Planetary-İthaki

Başlatan darbove, 05 Ağustos, 2020, 17:30:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Cilt 2: Dördüncü Adam

"kişkirtici ve bağimlilik yaratan bir seri. Çizgi roman dünyasinin en iyilerinden." –entertainment weekly

Planetary'nin ikinci cildi takimin gizemli destekçisi "dördüncü adam"a odaklaniyor. Elijah snow, jakita wagner ve davulcu süperinsan arkeoloji çalişmalarina devam ederken radyoaktif insan deneklerin bulunduğu gizli bir hükümet yerleşkesini ziyaret ediyor, gerçeğe dönüşen kurgusal bir yapiyi keşfediyor ve "dörtlü" olarak bilinen kötücül grup hakkinda bilgi ediniyor. Bu araştirmalar sürerken elijah, dördüncü adam'in kimliği ile kendi gizli geçmişi hakkinda bazi şaşirtici gerçeklere ulaşiyor.

Buffy the vampire slayer ve firefly'in yaraticisi joss whedon'in önsözüyle

144 Sayfa, 35 TL.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

frodo

Yer yer kafam karışmış olsada okudukça daha çok bağlandım. Seri tamamlandığı zaman tekrar okumakta fayda var. İkinci cildin sonu güzel bağlandı. 3.cilt için beklenti yapmış durumdayım.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

dean

"Çizgi roman tarihinin en iyi isimlerinden akıl almaz bir seri." –Sci Fi Universe

Gizem ve macera dolu PLANETARY serisi üçüncü cildi 20. Yüzyılı Terk Etmek ile devam ediyor. Elijah Snow, Planetary'deki geçmişini yavaş yavaş hatırlamaya başlarken Sherlock Holmes ve Dracula gibi figürlerle olan maceraları su yüzüne çıkıyor. Jakita Wagner ve Davulcu'yla birlikte Dörtlü denen kötücül gruba karşı verdikleri mücadele sürerken araştırmaları onları Güney Amerika'nın balta girmemiş ormanlarına, eski Avrupa'nın kalelerine, Antarktika'nın ıssızlığına götürüyor ve başka bir boyuttan gelen bir alet ile dünyanın ilk gerçek astronotlarını keşfediyorlar.

Sayfa Sayısı: 144
  Etiket Fiyatı: 38 TL

rumar80

Her bölüm ile maceraya bir çivi daha çakılıyor. Gerçekten çok başarılı bir anlatım. Yıllar önce İngilizcesini okurken aldığım keyfi tekrar yaşıyorum. Bir yanda Tarzan/Ka-Zar, diğer anda Jules Verne'in aya seyahat macerası. Modern ve klasik edebiyat kahramanları arasında olağan dışı bir yolculuk. Kaçırmayın.

Nightrain

"Çizgi Roman Tarihinin En Iyi Isimlerinden Akil Almaz Bir Seri." –Sci Fi Universe

Gizem Ve Macera Dolu Planetary Serisinde Hikâye Dördüncü Cilt Uzayzaman Arkeolojİsİ Ile Şaşirtici Bir Şekilde Sona Eriyor. Elijah Snow, Jakita Wagner Ve Davulcu'nun Baş Düşmanlari Dörtlü'nün Sirlari Ve Dünya Gezegenine Karşi Yürüttükleri Gizli Plan Açiğa Çikiyor. Onlara Karşi Verilecek Son Savaş Yaklaşirken Kimsenin Tahmin Etmediği Sürpriz Bir Karakter De Oyuna Geri Dönüyor.

224 Sayfa, 58 TL.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

V

Seriyi toplu olarak okuyup bitirdim..

Klasik  edebiyat kahramanlarından,bilim kurgu

başyapıtlarına, çizgi roman evreninin direklerine

kadar pek çok kahramani ve konuyu kendi

gerçekliğinde büküp çok lezzetli  bir evren

yaratmış Ellis..Cassaday da harika resimlemiş..
"İstemem,eksik olsun.."

nicholaihel

Referansına kıymet verdiğim bir çok yerden öyle övüldü ki, belki de o sebeple ben beklediğim derecede etkilenmedim. Beklentilere ve jenerasyona göre (bu referanslara hakimiyetle de ilişkili) sanki alınan keyif değişiyor. Ama nadasa bıraktım. Bir gün geri dönüp, tekrar şans vereceğim.

nocardia

Ben de seri tamamlandıktan sonra ve kutulu edisyon hakkında bir emare göremeyince 4 cildi alıp okudum. Sayın ferzan ın yazısı hislerime tercüman olmuş durumda, çok güzel hikayeler kısa kısa kesilmiş. Bütünlüğü görebiliyoruz ama hikayeler o bütünlüğün içerisinde güzel bir gezinti yapıyoruz hissiyatını vermek yerine, o bütünlüğün varlığını zar zor sağlıyor gibi görünüyorlar.

İthaki'ye bir buçuk sene gibi bir sürede orijinal boyut ve uygun bir fiyatla bu seriyi tamamladığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

pizagor

Her güne bir Planetary cildi şeklinde bir okuma sonrası diyeceğim şu ki: Sevdim, belki ayılıp bayılacak seviyeye ulaşmadım ama sevdim. Kısa kısa hikayelerin ördüğü bütün, bana göre tatmin ediciydi.

[spoiler]Biraz Irredeemable gibiydi, o hikayede Qubit'in tam kelimeleri bu şekilde değildi ama söylediklerindeki anafikir şöyleydi; varlığın bambaşka şekillerde tezahür edebilme hali söz konusuydu, Plutonian'ın farklı ama çok tanıdık bir fikre dönüşmesi gibi Planetary evreninin de hem leziz hem de farklı olmasına rağmen bir şekilde tanıdık bir tarafı vardı. Sanıyorum bu tanışıklık koluma girip beni sürükleyen itki oldu. Üstelik Multiverse sonsuzluğu içerisinde de gayet güzel eriyebilecek bir kurguydu da, bu yüzden alternatif olasılıklara dahil edilip 'What If' kıvamında okunabiliyordu. [/spoiler]

Türü sevenler için ve de türün anlatımlarının tekrara düştüğünü düşünerek bıkkınlık içerisinde uzaklaşanlar için farklı bir deneyim olacağını düşünüyorum. Yalnız sabretmek gerekiyor; bir de tadına varmak için ayrıntıları unutmayı engelleyecek ara vermeden sıralı bir okuma.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...