True Blood

Başlatan Ramzy, 01 Ekim, 2009, 19:06:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ramzy

Vampirlerin her ne kadar bir mitten ibaret oldugunu bilsek de, vampirler birçok insana yine de ilgi çekici geliyor. Genelde vampirlerin oldugu alternatif dünyalarda bile vampirlerin varligini insanlar kesin olarak bilmez, kestiremez. Fakat 2008 yilinda baslayan True Blood dizisinde bu durum farkli. True Blood'da vampirler varliklarini insanogullarina açiklamis durumda. Çogu insan yadirgasa da artik herkes onlarin varligini kabul etmis bulunuyor.

Hatta su sekilde siselerde satisa sunuluyor kanlar. : )

Basrolde 11 yasindayken Oscar heykelini kazanan Anna Paquin var, rolünde de çok basarili. Amerika'nin güneyinde Bon Temps isimli küçük kasabada geçen bu diziyi denemelisiniz, konusundan bahsetmiyorum. Eger vampirler ve dünyalari biraz olsun ilginizi çekiyorsa izlemelisiniz.

hanac

Valla, benim seyrettigim 3 dizi var(di).

1. Lost (6. sezon baslasin, onun muhabbetini de yapariz)

2. Supernatural (Her sezon ustune koyan bir dizi, son sezonu yakinda basliyor, heyecanla bekliyoruz)

3. Prison Breaak (Sonunda bitti, kurtuldum)

Dolayisiyla yeni bir dizi arayisi icerisinde idim.

Bunu deneyebilirim, vampirler her zaman ilgi cekici olmustur.

Ramzy

Türkiye'de bir kanalda gösterilmiyor sanirim. Amerika'da ise HBO kanalinda gösteriliyor.

can amca

Alıntı yapılan: hanac - 01 Ekim, 2009, 21:43:12

Dolayisiyla yeni bir dizi arayisi icerisinde idim.

A.B.D. de yeni baslayan "flash forward" diye bir dizi var. Su anda 4. bölümde. Lost seviyorsan tavsiye ederim. Iyi basladi, iyi de gidebilir. (Tabii internetten indirmen gerekecek, henüz bizde bir kanalda yayinlanmiyor). Bir de x-files türü seyleri seversen Fringe diye bir dizi var. 2. sezonu basladi. Blimkiurgu sevenler için ise Stargate Universe yeni baslayan bir dizi, fakat takip edebilmek için stargate evrenini biraz tanimak gerekiyor. Bir yerlerden bulabilirsen ve vaktinde varsa 10 sezonluk SG-1, ardindan 5 sezonluk SG Atlantis dizilerini seyretmeni tavsiye ederim.

hanac

Alıntı yapılan: can amca - 16 Ekim, 2009, 09:20:31
Bir de x-files türü seyleri seversen Fringe diye bir dizi var. 2. sezonu basladi.

Bu dizinin ilk sezonunu bir arkadastan aldim.

Seyretmeye baslayayim bari, yorumlarimi yakinda yazarim.

V

Tipik Güney Amerika Irkçi yaklasimi ( bu dizide vampirler zenci yerine konulmus) basariyla yansitilmis dizide.Vampirler dehset saçan yaratiklar degil,sosyal hayata karismaya çalisan yanlariyla da canlandirilmislar.Ilk sezonun ortalarindayim.Klasik HBO kalitesinde bir dizi.SIddet ve cinsellik dozu yüksek.Müzik ve fragman çok hos dizide.Bakalim neler olacak..
"İstemem,eksik olsun.."

V

Dizinin ilk sezonunu bitirdim.Son dönem HBO dizilerinde yasanan sey True Blood'da da yasaniyor:Güzel bir
fikirle yola çikiliyor,setler,dekorlar,kostümler,mekanlar iyi ama bir türlü dizi derdini anlatamiyor.Karakterlerin tanitimi,
iliskilerin olusmasi,olay örgüsü derken kaplumbaga hizinda,düsük tempolu bir diziyi soluk soluga,ardarda izleme gereksinimi
duymuyorsunuz.Ayni sey HBO'nun Caravan dizisinde de yasandi.Güzelim dizi düsük temposu,senaryo akisindaki agirlik nedeniyle
seyircinin ilgisini kaybedip sona ermisti.24 dizisinin mükemmel temposu tüm sezonlarini soluksuz izlettirmisti bana...
"İstemem,eksik olsun.."

V

Ben 2.sezona baslayip takili kaldim ama dizinin  3.sezonu doludizgin gidiyor.Hatta 4.sezonu da garantilemis.
Ben en iyisi kaldigim yerden devam edeyim. :)

"İstemem,eksik olsun.."

nacho_grande

V

Zaman nasılda geçiyor.
4. sezon başladı.

"İstemem,eksik olsun.."

cankazmaci

:) Daha yeni başladım bu diziye ilk bölüm iyiydi umarım diğer bölümlerde böyle devam eder.. 4 sezon şimdilik iyi bir başarı.

nacho_grande

Çok seviyordum bu diziyi. Fakat 4. sezon "True Blood" değil, "True Romance" olmuş, içim bayıldı vallahi. Bir de bu Louisiana'da her türlü ecinni yaşıyormuş. Diziye katmadıkları daha ne yaratık kaldı bilemiyorum.

V

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Bu sezon kadroya Law & Order: Special Victims Unit dizisinde yıllardır başrol oynayıp bu sene ayrılan Christopher Meloni eklendi.

dean

Belki de televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en çatlak dizisi felan ama bi ayrı seviyorum bu diziyi.

6. Sezon fragmanı :

http://www.youtube.com/watch?v=tGgt_jllHcA&feature=player_embedded