Justice - Adalet - YKY

Başlatan dean, 10 Ocak, 2020, 18:19:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 11 Ocak, 2020, 12:25:42
Çoğunda 2.hamur yazıyor ama kuşe kağıt çıkıyor.

İnşallah öyledir.

Bu arada, Crisis'lerin telifleri de YKY'deymiş. Onları da bassalar artık. ::)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Nightrain - 11 Ocak, 2020, 14:45:19
İnşallah öyledir.

Bu arada, Crisis'lerin telifleri de YKY'deymiş. Onları da bassalar artık. ::)

Bunlar hangi Crisis' ler dostum?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 11 Ocak, 2020, 15:04:40
Bunlar hangi Crisis' ler dostum?

Hangileri bilmiyorum. Tahminen Heroes in Crisis dışındakiler.

Bu arada, Justice kuşe kağıda basılmış arkadaşlar. Sabah sormuştum, şimdi cevaplamışlar. :)

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Nightrain - 11 Ocak, 2020, 15:58:55
Hangileri bilmiyorum. Tahminen Heroes in Crisis dışındakiler.

Bu arada, Justice kuşe kağıda basılmış arkadaşlar. Sabah sormuştum, şimdi cevaplamışlar. :)

Heroes Crises dışındakiler 3 tane miydi?

dayıcomics

Çıksın da alalım hemen  ;D

Nightrain

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 11 Ocak, 2020, 16:35:00
Heroes Crises dışındakiler 3 tane miydi?

4.

Crisis on Infinite Earts, Infinite Crisis, Final Crisis ve Identity Crisis.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Nightrain - 11 Ocak, 2020, 17:36:24
4.

Crisis on Infinite Earts, Infinite Crisis, Final Crisis ve Identity Crisis.

Vay be bunların hepsini yayınlasalar ne güzel olurdu.

darkwood

Kuşe kağıda basılması biraz maliyetli de olsa iyi olmuş, kuşeyi okumanın keyfi ayrı.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Fiyatı sayfa sayısına göre çok iyi.

pizagor

Çok tepki görebilirim ancak Adalet sonrası son değerlendirmem şu ki Alex Ross hızlı tüketilen comicse uygun değil, ana akım bu kadar gerçekçi çizgiyi kaldırmıyor. Ben alışmışım abartı fiziklere, net çizgilere, daracık kostümden pıtıraklaşan baklavalara, ne şekle girerse girsin asgari kırışan kostümlere, gıdının olmadığı muhteşem güzellikteki yüzlere, Bedri Koraman estetiğinde kadınlara. Bir anlamda pulp fiction talepte bulunduğum, Dostoyevski edebiyatı aramıyorum okuduklarında, 3,99 dolar karşılığı daha ucuz birşey okumak istiyorum. Oysa bu adamın yaptığı seviyeyi yükseltmek değil, hayır; türü alıyor bambaşka bir noktaya konumlandırıyor kendisi. Ve elimdeki Justice cildine bir sanat eseri olarak bakamadığım icin afallıyorum. Alex Ross'un yeri sanatsal frankofonlar olmalı bana kalırsa. Yılda bir albümle ve o çizginin hakkını veren ağırlıkta metinlerle ve hikayelerle devam etmeliymiş sanat hayatına...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kauss

İlk 3 fasikülde bir türlü çizgi romana giremedim. Bunun sebebi ise, Alex Ross'du. O kadar gerçekçi çiziyorki, bir türlü hikayeye giremiyorum. 4. fasikülden itibaren gözüm alıştı ve daha hızlı okuma yapabildim. Hikaye açıkcası fena değil fakat o kadar fazla iyi/kötü kahraman var ki, neredeyse iki sayfada bir karakter ve olaylar değişiyor. Bu da takip edilebilirlik konusunda çizgi romanı sınıfta bırakıyor. ( kendi yorumum ).
Daha sindire sindire ele alınsa başarılı bir eser olurdu. Benim açımdan; gereksiz karmaşaların olduğu ve karakterlerle donatılmış bir çizgi roman oldu.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: Kauss - 29 Nisan, 2020, 20:31:20
İlk 3 fasikülde bir türlü çizgi romana giremedim. Bunun sebebi ise, Alex Ross'du. O kadar gerçekçi çiziyorki, bir türlü hikayeye giremiyorum. 4. fasikülden itibaren gözüm alıştı ve daha hızlı okuma yapabildim. Hikaye açıkcası fena değil fakat o kadar fazla iyi/kötü kahraman var ki, neredeyse iki sayfada bir karakter ve olaylar değişiyor. Bu da takip edilebilirlik konusunda çizgi romanı sınıfta bırakıyor. ( kendi yorumum ).
Daha sindire sindire ele alınsa başarılı bir eser olurdu. Benim açımdan; gereksiz karmaşaların olduğu ve karakterlerle donatılmış bir çizgi roman oldu.

Ben de tam yarısındayım.Çizgilere bakakaldım resmen.Kitap bitsin bir daha okuyacağım.

frodo

Giriş bölümü ile ilk fasikül çok güzel başladı. Hızlı okunacak bir cilt değil benim için yavaş yavaş okuyacağım. Umarım başladığı güzellikte biter.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN