En Sevilen Zagor Maceraları

Başlatan hanac, 23 Eylül, 2009, 18:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Hoşgeldiniz.Keyifli vakitler geçirmenizi dilerim.
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

pizagor

Belirtilen macera yanlış hatırlamıyorsam ilk dönem Zagor hikayelerinden birisiydi. KM'lerin ilk sayılarına bakmak lazım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Verminaard

Galiba Tay'ın baskısındaki macera adı da "Darkwood'da Kâbus" ya da "Darkwood Kâbusu" gibi bir şeydi. Hellingen'li olan değil tabii :)

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Verminaard

Çok teşekkürler.

O zaman demek ki KM'lerde 50-60 arası bir yere denk geliyor.

caretta

Madem döndüm bu sualin cevabı ile döneyim:Yeni üyemizin bahsettiği macera orijinal 209-212 sayılarda yer alan macera.Nemo dostum orijinal kapağını paylaştı.Ben de Tay Yayınlarındaki referansını vereyim:"Darkwood'da Deprem" 350'lik Seri 251-253 ciltler.56'lık Seri sayı 32.Lal Klasik Zagor
Serisi cilt 55.

tommikser

Okumamıştım merak ettim.Bu akşam okurum gazınızla.Atilla abi sayıyı da verdi öğrenmek için kasmama gerek kalmadı-sağol abi- şimdi keşkek yer çayımı yudumlarken okurum :D

caretta

Arkadaşlar yeni, eski,klasik v.s. yok mu üzerinde sohbet edebileceğimiz Zagor maceraları. Hafızalarımızı tazeleyelim.

Prens Alexis var; Don Kişot var; "Zamana Hükmeden Adam" var; Eskimo var; Yeti var.

Bakalım benim hatırlamadığım başka hangi maceralar var ? Buyrun !

Neredeyse Baltalı İlahımız forumda unutulmuş gibi...

rumar80

Vampir maceraları, kurt adam macerası ve benim en sevdiğim maceralardan oluşan şeytan maskesi macerası.
  Bir de dokumacı ile ilk karşılaştığı sonradan gelen ölüm macerası.

BAHADIR

Sevdiğim bir çok Zagor macerası vardır... Ve hepsinin yeri ayrıdır "Yankı vadisi" nden tutunda Helingenli maceralara, Mortimerlerden tutunda Fishleg'le yaşadıkları maceralara kadar, "Afrika" sagasından "Kuzeybatı Geçiti" sagasına kadar...

Daha önce bir kaç yerde bahsetmişimdir ama içerdiği western argümanları ile Çiko'ya verdiği iade-i itibar ile Boselli'nin yazdığı ve Marcello'nun çizdiği, ilk sayısı "Komançi Toprakları"ile başlayan ve Lal 24 ile 27. sayıları kapsayan 4 sayılık hikayenin yanına, hemen bu hikayeden önce yayınlanan Dotti'nin çizdiği 2 sayılık "Kelso'ya Tek kurşun" u koyarım...

Kesinlikle okuyun... Okumuş olanlarda şöyle keyifle bir daha okusunlar...

NIC

Alıntı yapılan: BAHADIR - 26 Mart, 2015, 19:43:08
Sevdiğim bir çok Zagor macerası vardır... Ve hepsinin yeri ayrıdır "Yankı vadisi" nden tutunda Helingenli maceralara, Mortimerlerden tutunda Fishleg'le yaşadıkları maceralara kadar, "Afrika" sagasından "Kuzeybatı Geçiti" sagasına kadar...

Daha önce bir kaç yerde bahsetmişimdir ama içerdiği western argümanları ile Çiko'ya verdiği iade-i itibar ile Boselli'nin yazdığı ve Marcello'nun çizdiği, ilk sayısı "Komançi Toprakları"ile başlayan ve Lal 24 ile 27. sayıları kapsayan 4 sayılık hikayenin yanına, hemen bu hikayeden önce yayınlanan Dotti'nin çizdiği 2 sayılık "Kelso'ya Tek kurşun" u koyarım...

Kesinlikle okuyun... Okumuş olanlarda şöyle keyifle bir daha okusunlar...

Marcello takıntım yüzünden 1 sene içinde 2 defa okudum Kan Kardeşler hikayesini.Normalde devam hikayeleri ilki kadar güzel olmaz ama burda tam tersi söz konusu.Kelso macerası ve bu maceranın ortak özelliğide birazcık "Tex" kokmasında.Bahadır beyle aynı fikirdeyim kesinlikle okuyun(Özellikle Mehmet )Ufak bir ayrıntı;İtalyada Bu 4 kitapla aynı anda çıkan Tex Sierra şeytanı hikayesininde yazarı-çizeri  Boselli-Marcello

xmenac

Forumda bu konuyu görünce kitaplığıma şöyle bir göz ucuyla baktım ve Lal'in yayınladığı Zagor 23. sayıda başlayan "Kan Kardeşler" hikayesi ilk dikkatimi çeken oldu. :)

s.b

Kış Yılanı ile olan uzun bir macerası vardır Zagor'un. O macera zevkle okunur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN