En Sevilen Zagor Maceraları

Başlatan hanac, 23 Eylül, 2009, 18:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: connyapku - 03 Ağustos, 2012, 16:03:53
arkadaslar zagorun buyulu kitap adli macerasi lal klasiklerde yayinlandimi biri bilgilendirise sevinirim listeyede baktim orada goremedim
Listede yoksa yayınlanmamıştır daha... ::) :D ;)

DAMPYR

Alıntı yapılan: Nemo - 03 Ağustos, 2012, 09:36:29
Baltalı İlah...Benim ilk göz ağrım ve her zaman 1 numaram :)
En sevdiğim macerası ise Korkunun Bin Yüzü isimli macerası. Tay yeşil seride yayınlanmıştı bu macerası. Uzaydan gelen bir yaratık, Corvi'lerin kutsal saydığı bir tepeye kale yapan askerler, Zagor'un Yaratık ile olan mücadelesi. Harikaydı.

Kabus macerasından sonra Tay yeşil seriye başladı klasikler belki yakında yayınlanır  bu macera... 8) ::) ;)

caretta

Bu macerayı ve yayınlanacağı Klasik sayıyı 4.sayfada yazmıştım!!!

connyapku

ilk sayfada KARA KITAP adli maceranin tanitimda 194  ve 196 saylilara denk geliyor yazilmis o zaman yayinlanmis olmasi gerekmezmi baska isimlemi yaynlandi acaba cozemedim gitti

caretta

Sayın connyapku,
    'Esrarengiz Kitap' veya 'Kara Kitap' adlı macera Klasik Zagor 51. sayıda yayınlandı.Maceranın başlangıcı 119.
sayfada 'Yanan Kafatası'...

connyapku

haysat

Tay tarafından  'Kara Kitap' veya 'Esrarengiz Kitap' adı ile yayınlanan macera benimde severek okuduğum Zagor maceralarından birisidir.

Ve bu maceralar KM Zagor sayı 51'de  sayfa 119' da 'Yanan Kafatası' isimli macera ile başlayarak 'Siyahlar İçindeki Adam' macerası ile devam ederek 345 sayfada 'Lanetli İnsanlar' isimli macera ile bitiyor.

Zagor KM 51. sayının benim için ayrı bir yeri var.Ömrüm boyunca saklamayı düşündüğüm bir kitapdır KM 51. sayı.

Nedenide 'FERRİ' tarafından şahsıma imzalanmış olmasıdır.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

caretta

Ecem Zagor'da yayınlanan 'Kanlı Mesaj'adlı macera da benim çok sevdiğim,tesirinde kaldığım bir maceradır.Çiko'nun balık avlarken bir şişe içerisinde bulduğu kanla yazılmış bir bez parçası ile başlayan macera.
Askeri bir akademide geçen esrarengiz olaylar,akadamideki bir kuyudan geçilen gizli geçit.Zagor meraklıları
hatırlayacaklardır...

fedd

Ben okuduğum ZAGOR maceraları içinde "KUZEY BATI GEÇİDİ" devamındaki ruslarla olan macerası na bayıldım, harikaydı,film tadında muhteşemdi,okumayan varsa kesinlikle okusunlar.

darkwood

Zagor'un beğendiğim maceralarından KM 44 Cilt ve 45 ciltte bulunan Kartal adamın olduğu Kanatlı İntikamcı ve Son Viking maceraları da oldukça güzeldir.

Darkwood Sakinleri..

KaptanMiki

Bilen arkadaslar bana Tay yayinlarinda yayinlanan ilk Zagor macerasini ve bunun KM'de hangi kitapta verildigini soyleyebilir mi..yanlis hatirlamiyorsam 4 hapis kackini Darkwood's geliyordu..birinin yuzu yaraliydi vs. vs.

Tesekkurler

pardus88

caretta

Tay Zagor fasiküllerde ilk yayınlanan macera orijinal 29-30 sayılar olan "La Preda Umana" -İnsan Avı-adlı maceradır.Lal Klasik Zagor serisi 10.ciltte
İnsan Avcıları adıyla yayınlandı.Kaptan Miki'nin bahsettiği macera orijinal 51-53 "Gli Evasi" adlı macera.Tay Zagor fasiküllerinin 10-13 sayılarında
"Kürek Mahkumları"-"Cayugalar Saldırıyor"adıyla yayınlandı.Sam Fletcher (yüzü yaralı olan)Mozart Kelly,Kartopu,Eric Gessner.Kızılderili mezarlığından
yakutları çalarlardı.Lal Klasik Maceralar Serisi cilt 15'de bu macera var.

KaptanMiki

Alıntı yapılan: caretta - 21 Ocak, 2015, 22:20:18
Tay Zagor fasiküllerde ilk yayınlanan macera orijinal 29-30 sayılar olan "La Preda Umana" -İnsan Avı-adlı maceradır.Lal Klasik Zagor serisi 10.ciltte
İnsan Avcıları adıyla yayınlandı.Kaptan Miki'nin bahsettiği macera orijinal 51-53 "Gli Evasi" adlı macera.Tay Zagor fasiküllerinin 10-13 sayılarında
"Kürek Mahkumları"-"Cayugalar Saldırıyor"adıyla yayınlandı.Sam Fletcher (yüzü yaralı olan)Mozart Kelly,Kartopu,Eric Gessner.Kızılderili mezarlığından
yakutları çalarlardı.Lal Klasik Maceralar Serisi cilt 15'de bu macera var.

Simdi hatirladim..evet aradigim buydu..sagol dostum..tekrar okuyayim buyuk bir zevkle..

:)

Verminaard

Herkese merhabalar,

Aslında uzun uzun yazmak lazım ama başka başlıklara inşallah :)

Ben en sevdiğim macera demeyeceğim ama Zagor'un fantastik temalı maceralarını seven biri olarak, uzun yıllar önce Tay'da yayınlanan bir maceradan kimsenin bahsetmediğini gördüm. Adını ve sayısını hatırlamıyorum ama ilk çıkan ve 300'lere gelen serinin içinde yayınlandığını hatırlıyorum. Aslında macerayı da pek hatırlamıyorum ama sanırım hatırladıklarımdan bu macerayı çıkaracak bir Zagorsever mutlaka vardır.

Darkwood'da bir deprem oluyor, büyük bir yarık açılıyor ve buradan tuhaf yaratıklar çıkıyor. Bu yaratıkların en kalabalık grubu -yanılmıyorsam- alınlarında tek gözü olan insanımsı ama konuşamayan tiplerdi. Dinozorlar vardı galiba ama en net hatırladığım, maceranın sonlarına doğru ortaya çıkan dev örümcekti.

Bu arada eğer bu başlığı okursa Çizgi Düşler'den İlker Özer'e de selam vermek istiyorum; Ben geçen telefonda konuştuğun Beylikdüzü'ndeki çizgi roman severim. Eksiklerimi tamamlamama yardımcı olduğun için bir kez daha teşekkür ediyorum. Umarım en kısa zamanda ziyaretine gelebileceğim.

Her ne kadar hiç vaktim olmasa da, bu forumda aktif bir katılımcı olmak istiyorum :)