Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Sayfa sayısı arttıkça kitabın kondisyonu için hardcover epey faydalı olur diye düşünmüştüm ben de. Fakat Ertan Bey'in dediği gibi maliyeti de etkileyen bir unsur hardcover kapaklar.

Açıkçası Batman'in klasikleşmiş eserlerini hardcover olarak arşivlemek beni çok mutlu ediyor, JBC de sağolsun alıştırdı bizi böyle güzel yayınlara. ;D Kara Ayna'nın ikinci baskısı için de hardcover ihtimali var mıdır diye soracaktım hatta. ;D

Nightrain

Cilt olayını ben de isterim ama çok pahalı olur harbiden. DC keşke sınırlı sayıda HC olarak basılmasına izin verse. Marvel'a söylesen 40 kere kabul etmişti.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Mrtekin

They drew first blood...

-brendon-

rumar80

panthei

hellboy her türlü zaten, american vampire okunur gibi geliyor, witcher benlik değil malesef

alan ford

Temenni bölümüne : ön siparişlerdeki indirim oranının artmasını temenni ediyorum. % 30 ön sipariş için çok az bence. Normal ürünler zaten % 27 ile indirimde. ön sipariş indirimi en az % 40 olsun :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 24 Haziran, 2015, 15:04:31
Temenni bölümüne : ön siparişlerdeki indirim oranının artmasını temenni ediyorum. % 30 ön sipariş için çok az bence. Normal ürünler zaten % 27 ile indirimde. ön sipariş indirimi en az % 40 olsun :D

Tabi doğru :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

İnsanlarda artık JBC ne basarsa kalitelidir algısı oluştu. Ki doğru olduğunu düşünüyorum. Bastıkları çoğu çr kısa zamanda tükeniyor. Amerikan Vampiri'ni sabırsızlıkla bekliyorum. Siparişimi erteledim Vampir yüzünden. Çıksında bir an önce yalayıp yutalım.

pizagor

Alıntı yapılan: Kauss - 17 Haziran, 2015, 13:35:19
İstanbul anadolu yakasında ulaşım bir nebze daha kolay metroya atlayıp çok rahat kadıköye gidiyordum. Fakat avrupa yakasına taşınınca el mahkum D&R'dan yada internetten sipariş geçiyorsunuz. Konunun yeri burası değil fakat şuan D&R'ın internet sitesinde indirim var. Elime dün siparişlerim geçti 2 çizgi roman parçalanmasına ramak kalmış. İnternetten alışveriş yapacaksanız da D&R'ı pek tercih etmeyin

D&R'dan sipariş ettiğim Öldüren Şaka neredeyse bir ayda elime geçti. Önce 10 gün kadar temin edilmesi sürdü. Nihayet temin edildi, gönderildi ancak kapak hasarlı geldi. Geri gönderdim, bir hafta sonra yenisi geldi. Tahmin edin ne oldu? Kapak hasalıydı yine, geri gönderdim. Yenisi ve nihayet sağlamı bu çarşamba elime geçti. Sipariş tarihi 2 Haziran, son teslim tarihi 24 Haziran. Neyse ki yardımcı oluyorlar benim gibi takıntılı okurlara :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Haziran, 2015, 17:01:36
D&R'dan sipariş ettiğim Öldüren Şaka neredeyse bir ayda elime geçti. Önce 10 gün kadar temin edilmesi sürdü. Nihayet temin edildi, gönderildi ancak kapak hasarlı geldi. Geri gönderdim, bir hafta sonra yenisi geldi. Tahmin edin ne oldu? Kapak hasalıydı yine, geri gönderdim. Yenisi ve nihayet sağlamı bu çarşamba elime geçti. Sipariş tarihi 2 Haziran, son teslim tarihi 24 Haziran. Neyse ki yardımcı oluyorlar benim gibi takıntılı okurlara :)

D&R'ın hizmet kısmını bilemem ama online siparişlerde jbc'nin kitaplarında illa bir sorun çıkıyor. En son idefix'ten aldığım batman ailenin ölümü cildi şömizi kapağı filan sorunlu gelmişti göndermeye üşenmiştim. ki paketleme konusunda en özenli davranan idefix gördüğüm kadarı ile.  Diğer yayınevlerinin kitapları aynı paket içerisinde sağlamken, jbc kitapları ya köşelerden kıvrılmış veya sırt kısımları yırtılmış geliyor. :-\ En güzeli kadıköy esnafından görerek almak sanırsam 8)

Nightrain

JBC umarım Hush cildinden sonra Under the Red Hood cildinide basmayı ihmal etmez. Birbirleriyle bağlantıkıymış sanırım? Bilen varsa yeşillendirsin.

pearl jam

Alıntı yapılan: designer73 - 26 Haziran, 2015, 17:37:04
D&R'ın hizmet kısmını bilemem ama online siparişlerde jbc'nin kitaplarında illa bir sorun çıkıyor. En son idefix'ten aldığım batman ailenin ölümü cildi şömizi kapağı filan sorunlu gelmişti göndermeye üşenmiştim. ki paketleme konusunda en özenli davranan idefix gördüğüm kadarı ile.  Diğer yayınevlerinin kitapları aynı paket içerisinde sağlamken, jbc kitapları ya köşelerden kıvrılmış veya sırt kısımları yırtılmış geliyor. :-\ En güzeli kadıköy esnafından görerek almak sanırsam 8)

Idefix ve digerlerini sadece büyük indirimlerinde takip ediyorum. Onun disinda cizgi romancidan sasmam on kitap arasindan en duzgununu secmem lazim fazladan verilen bir iki liraya deger. Yalniz jbc nin kitaplarinin digerlerine nazaran daha kötü gelme orani bende de yüksek. Enteresan  :)