MACERAPEREST EFSANEVI DEV ALBÜMLERIN YENI SAYILARINI ISTIYORUZ..

Başlatan darkwood, 31 Ağustos, 2009, 12:19:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Ogalk Yayinlarindan çok zamandir ses çikmayan bir konudan bahsetmek istiyorum.
Hemde DEV gibi bir konudan, EFSANEVI DEV ALBÜMLERDEN!!!
Insani önce böyle güzel kitaplara alistirip, sonrada bu serileri yarim birakmak, Oglak gibi büyük bir yayinevine hiç yakismiyor.
Özellikle Fiyat olarak  her kesime hitap eden ve doyurucu çizgiroman okuma aliskanligi saglayan bu seri gerçekten özel bir seri.
Koleksiyoncular içinde,  okunus zevki, seçme konulari ve gerekse  durusu ile insana ayri bir keyif veren bu kitaplarin en kisa zamanda yeni sayilarinin çikartilmasini bekliyoruz.
Önceden ortalama 6 aylik periotlar halinde yayinlanan ve 1 yili askin süredir hiç yayinlanmayan,  ZAGOR, MISTER NO, MARTIN MYSTERE, TEKS, DYLAN DOG, JULIA nin ve varsa NEVER inde  EFSANEVI Maceraperest dev albümlerinin YENI SAYILARININ tamamini bekliyoruz.
Gelelim fiyat konusuna maatbaaci arkadaslarinda dedigi gibi sayfa sayisi arttikça maliyet düser hesabi, bu kitaplarin normal  eski fiyatlarindan ÇOK AZ bir zam ile  satisa sunulmasini ümit ediyor ve  biran önce yayinlanmasini bekliyoruz.

Teks Aylik serilere gösterilen ilginin bu Güzel albümlerede gösterilmesi hususunu Oglak Yayinlarindan ACILEN bekliyor ve talep ediyoruz.

Saglicakla kaliniz,
Mesut
Darkwood Sakinleri..

Lami Tiryaki

Merhaba,
Sevgili Mesut'un yazisinin altina aynen ben de imzami atiyorum. MP'in hem "dev"leri, hem de "efsane"leri ayri tatlara sahip hakikaten özel albümler.

Duruma söyle genel olarak bir bakarsak, Zagor efsanelerde fena durumda degiliz aslinda(Zagor'un dev albüm formati olmadigini hatirlatalim bu arada...). Iki ciltlik maxi malzemesi hazir. Almanak derseniz Lal bir gün dönecektir ona da, Klasik maceralari bir bitirsin bakalim diye umut ediyorum. Maxi'lerde de eski tatlar biraz yok gibi. Ama yine de okutuyor kendini.

Martin Mystere dev albümlerde yayinevinin hakkini yememek lazim, neredeyse Italya'yla basbasa gidiyoruz. 10 Felaket'ten sonra bir süre esitligi saglamistikki Aralik'ta 13. albümü çikardi Itlayanlar. Martin Mystere su anda ülkemizde en çok satan çizgi roman. 13. Sayinin gecikecegini sanmiyorum... Ancak Specialeler'de epey bir gerideyiz ve yayinevi resmen bu seride hiz kesmis durumda. Eger satislar düsmüsse bunun ilginç bir sebebi olabilir. Efsane(speciale) Martin maceralari ya çok iyi oluyor ya da çok kötü oluyor. Ortasi yok(hele o Angie, Kelly, Dee üçlüsü... Of Allaam ya...) Aslinda Martin cephesinde enfes bir Altrove(Baska Bir Yerden Öyküler) serisi varki pek çok Martin macerasina referans yapar, hiç bir yayinevi el atmadi bu seriye. Bir gün ben el atacaam insallah:)))

Teks'e bakarsak bence o kisim biraz sallantili gidiyor. Bir bakiyorusunuz yilda 2-3 dev albüm çikmis bir bakiyorsunuz hiç bir sey yok. Teks yahu, MP demek Teks demek artik bu memlekette. Ayrica Teks'in Almanaklarina hiç el atan olmadi. O almanaklarda ilginç western belgeselleri oldugunu düsünürsek orijinali gibi bir Almanak serisi ne güzel olurdu. Buna da bir el atan çiksa...

Ve Nathan Never. Bir türlü yüzü gülmedi su garibin bizim memlekette. Ayliklari bölük pörçük çikti.. Dev albümler önce hizlica geçti piyasaya sonra duruverdi. Oysa simdiye kadar Arthur C Clark kitaplarindan sonra okurken en çok sarhos oldugum bilim kurgu kitaplari Nathan'in Nemo-Nautilius öyküleri oldu. Özellikle aylikarla baglantilari kuruldukça daha da ilginçlesen bu serinin hem ayliklari hem dev'leri aniden kesildi. Dev albümler için hala ümit var. Bir albüm sonrasi Paralel Evrenler tam 256 sayfa ve kimbilir bizi sarhos edecek neler gizliyordur sayfalarinda. Sonraki cilt Nautilius'un Son Yolculugu'nda sanirim bu saga sonra eriyor. Umarim ölmeden görürüz!

Dampyr kalin cilt te olsa aylik sayilardan derlendigi için katmiyorum bu yaziya.

Ne kaldi geriye, hah Mister No! Bir efsane dolduracak kadar speciale malzemesi birikti. Ama bu arada Almanak sayilarina hala el atilmadi. Bekliyoruz, bekliyoruz... Neyse Allah'tan klasik seri var idare ediyoruz... 

Hakkaten ya.. Hadi Maceraperest yap bi maceraperestlik artik...

Selamlar
Lami

darkwood

EFSANEVI Maceraperest dev albümlerinin YENI SAYILARINI beklemeye hala devam ediyoruz..  :o
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Bunca uzun aradan sonra EFSANEVI Maceraperest Mister No 6.sayi nihayet haftaiçi yayinlandi.
Bu sayi ile birlikte Mister No'nun Maxi boy Speciale serisinide tamamlamis olduk.
Bu serinin diger yayinlari ile karsilastirinca kitap kapagi pek hos olmamis, ama yinede beklentimizi bir nebzede olsa gidermis olduk.
Kapak, çizim, senaryo, baski dizayn v.s. güzel oldumu, benim için kitap dört dörtlüktür.  :)
Sevgili Lami biraz kizacak belki ama  ::) editoryal ivir zivir yazilar açikçasi pek ilgimi çekmiyor. 

Evet Maceraperest yayin yetkilileri hazir baslamisken hiç olmazsa 2-3 ay arayla diger eksik kalan EFSANEVI  YAYINLARIDA bir çikarsak nasil olur.  8)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Mister No 656 sayfa 25 tl fiyatla satista. Bu fiyat bana 2010 yili itibariyle çok ama çok uygun geldi. Hele birde Kadiköy çr sahaflardan alirsaniz 20 tl. 2010 yili iyi geçeçege benziyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN