Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Alıntı yapılan: dean - 17 Nisan, 2015, 21:11:03
Sonuç olarak bu filmlerde mühim olan karakterin doğasını yakalayabilmek. Batman'in doğası farklı Iron Man'in farklı, Green Lantern'in farklı, Guardians of the Galaxy'nin farklı.

Katılıyorum. Örneğin, Marvel'dan ilerde bir Daredevil filmi izlersek mevcut filmlerdeki konseptin dışında karanlık bir film olur diye düşünüyorum.

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin - 17 Nisan, 2015, 21:01:39
Öncelikle, Hayatta herşeye önyargısız bir şekilde bakma ve değerlendirme altyapısına sahip olmak lazım. Ki, bu çağda, hepimizde ne kadar var bu durum, o da ayrı bir konu.

Bende onu diyorum işte.

Ama Dc'nin Marvele göre filmlerinde daha çok sanatsal estetik vardır, Marvel biraz işlere ticari de bakar. Yani ikisinin de artıları eksileri var, ha çok mu önemli bu farklar, değil, önemli olan sundukları üründen aldığınız keyif.
Dc'nin Marvel'a göre daha sanatsal estetik sahibi olduğu iki film var. Onlarda Dark Knight ve Watchmen. Onlar dışında iki firmanın kötü filmlerine baktığımızda Dc'nin durumunun daha kötü olduğunu söyleyebiliriz. Catwoman, Steel, Superman 3-4, Batman 3-4, Jonah Hex, Superman Returns, Green Lantern vs.

Ben Affleck iyidir hoştur ama ondan nasıl bir Daredevil olmadı/olamadı ise Batman da olmaz, rolün hakkını çok verebileceğini düşünmüyorum, ama, yanılmayı çok isterim.

Olay sadece oyuncuda bitmiyor ki. Ben Affleck'ten Daredevil olamamasının Affleck dışında o kadar çok sebebi varki. Başta Daredevil filminin yönetmeni Mark Steven Johnson'ın iyi bir sinemacı olmaması ki kendisi Ghost Rider'ı da rezil etmiştir. Senaryo ayrı felaket. Affleck belki dünyanın en iyi oyuncularından biri değil ama Daredevil filmi film olarak kötü zaten.

üsluba dikkat ederek, fikir özgürlüğü içinde, isteyen istediğini söyler, isteyen katılır istemeyen katılmaz...

İşte kilit nokta bu. Ama son zamanlarda Marvel ve Dc filmleri kıyası bu karşılıklı saygı çevresinde eleştirme ve tartışma olayının çok ötesine geçti. Resmen insanı taraf tutmaya zorlayan bir algı var ortada. Ya Marvel iyi yada Dc iyi. İkisi iyi diyeni önemsemiyorlar bile. Artık yorumları okumak bile istemez oldum bu yüzden.

dean

hennessy

Ben Affleck alışamadım. Şimdi daha net anladım sanırım Superman dünyaya hakim olmak isteyecek Batman dur diyecek sonra kapışacaklar gibi bir hava aldım. Askerler önünde eğilince bende böyle bir hava yaşattı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Yok, Dean, Ben Affleck o kadar kötüydü ki, aynı filmde Electra rolünü oynayan, Jennifer Garner rol çaldı ve iki sene sonra, Electra adlı bir filmle yeniden arzı endam etti.

Yani mesele ilk önce, o karakterin hakkını vererek canlandırabilmek. Batman derin bir karakter, Ben Affleck'in bunu becerebileceğinden şüpheliyim. Film iyi bir kurguya sahip olur ise, arada kaynar ama.

Ha, Henry Cavill Sup, için mükemmel bir seçim ama adamın oyunculuğu da cidden başarılı.
They drew first blood...

Chuck

Açıkcası ben Daredevil'de Ben Affleck'i çok yadırgamamıştım. Gerçi şu an dizideki adam kat kat daha iyi tabi bunun sebeplerinden biride kamera arkası ekibi.

