Çizgiroman Bakımı

Başlatan Kagan, 23 Eylül, 2009, 22:10:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Ben şahsen baza altında saklıyorum. 2 yatak doldurdum üçüncü bazayı açacağım neredeyse. Arada açıp havalandırıyorum. Şöyle bir durum var ki; sıfırından ayırt etmeniz imkansız.

Utku Gürsoy

Bendeki Iron Man'in  (Hoz Comics) cildi ve iç kısmı sıyrıldı. Sayfalarda sorun yok. Sizce nasıl yapıştırmalıyım. ???

pizagor

Bu konuda esas faydalı bilgi haysat'tan gelir. Ama tutkal kullanımı için, işe yarasa da bu sefer de iç sayfaların kapaktan taşması sorunu ortaya çıkıyor diyebilirim. Çok özenli çalışılmalı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Utku Gürsoy

Yardım eli uzatın lütfen.  :'(

haysat

Size özel mesaj olarak telefon numaramı attım.

yardımcı olmaya çalışırım.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Utku Gürsoy

Beyler Batman cildine su döküldü acil yardım. Kapağın arka kısmı ıslandı ne yapabilirim?

Utku Gürsoy

alan ford

geçmiş olsun öncelikle. Dökülen suyu kağıt havlu ile kuruladıktan sonra havlu üzerinden ütülemek daha önce bir kitapta işime yaramıştı ama kuşe kağıt için emin olamıyorum  ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

OZAN BALIM

Çok can sıkıcı bir durum. Daha önce ben de yaşadım ve ütü mütü fayda etmiyor. Ertesi gün sabahtan gidip bir tane daha aldım kitaptan. Umarım o boyutta değildir... Ütüyü sayfanın tamamına sürmeyin ve kitabın üstüne bir süre ağrılık koyun. Aklıma gelen bunlar :(

aguira

Benim çizgi romanları sakladığım oda sık kullanmadığımız bir oda, özellikle kış aylarında çok soğuk oluyor sizce soğuk hava çizgi romanlara zarar verir mi? Ayrıca kitaplarınızı içine koyduğunuz poşetleri nereden temin ediyorsunuz?

pizagor

Benzer bir konuyla birleştirdim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

afu

Alıntı yapılan: aguira - 17 Ocak, 2016, 23:23:05
Benim çizgi romanları sakladığım oda sık kullanmadığımız bir oda, özellikle kış aylarında çok soğuk oluyor sizce soğuk hava çizgi romanlara zarar verir mi? Ayrıca kitaplarınızı içine koyduğunuz poşetleri nereden temin ediyorsunuz?

istanbul'da oturuyorsan, eminönü'nde pazarda kilo ile satıyorlar. 20 tl/kg

aguira

Alıntı yapılan: afu - 18 Ocak, 2016, 02:00:55
istanbul'da oturuyorsan, eminönü'nde pazarda kilo ile satıyorlar. 20 tl/kg
Ankara'da oturuyorum, sizce pazardan alınan poşet yapıldığı malzeme sebebiyle çizgi romana zarar vermez mi? Bildiğim kadarıyla çizgi roman koruma poşetleri polipropilen'den yapılıyor, yani pazarda satılan poşetler muhtemelen bu tip bir malzemeden yapılmıyordur yoksa bu kadar uygun fiyata alınamazdı. Comicare gibi markaların karton ve poşetleri asit içermediği için bu malzemeden yapılıyor ama onlar da fasikül için, cilter sığmıyor. Eğer malzeme farkı sorun yaratmaz derseniz buradaki poşetçilerden alabilirim.

afu

bahsettiğim poşetler, kitap ve dergiler için kullanılanlardan. ben de kullanıyorum. açık raf sistemi kitaplıklarda tozlanmayı önlüyor. zarar vereceğini sanmıyorum. çeşitli ebatlarda satılıyor.
fasikül için olan poşetler dediğin gibi daha kaliteli malzemeden ve daha pahalı ve sadece fasikül için  :(

aguira

Tamam o zaman teşekkürler :) Sormak istediğim bir diğer soru da çizgi romanın tutulduğu odanın soğuk olması, çizgi romana zarar verir mi?