu kitaplar biraz da onun altyapısı. Paralel evrenler arası seyahat falan filan :) Çizimleri ben de çok beğendim fakat gerçekten iyi bir hikaye okumak isteyenlere Mark Millar'ın yazdığı orijinal seriyi tavsiye ediyorum.

Bilal ceylan

hanac

İhtiyar Logan Cilt 7: Scarlet Samurai çıktı...

memospinoz

Eski aşklarından biri, daha önce hiç görülmemiş bir şekilde güçlenmiş ölümcül ninja klanıyla yaşanacak bir savaşın içine İhtiyar Logan'ı çektiğinde, geçmişi de tekrar ona musallat olur. Ve tam da işlerin daha da kötüye gidemeyeceğini düşünürken Logan gizemli Scarlet Samurai ile karşılaşır! Her ne olursa olsun Logan'ı öldürmeye kararlı... ve bunu yapabilecek güce sahip. Peki ya Logan, ardı ardına gelen ninjaları yenecek, Scarlet Samurai'ın gerçek kimliğini öğrenecek ve Hand'in işini tamamen bitirecek güce sahip mi?

Sayfa Sayısı: 112
Etiket Fiyatı: 36 ₺

dayıcomics

ihtiyar logan en sevdiğim çizgi romanlardan biri. hikaye anlatımı, çizimleri süper.  bazıları hikayedeki uçuk şeyleri beğenmese de, benim hoşuma gitti. evet klasik bir intikam öyküsü ama işin içinde wolverine olunca, tadından yenmiyor :)

dean

New york'un yenı̇ beledı̇ye başkanı wılson fısk, şehı̇rde suç savaşçılarını yasakladı!

Ama logan'ın elı̇nde kıngpın'ı̇ tahtından edebı̇lecek delı̇ller olabı̇lı̇r, gerçi fisk savaşmadan pes edecek biri değil!

Politik gücü de sonunda eline geçirdiğine göre, onu korumak için her şeyi yapmaya hazır! Bu da, Logan, Kingpin'in pis sırlarını öğrenmek için onun biyografi yazarının peşine düştüğünde kendisi de Bullseye'ın avı hâline geliyor demek! Yaptığı işin en iyisi ile asla ıskalamayan adamı karşı karşıya getiren klasik Marvel usulü kanlı bir kavgaya hazır olun! Ayrıca yaralı Logan, X-Men'e döndüğünde eski bir öğrencisi ondan yardım istiyor.

Sonunda Xavier Enstitüsü saldırıya uğradığında ise tek suçlu Glob Herman oluyor!

Sayfa Sayısı: 112
  Etiket Fiyatı: 36 TL

hennessy

8.cildi bugün aldım. Bir aksilik olmaz ise bu akşam okumaya başlayacağım. Bu kaliteli seriyi kaçırmayın derim...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Bir solukta okuyup biti. Kingpin özel USB'si bir şekilde Loganîn eline düşer. Kingpin onu geri alabilmek için adamlarını üzerine salar. Bu arada acemi X-Men tayfası malikanede sorunlar yaşar bizim ihtiyar birde ona el atar 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

İhtiyar Logan Cilt 9: Avcı ve Av

İhtı̇yar Logan Kraven'ın Avı! Savage Land'de Vahşı̇ Bı̇r Kapışma!

Logan yaralı ve kaçıyor. Ama her köşede, her kayanın, her dağın ve ağacın arkasında merhametsiz bir ölüm onu beklerken yorgun ve yaşlı bir adam daha ne kadar devam edebilir? Hem Kraven'ın Logan'ı öldürmek konusundaki takıntısının nedeni de ne? Sanki klasik Marvel kötü adamlarından biri yeterince ölümcül değilmiş gibi sonrasında ikincisi geliyor... İşte karşınızda Bullseye! Hedefini her zaman tutturan ölümcül keskin nişancı geri döndü ve görülecek bir hesabı var. Ya da birden fazla... Böylece Logan yine kendisini sırtına hedef tahtası bağlanmış halde buluyor! Bir zamanlar Wolverine diye bilinen adam Bullseye'ın art arda işlediği cinayetlere son vermek istiyor...

Ancak gizemli Vendetta her ikisinin de peşinde! Bu hiç de iyi sonlanmayacak... Hem de hiç kimse için!

Sayfa sayısı: 136
    Etiket fiyatı: 42 TL
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

ferzan

Serinin tamamlanmasına kaldı bir cilt. O da Kasım ya da Aralık gibi gelir herhalde.

Jeff Lemire 'den sonrasını, yani 5. ciltten sonrasını almama rağmen henüz okumadım ama tamamlandığında eski ilk İhtiyar Logan cildiyle beraber bu Volume 2 'yi baştan sona okuyacağım tekrardan. Lemire 'in senaryoda çıkardığı işi sevmiştim, belki Brisson aynı tadı vermeyebilir diye çekincede kalıp 6. ciltten itibaren iştahla okuma konusunda isteksiz kalmış olabilirim ama hiç okumadan da bilemem elbette. Çok uzamadan tamamlanacak olması güzel. Ben de yavaştan ısınmaya başlayayım.

memospinoz

GİZEMLİ BİR UFO YUKON'A DÜŞTÜĞÜNDE OLAYI ARAŞTIRMASI İÇİN İHTİYAR LOGAN ÇAĞIRILIYOR!

UZAY GEMİSİNDE NE GİBİ SIRLAR SAKLI? Logan'dan istediği ne? Marvel Evreni'nin en yeni uzaylı tehdidi karşınızda ve dehşet saçmaya hazır... Uzayın derinliklerinden gelen yaratıktan sakının! O yetmezmiş gibi, sonrasında Logan'ın kötüye giden sağlığı daha da fena bir hâl alıyor... Hem de tam Maestro'nun dönüşüne denk geliyor. Hiç de iyi bir zaman değil! Daha önce hiç görmediğiniz bir Wolverine'e karşı Hulk kavgası bu! Eğer son anlarını yaşıyorsa Logan'ın ölümle savaşacağından emin olabilirsiniz! Ayrıca Logan'ın geleceğinde Punisher'a neler olduğunu anlatan vahşi bir hikâyeyle de Çorak Topraklar'a geri dönüyoruz!

152 sayfa

dayıcomics

Gerekliyi tebrik ederim yine bir seriyi bitirdiler. uzun zamandır düzenli çizgi roman çıkartan tek yayınevi ;D