Bu filme bakarsak filmi izlemeden bu kadar eleştiri büyük bir önyargı yaratır. Normalde izleyince belkide beğenebileceğimiz bir filme kötü gözle bakıyoruz. Çekimler tamamlandı ya da tamamlanmak üzere. Adamların çekimleri baştan yapacağını hiç zannetmiyorum. :) Bence artık işten keyif almaya bakmak lazım. :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Mrtekin

Aynen, dün bende keyif unsuru üzerinde özellikle durdum.

Ama, Batman için Ben Affleck bence çok yanlış bir seçim. Kafamda hiçbir şekilde, Batman algı ve imajı Affleck ile yan yana gelmiyor, ne yapalım yani , önyargılı bakmamaya çalışıyorum ama olmayınca da olmuyor  :)

They drew first blood...

lampard

Videonun başında supes'ün etrafındaki insanların bir kısmı joker makyajlı ve Batwing kendisine ateş eden 2 adamı havaya uçuruyor.

@Serhan

"Söyle bana , sen buna kanıyor(inanıyor) musun ?"

lampard

Trailer'dan bir kaç ayrıntı:

-"We know better now, don't we? Devils don't come from hell beneath us, they come from the sky." repliğini söyleyen kişi muhtemelen Lex Luthor.
-Bir sahnede Superman uyduya benzer bir şeyi kaldırıyor (http://static2.hypable.com/wp-content/uploads/2015/04/batman-v-superman-easter-egg-2.jpg), üzerindeki yazılardan anlaşıldığı üzere bir Rus uydusu. TDKR'te de Superman bir Rus nükleer füzesini durduruyordu.
-4 tane askerin Superman'in karşısında eğildiği sahnede askerlerin omuzlarında Superman amblemi var.
-Batman'in bir binanın üzerinde durduğu sahnede elinde sniper var, TDKR'te Batman bir kancalı tüfek (grapple rifle) kullanıyordu, muhtemelen bu da öyle. Ama önceki bir mesajda yazdığım gibi, Batwing trailer'da iki silahlı adamı resmen öldürüyor. Belki de filmde "tek kural"ı olmayan bir Batman göreceğiz?
-Bir sahnede duvarda sprey boyayla çizilmiş bir soru işareti var, muhtemelen Riddler göndermesi. (http://static2.hypable.com/wp-content/uploads/2015/04/batman-v-superman-easter-egg-6.jpg)

xmenac

Filmin adı açıklandığında Batman v Superman isminin versus anlamında olmadığını düşünmüştüm açıkçası. Özellikle filmdeki kötü karakterin Brainiac olacağının iddia edilmesi, Justice League'in diğer üyelerinin filmde yer alacak olması gibi nedenler takımın orijinini içeren bir film izleyeceğimiz fikrini uyandırmıştı bende. Fakat trailer'dan anladığım kadarıyla The Dark Knight Returns'e epey sadık kalan bir öykü izleyeceğiz gibi gözüküyor. Tabii yine de Aquaman ve Wonder Woman gibi karakterlerin filmde nasıl yer alacağını görmek lazım.

Pulluk

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

hennessy

https://www.youtube.com/watch?v=_bdA_FfgXCg

Spor haberleri sitesi  Bleacher Report NBA yıldızı ve Batman'in en büyük hayranı DeAndre Jordan'ın yardımı ile sosyal medyadaki açıklamalarına göre önümüzdeki günlerde yeni Batman v Superman filminin Batmobilini tanıtacaklar.

http://www.cizgiroman.com/batman-v-superman-filminin-batmobili-bleacher-reportta-aciklanacak-2.html

hennessy

Batman V Superman: Dawn of Justice fragmanının Adam West/Christopher Reeve versiyonu internete düştü. Her ne kadar Batman V Superman fragmanını birebir oluşturmasa da, aynı müzik ve eski film ve TV showlarından görüntüler var ve bazı yerlerde birebir eşleşiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=F6cpTjsHTNk

Not: http://www.cizgiroman.com/christopher-reeve-adam-westli-batman-v-superman-retro-fragmani-burada.html