Teks Özel Seri (Dev Albümler 25.Cilt sonrası)- Çizgi Düşler

Başlatan köstebek, 26 Şubat, 2016, 11:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Muhteşem Kanun Kaçağı'nı şimdi okudum. Boselli fena yazmamış ama Andreucci'nin çizgileri cidden alıp götürdü beni. Panellere bakmak tam bir keyif. Keşke büyük basılsaydı diye hayıflanmamak da elde değil.

Bu vesile ile Teksseverlere de birkaç sorum olacak;

1- Tex'in ağabeyinin intikamını aldığı maceraların koordinatları?

2- Teksin dostu olacak, "Will Kramer" kim? Hangi maceralarda kendisini göreceğiz?
They drew first blood...

caretta

Mehmet Bey Teks'in ağabeyinin öcünü aldığı macera Oğlak Altın Teks 83-85 sayılarda "Teks'in Geçmişi"adıyla yayınlandı.
Yanılmıyorsam 4'lü cilt serisinde 41-42 sayılar. Bu macerada Culver City'ye gelen Teks ağabeyi Sam'ı öldüren Tom Rebo ve çetesini yok eder. Kasaba şerifi Mallory de çete üyesidir ama o paçayı kurtarır. Üstelik Teks'i kanunkaçağı ilan eder. İşte Klasik Seri 1.sayı bu maceranın devamıdır. Hani Teks'in "Bin şeytan adına veya lanet olsun hala peşimdeler mi?" ünlü repliği ile başlayan macera. Şerif Mallory ile hesaplaşma ise Eylül 2018'de Teks'in 70.yılı münasebetiyle renkli olarak yayınlanan Boselli-Ticci üretimi 695.sayı "Son İntikam"adlı macerada.

Will Kramer'e gelince onun hakkında fikrim yok. İtalya'da yayınlanmakta olan serilerden birinde var mı bilemiyorum.
695.sayıda Teks'in rodeo yıllarından dostu olan Moss Keegan var. O da bir kızılderili ile evli yanılmıyorsam. Moss ve Kramer?Kitapları okumadan taşları yerine koyamıyorum.

Arada bir böyle sorular beni motive ediyor. Teşekkür ederim Mehmet Bey...

Mrtekin

Atilla Ağabey, teşekkür ederim.

Ben bu maceraların peşine bir düşeyim:-)
They drew first blood...

hanac

20 Haziran 2019 da İtalya'da 34. sayı yayınlanıyor.

1971 doğumlu Laura Zuccheri çizmiş.

DOC!

ferzan

Bildiğim kadarıyla Teks 'in ilk kadın çizeri...Daha evvelden de renkli seri için kapak hazırlamıştı...Çizmiş olduğu bu dev albümle ilgili güncellemelerini epeydir Facebook üzerinden de takip ediyordum...Teks 'in usta kadrosuna bileğinin hakkıyla dahil olmuş olmuş muhteşem bir kadın sanatçıdır benim gözümde...Daha evvel kendisi hakkında açılmış başlığımızı yeniden paylaşayım, hafıza tazeleyelim... :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9652.0.html
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

KenParker

Harika çizgiler. Sanki olayın içindeymişsin, uzansan adamlara dokunacakmışsın gibi çizmiş. Detaylara hakimiyeti ince işleri boş vermediğini gösteriyor. Son kararı bütün macerayı okuduktan sonra verebilirim ama, zira Ortiz'le Frisenda macerayı aktarabilmede öne çıkmış isimlerdi bence, ama sanki elinin hamuruyla:) Ortiz'i Frisenda'yı aşmış gibi. Ne dersiniz?

caretta

Bu serinin 35.kitabı 22 Şubatta yayınlandı. Bizler 3 sayı gerideyiz. 33-34 sayılar çok güzel maceralar.
Hele 35.sayı Villa çizimi. Çizgi Düşler bir sürpriz yaparak üçünü de yayınlar mı?
Keşke yapsa. Ne diyeyim kısmet...

