Dylan Dog Sohbet Odası

Başlatan s.b, 05 Ekim, 2009, 09:13:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Ben Dylan Renk Cümbüşünü tek geçerim. Arada maxi leri de okuyorum.
Ama ana seriye daha bulaşmadım.
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Dylan Dog yeniden dogdu mu, simdi ne oldu, ilk tepkiler nasil?

Italyanca bilenler goreve:-)
They drew first blood...

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin - 17 Ekim, 2014, 08:14:48
Dylan Dog yeniden dogdu mu, simdi ne oldu, ilk tepkiler nasil?

Italyanca bilenler goreve:-)

Yeni Dylan tuttu mu, acaba?
They drew first blood...

Barry

Ben bir şey sormak istiyorum. Ana seriyi değilde sadece maxi'leri okusam bir fark olur mu ? Ana seriden bağımsız mı maxi'ler ? Ana seriyi toplamak biraz meşakkatli bir işte hele maddi açıdan ;D ;D ;D

hanac

Alıntı yapılan: Barry - 30 Nisan, 2015, 17:48:33
Ben bir şey sormak istiyorum. Ana seriyi değilde sadece maxi'leri okusam bir fark olur mu ? Ana seriden bağımsız mı maxi'ler ? Ana seriyi toplamak biraz meşakkatli bir işte hele maddi açıdan ;D ;D ;D

Bence okuyabilirsin, nasılsa hepsi tam maceralar.

Problem olmaz.

Ralph

Yetersiz ve boş bir seri bence Dylan Dog. Karakter oturmamış, senaryo oldu bittiye getirilmiş. Kaliteli macera okumadım hiç Dylan'dan.

Kapakları efsanedir ama. Keşke Dylan Dog'un kapakları Brendon'da olsaydı...

lemazmatik

Alıntı yapılan: Barry - 30 Nisan, 2015, 17:48:33

Sadece maxileri alırsan kötü olur. Açık ara Dylan'ın en zayıf maceraları maxi ler. Ana seriyi toplamak istemiyorsan dev albümleri ve renkli seriyi öneririm.

Nemo

Oglak'dan cikan Dylan Dog Efsanevi Maceralari okumani tavsiye ederim. 5 adet cok guzel macera.
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Alıntı yapılan: Nemo - 30 Nisan, 2015, 22:19:13
Oglak'dan cikan Dylan Dog Efsanevi Maceralari okumani tavsiye ederim. 5 adet cok guzel macera.

Hüseyin'e katılıyorum.
  Bir de AD yayıncılıktan çıkan 10 sayıdaki maceralar da güzeldir. Sonra bence kendini tekrarlar Dylan.

kalidor

Alıntı yapılan: Ralph - 30 Nisan, 2015, 20:08:22
Yetersiz ve boş bir seri bence Dylan Dog. Karakter oturmamış, senaryo oldu bittiye getirilmiş. Kaliteli macera okumadım hiç Dylan'dan.

Kapakları efsanedir ama. Keşke Dylan Dog'un kapakları Brendon'da olsaydı...

Buna katılamayacağım. Fumetti karakterler arasında bence en derinlikli işlenmiş olan karakter Dylan Dog'tur.  İtalya'da bilboardlarda mesajlar veren bir nevi halk kahramanlığının yanında  İtalya'da en çok satan 3 çizgiromandan biri Dylan Dog'tur. Derinlikli derken kasettiklerim:

-Kırmızı gömlek, siyah ceket, bluejean
-Clarks desert marka kırmızı bağcıklı bej botlar,
-1908'den kalma taklit Bodeo tabanca
-Siyah tavanlı beyaz vosvos
-Craven Road no:7
-Klarnet ile Tartini'den Devil's Trill'i icra etmesi,
-Espri anlayışı,
-Aseksüel fumetti kahramanlarına inat her sayı atraksiyona girmesi
-Yanında Groucho Marx (Arşak) gibi bir yardımcısının olması
-Uçak fobisi
-Dog soyadı
-Ayrıca Dylan Dog'ta bizim keşfedebildiğimiz bazı göndermeler için :
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5034.0.html

Zevkler ve renkler pek tartışılmaz ama Ralph bence bir kez daha düşünmelisin  ;)
Crom! Ölüleri Say...

OZAN BALIM

30 yıldır düzenli olarak devam eden, 350'ye yakın ana seri ve 9 yan serisiyle Tex'ten sonra en çok satan olmuş bir karaktere "oturmamış" demek en kibar ifadeyle haksızlık olur herhalde. Tamam kabul, Dylan Dog yerinde duramaz, kıpır kıpır bir adam ama bacak bacak üstüne atmış düşünceli oturur pozunu bari es geçmeyin. Dylan okumak ayrı bir keyif bence...

OZAN BALIM

Hollywood B sınıfı filmlerinden aparılan, o olmasaydı Dylan Dylan olmazdı diyebileceğimiz Dylan karakteri Groucho Marx der ki: Kitap varsa umut var... "Televizyonu çok eğitici bulurum. Ne zaman biri televizyonu açsa, derhal yan odaya geçip kitap okuruyorum"

alan ford

Socrates dergisinin Kasım sayısında , Efes Pilsen'de de oynayan basketbolcu Igor Rakoçeviç ile konuşmuşlar.(benim pek merakım olmadığından tanımıyordum kendisini , vesile ile tanımış oldum ) Avrupa'nın en büyük Dylan Dog koleksiyonuna sahipmiş. Röportajdan tadımlık :

" Dylan Dog koleksiyonu nasıl gidiyor? Tamamlayabildin mi?
          Avrupa'daki en büyük Dylan Dog koleksiyonuna sahibim. Bir tane bile eksik yok. Tarihte çıkmış tüm Dylan Dog sayılarını edindim. Bunu yapmak çok zordu. Koleksiyonu tamamlamam , tüm sayıların bana ulaşması 6 ay sürdü. Bazen tek bir çizgi romana 50 euro ödemem gerekti. Normal piyasada bu 30 yıllık çizgi romanları bulamıyorsunuz.

Dylan Dog çocuklar için yazılmış bir çizgi roman değil. Okurken çok keyif alıyorum.  Eğlenceli , tarihsel katkısı var. Bir şeyler öğreniyorsunuz. Zaten korku unsuru da barındırıyor ki ben korku filmlerini çok severim. Bunlardan en önemlisi , Dylan Dog beni çocukluğuma geri götürüyor. Profesyonel bir sporcuysanız bunu kolay kolay yapamıyorsunuz. Çünkü ben basketbol oynamak için çok fazla zamandan , çocukluğumdan vazgeçtim. Herkes yazın güneşlenip denize girerken biz antreman yapıyorduk. O döneme dair elimde kalan çok fazla şey yok. Biri Dylan Dog işte. Kariyerim bittikten sonra , her profesyonel sporcunun başına geleni ben de yaşadım. tarif edemeyeceğim , büyük bir boşluk  oluştu.Çizgi roman bu boşluğun birazını kapatıyor. Benim için çok önemli."

Röportaj : Uğur Ozan Solak
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mrtekin

http://www.sergiobonelli.it/news/news/41154/30-years-of-fear.html

Dylan'ın 30. Yaşgünü kutlanıyor.

Keşke bu vesile ile çıkarılacak özel sayıyı Lal'de basıverse...
They drew first blood...

ghostrider

Çok güzel ve güzel bir seri ama satmaya kalktığınız zaman hiç alıcısı çıkmıyor.

Fumettiler içinde satın alınmayan Türk okurunun sevmediği bir seridir.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.