NARUTO - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan Alperen, 18 Eylül, 2010, 15:35:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Alıntı yapılan: Mic-Har - 19 Haziran, 2013, 15:00:42
One Piece'le beraber Naruto 10 da çıktı. Bleach de yetişse keşke üç büyük bir arada çıkardı.

[IMG]http://i.imgur.com/rNoNUQy.jpg[/img]

Bleach'in 3. sayısı 10 gün önce daha yeni çıktı, o yüzden 4.sayının Ağustos ayından önce çıkacağını pek tahmin etmiyorum.
Darkwood Sakinleri..

Harun Ça

Alıntı yapılan: darkwood - 19 Haziran, 2013, 17:43:16
Bleach'in 3. sayısı 10 gün önce daha yeni çıktı, o yüzden 4.sayının Ağustos ayından önce çıkacağını pek tahmin etmiyorum.

Yetişse derken 10. cilte yetişmesinden bahsediyordum  :P Tabii biraz fazla uçtum ama güzel olurdu hep beraber çıkmaları.

darkwood

Alıntı yapılan: Mic-Har - 19 Haziran, 2013, 19:16:31
Yetişse derken 10. cilte yetişmesinden bahsediyordum  :P Tabii biraz fazla uçtum ama güzel olurdu hep beraber çıkmaları.

Türkçe basılı manga konusunda aslında oldukça gerideyiz. Örneğin Naruto'nun 50.cildinin animesinin çıktığını ve manga olarak ise şu anda 62.cildinin fasiküllerinin çıktığını düşünürsek ne kadar geride kaldığımız açıkça anlaşılır sanırım.
Amerikada Şubat 13 satışlarında Naruto 60.cildinin en çok satılan kitap veya kitaplardan biri olduğunu alttaki paylaşımımızda görmüştük.
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6534.0.html

Fanları tarafından mangaların animelerinin net'ten seyredildiği, ülkemizde birde ağır tempo ile yayınlanan manga satışlarını diğer çizgiroman satış adetlerini göz önüne aldığımızda kötünün iyisi olarak değerlendirebiliriz.
Bu tempo ile çok zor olmakla beraber (!) ülkemizde basılan mangaların animelerinin önüne geçtiğini görürsek (?), satışlarda önemli artışlarıda görebiliriz kuşkusuz.  :P
Darkwood Sakinleri..

dean

Ben daha az manganın daha sık bir şekilde yayınlanmasını tercih ederdim yalnız. Yani daha Naruto ve One Piece tam düzene oturmamışken şimdi Gerekli'yi 5 manga için hadi hadi diye sıkıştırıyoruz. Çeşit çokluğu iyi manga olsun ben her türlü alırım, ama az ve öz olmasını tercih ederim. Bakın Berserk 6 ay sonra anca çıktı. Mesela Marmara çizgi Lone Wolf'u yarılamadan başka manga çıkarmayı düşünmemeli bile. Ki zannetmiyorum melesa Walking Dead'e güncele yaklaştı şimdi Chew'u çıkarıcak ama daha Walking'in atıyorum beşinci cildi yayınlanırken çıkarsa kendilerini sıkıştırmaktan başka işe yaramıyacak.

darkwood

Alıntı yapılan: dean - 19 Haziran, 2013, 19:58:37
  Ben daha az manganın daha sık bir şekilde yayınlanmasını tercih ederdim yalnız. Yani daha Naruto ve One Piece tam düzene oturmamışken şimdi Gerekli'yi 5 manga için hadi hadi diye sıkıştırıyoruz. Çeşit çokluğu iyi manga olsun ben her türlü alırım, ama az ve öz olmasını tercih ederim. Bakın Berserk 6 ay sonra anca çıktı. Mesela Marmara çizgi Lone Wolf'u yarılamadan başka manga çıkarmayı düşünmemeli bile. Ki zannetmiyorum melesa Walking Dead'e güncele yaklaştı şimdi Chew'u çıkarıcak ama daha Walking'in atıyorum beşinci cildi yayınlanırken çıkarsa kendilerini sıkıştırmaktan başka işe yaramıyacak.

Katılıyorum, kısa zamanda tamamlanan ve uygun fiyatı ile güzel bir satış periodu da yakalayan Death Note örneğinde olduğu gibi bir veya iki yayın ile hızlı istikrarlı yayın çıkarılması daha uygun ve isabetli olabilirdi.
Darkwood Sakinleri..

dean

Alıntı yapılan: darkwood - 19 Haziran, 2013, 20:25:53
Katılıyorum, kısa zamanda tamamlanan ve uygun fiyatı ile güzel bir satış periodu da yakalayan Death Note örneğinde olduğu gibi bir veya iki yayın ile hızlı istikrarlı yayın çıkarılması daha uygun ve isabetli olabilirdi.
Oow! Death Note aklımdan çıkmış bir an. Kesinlikle haklısın. En güzel örnek o.

Harun Ça

Geçen gün ben de bu konuya değinmiştim One Piece Japonya'da 70, Amerika'da 67. ciltte yani günceli yakalama gibi bi' durumumuz gerçekten imkansız. Benim zaten tek temennim istikrarlı bir şekilde devam edebilmesi. Keza Berserk 35. ciltte, Gerekli popüler bir seri olduğu ve OP, Naruto, Bleach gibi shounen serilerinin yanına seinen de eklemek için el atmış olabilir. Hellsing içinde durum bu bence en azından 10 cilt olduğu için bitince biraz rahatlama olabilir.

Nightrain

Ayda 1 cilt çıkarsa gayet süper olur. Kaç ayda bir çıkıyor ciltler bilmiyorum. Hafta sonu ben de ilk 5 cildi alacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Nightrain

Animenin ilk serisi manga'da kaçıncı sayıya kadar sürüyor?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

darkwood

Naruto'nun şu anda devam eden anime ikinci serisi olan Naruto shippuuden ise, 5 ay kadar sonra süren doldurma bölümden sonra nihayet manga bölümlerinin animelerine geçen hafta 321. bölüm ile başladı.

Alıntı yapılan: dean - 08 Temmuz, 2013, 14:47:19
Jiraiya-Sama göründü.

Naruto'nun büyük ustası Jiraiya-Sama lı bölümleri okumak keyifli olacak.   :D

Darkwood Sakinleri..

dean

Face'den direkt alıntı

Naruto 12 çok yakında...
yeni duyurularımız olacak takipte kalın (=

darkwood

Gerekli'nin yayınları hız kazanmış durumda, mangalarda aylık düzene girecek gibi göünüyor.
Darkwood Sakinleri..

Harun Ça