Ali Murat

Bu dizinin boyunun küçültülmesi Tex'e, onu yaratanlara, emek verenlere, Tex okuyucularına, daha da önemlisi bu dizide yer alan yazar ve çizerlere ihanettir, resmen ortya çıkardıkları işe edilmiş bir küfürdür.

Madem pahalı geliyor yayınlaması, yayınlamasaydınız kardeşim. Elbet hakkını veren biri çıkardı. Şimdi asla orjinal ebadında Türkçe göremeyeceğiz bu güzelim albümleri.

Oğlak'ın vizyonunun binde biri yok bunu yapanlarda.

seastar1000

Alıntı yapılan: s.b - 25 Aralık, 2016, 17:34:05

Saklı Şehir macerasını çok beğendim hadi diğer Venturi çizimlerini de okuyayım dedim
Özel albüm 28 Öncüler ile başladım
Doğrusu ben macerayı hem konu hem çizim hem de nasıl deniyorsa çizgilerle konuyu oturtma babında çok beğendim
Forumun ustaları macerayı vasat bulmuşlar
galiba Tex uzun zamandır az yayınlanıyor özlemişim o yüzden puanım çok olmuş diye düşündüm:)))))
Yine de elinde olanlar bir kez daha okusun derim

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

haysal

1963'te Brescia'da doğan Mario Rossi (Majo), çizgi roman sanatına dair ilk bilgileri, Arjantinli sanatçı Rubén Sosa'nın stüdyosunda edindi. Eden tarafından yayımlanan korku çizgi romanı "Full Moon Project"in üçüncü sayısı "Bambole"nin çizimlerinin tamamını, "Il ponte di Angoulême" adlı dördüncü sayının da kurşun kalem çizimlerini üstlendi. 1993'te Star Comics'in yayımladığı "Lazarus Ledd"in çizer kadrosuna katıldı. Brescia'lı çizer, 1994'te arkadaşlarıyla birlikte bilimkurgu serisi olan "Hammer"ı çizdi. Bonelli'ye girdiğinde "Dampyr"i yaratan ekipte yer aldı. İlk iki bölümün ardından, 2018 yılına kadar 14 "Dampyr" macerasına daha imza attı. Gerçekçi çizgileriyle Fransa'da da kendine yer bulan Majo, senaryosu Thomas Mosdi'ye ait olan "Josse Beauregard"ı çizdi.

ferzan

Tex Özel Cilt 9 – Finnegan'ın Rangerleri

------------------------------------

Basım Tarihi   :   Eylül 2020
    Boyutlar   :   15,00 x 21,00 cm
    Sayfa Sayısı   :   240
    Etiket Fiyatı   :   40 TL

------------------------------------

@çizgidüşler / @haysal , bu albümün de tanıtım yazısını da satış sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda bulamadım. Diğer satış siteleri de albümü henüz stoklara girmediğinden, onlara gönderdiğiniz ya da göndereceğiniz tanıtım yazısını burada da paylaşabilir misiniz?
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

bayram1944

Ferzan bey- finneganın rancerleri- paneldeki görsel paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Hiçbir kargoya karşı ön yargılı olmak istemiyorum, ancak -birkaç aydır İstanbul dışında olduğum için- kargo yoluyla edindiğim çizgi romanlar yamuk, yumuk geliyor. İki aydır kargodan vaz geçtim. Eksiklerimi listeleyip 1- 1,5 ay sonra geldiğimde kitapevinden alacağım. Tabii şimdi elimdeki yamuk, yumuk olanları değiştirerek. Selam ve saygılarımla.

KenParker

Ana karakterler dışındaki önemli önemsiz her kişinin çizimi ete kemiğe bürünmüş farklı bir insan suretinde. Şaşırtıcı derecede başarılı. Zaten kapak çiziminde bile arka plan kişilerdeki özenli detay bunu ta en baştan gösteriyor. Anlaşılan yine görsel bir ziyafet var.

Ayrıca, Gelsin artık Laura Züccheri çizimi albüm. :D