Zagor Klasik Maceralar Dizisi - Lal

Başlatan Kagan, 15 Eylül, 2009, 20:36:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Peki Martin ve Mister No'nun durumu nedir Köstebek Ağabey?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

Martin bu sayıda bitti... Ama özeldeki bisler şu ana dek basılmadı. neden atlandı, nereye eklenecek bilmiyorum. eğer bir yere eklenmezse Özel serinin o kısmı şu ana dek "eşsiz" kalacak. Maxiler, almanaklar vs diğer yan malzemeler de var, bunların sadece bir kısmı oğlak tarafından toplandı, diğerleri ne olacak bilmiyorum?

Mr. no'ya gelirsek... Kütüphanemi tadilatan sonra tam toplayamadım ama... Onların da AD sayıları sıralı... Yani oraya geldiğinde KM'ler bırakılabilir. Bir hafta içinde hatırlatırsan çok daha net yanıtlar verebilirim.  Bu arada Mr. No KM'de bir süre sonra sıra ülkemizde hiç yayınlanmamış (yarım kalmış) Afrika maceralarına gelecek....

alan ford

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 18 Eylül, 2014, 11:43:27
Martin bu sayıda bitti... Ama özeldeki bisler şu ana dek basılmadı. neden atlandı, nereye eklenecek bilmiyorum. eğer bir yere eklenmezse Özel serinin o kısmı şu ana dek "eşsiz" kalacak. Maxiler, almanaklar vs diğer yan malzemeler de var, bunların sadece bir kısmı oğlak tarafından toplandı, diğerleri ne olacak bilmiyorum?

Mr. no'ya gelirsek... Kütüphanemi tadilatan sonra tam toplayamadım ama... Onların da AD sayıları sıralı... Yani oraya geldiğinde KM'ler bırakılabilir. Bir hafta içinde hatırlatırsan çok daha net yanıtlar verebilirim.  Bu arada Mr. No KM'de bir süre sonra sıra ülkemizde hiç yayınlanmamış (yarım kalmış) Afrika maceralarına gelecek....

Mister No'yu Ad yayınladı mı yahu , Aksoy olmasın ::). Bir de sıralı olduğuna emin misiniz Aksoy sayılarının . Hafızam beni yanıltmıyorsa orijinal12 sayı olan  Tango Martinez ile başlamıştı . Ama bu arada orijinal 236-237. sayıları da yayınladı ki muhabbeti şu başlıkta dönmüştü :

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3651.msg30539.html#msg30539

Zagor ve Martin için o kadar emin değilim ama Mister NO'nun Aksoy tarafından sıralı yayımlanmadığına eminim. Zagor ve Martin konusunda akşam evden kesin bilgileri yazarım ama onlar da sıralı değildi diye hatırlıyorum ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nemo

Mister No, Aksoy'da sirali yayinlanmadi. Alan Ford hakli. Hatta LAL, Aksoy'un yayinladigi sayilari atlayip yayinlamisti.
Mister NO KM'lerde de su anda Afrika maceralarindayiz.
Özel Alfa Ajanı

DAMPYR

Zagor bu ay sonu yayınlanacak Km ile yeni seriye yetişiyor.sonra ne olacak dersiniz... ??? ::) :)

aa

Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Martin KM'nin son cildinin arkasında gelecek sayının reklamı yok.Bence Zagordada aynı şey olacak.... ??? ::) :o

abselemon

Bence LAL yeni seriyi de bu şekilde 3 macera bir arada basmalı. Seriyi de bu şekilde tamamlamalı. Bütün ciltler aynı düzende ve de görüntüde olursa çok hoş olur.

aa

Bende böyle istiyorum, tüm ciltler düzenli olsun...
Esse Gesse Hayranı...

ercoktay

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 18 Eylül, 2014, 11:43:27

Martin'in bazı bislerini Lal özel seride basmıştı. Ama klasik seride bunları bastı mı bilmiyorum. Klasik seriyi sadece alıyorum ama bakmadım bile daha :)

köstebek

Alıntı yapılan: Nemo - 18 Eylül, 2014, 13:31:10
Mister No, Aksoy'da sirali yayinlanmadi. Alan Ford hakli. Hatta LAL, Aksoy'un yayinladigi sayilari atlayip yayinlamisti.
Mister NO KM'lerde de su anda Afrika maceralarindayiz.

Alan Ford haklı. Hatamı hemen düzeltmek istiyorum...
Lal Mister no'ye 205. sayıdan başladı. Yani KM 51. alanlar, onun arkasına Lal'leri koyarak devam edebilirler.

Fakat ve gelelim Aksoy olayına...
1. Aksoy 7., 8., 9, ve 10. sayılarda 201 ila 204 arasını bastı. Yani KM 50. cildi alıp bu 4 sayı konup  ardından Lal'lere devam edilebilir. Yok abi ben rafta düzgün görünsün istiyorum diyenler KM 51'i de alabilirler elbette. Ama Aksoy 7. sayının kapağı Bonelli değil; sanırım bizimkiler uydurmuş. Yani başka bir örneği yok; meraklı koleksiyonculara duyurulur.
2. Lal zaten yine Aksoy'un bastığı (5. ve 6. sayılar)  iki sayıyı atladı. Yani Lal 31. ve 32. sayıların arasına bu iki Aksoy'un konulması gerekiyor.

Herkes kendi istediği şekli yapabilir; ama bu çizgi roman bolluğunda elinde zaten sayılar bulunan birinin tekrar KM ciltleri alması bana biraz uç bir yaklaşım gibi geliyor...

Bir ekleme daha yapayım. Lal geçen ay KM 44'ü bastı; yani 6 veya 7 cilt kaldı. Bu da demektir ki bir yıl sonra KM tamamlanıyor (eğer yayımı hızlanmazsa)...

haziran00

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 22 Eylül, 2014, 14:51:51
Alan Ford haklı. Hatamı hemen düzeltmek istiyorum...
Lal Mister no'ye 205. sayıdan başladı. Yani KM 51. alanlar, onun arkasına Lal'leri koyarak devam edebilirler.

Fakat ve gelelim Aksoy olayına...
1. Aksoy 7., 8., 9, ve 10. sayılarda 201 ila 204 arasını bastı. Yani KM 50. cildi alıp bu 4 sayı konup  ardından Lal'lere devam edilebilir. Yok abi ben rafta düzgün görünsün istiyorum diyenler KM 51'i de alabilirler elbette. Ama Aksoy 7. sayının kapağı Bonelli değil; sanırım bizimkiler uydurmuş. Yani başka bir örneği yok; meraklı koleksiyonculara duyurulur.
2. Lal zaten yine Aksoy'un bastığı (5. ve 6. sayılar)  iki sayıyı atladı. Yani Lal 31. ve 32. sayıların arasına bu iki Aksoy'un konulması gerekiyor.

Herkes kendi istediği şekli yapabilir; ama bu çizgi roman bolluğunda elinde zaten sayılar bulunan birinin tekrar KM ciltleri alması bana biraz uç bir yaklaşım gibi geliyor...

Bir ekleme daha yapayım. Lal geçen ay KM 44'ü bastı; yani 6 veya 7 cilt kaldı. Bu da demektir ki bir yıl sonra KM tamamlanıyor (eğer yayımı hızlanmazsa)...

Şaka gibi Çizgili Köstebek abi sen söylemesen hiç haberimiz olmayacak, her fırsatda bütünlüğü bozmamak adına diye açıklama yapan Lal yayınları her nedense bu 2 sayıyı atlamış kontrol ettim beynimden vurulmuşa döndüm eminimki birçok kişininde bundan haberi yoktu. Bugün trım trım sahafları dolaştım 5 ve 6 yı bulabilmek için :D neyseki buldum araya sıkıştırdım hemen. Umarım başka Mister Noda (sanırım yok) başka yayınlarında yoktur bu atlama olayı

s.b

Şu bölümde eksik olan 5 ve 6. sayılar hakkında geniş bilgiler verilmişti.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3651.0.html
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

haziran00

Alıntı yapılan: s.b - 24 Eylül, 2014, 08:45:05
Şu bölümde eksik olan 5 ve 6. sayılar hakkında geniş bilgiler verilmişti.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3651.0.html

Teşekkür ederim bilgilendirme için

köstebek

Alıntı yapılan: haziran00 - 24 Eylül, 2014, 12:58:37
Teşekkür ederim bilgilendirme için

Üzülme haziran, hata tamamen senin değil... Adminimizin zaman zaman konular arasında küçük iç bağlantılar olduğunu üyelere bildirmesi gerekiyor... elbette senin de daha dikkatli olmanda fayda var...