Dylan Dog Sohbet Odası

Başlatan s.b, 05 Ekim, 2009, 09:13:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Draka

Dev albümlerle de başlanabilir Dylan Dog'a.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Nemo - 01 Kasım, 2020, 06:58:58
Nacizane tavsiyelerim;
1- Oglak yayincilik Dylan Dog Efsanevi Maceralar albumu ile baslamaniz. Johnny Freak, Olumun Otesi ve Uzun Veda maceralarinda aglayacaksiniz :)

2- AD yayincilik sayilari icinde; Lanetli Ayna, Alfa ve Omega, Alacakaranlik Kusagi maceralari tavsiyemdir.

3- Lal sayilari icinde: 23. sayi Olum Sizi Ayirana Kadar macerasi cok guzeldir.

Sevgili Nemo direk nokta atışı yapmış ama Rodeo 1. ciltten sonra AD ilk 10 sayı okunursa Dylan'ı tanıma ve sevme konusunda sanırım daha bir yol kat edilebilir...

Nemo AD'yi 3 macerayla geçmiş ama Anna Never'ın hayaletleri, Canavarların gecesi, Katiller... Hepsi birbirinden güzel hikayelerdir...

Kesinlikle önce ilk 12 sayı... Dylan'nın ruh haliyetini ve karakterini öğrendikten sonra dev albümler ve Nemo'nun nokta atışı yaptığı diğer sayılarda dehşet güzeldir tabii... ;)

DAMPYR

Dylan Dog maceralarında ilk rodeodan çıkan sayıların bazıları güzeldi ama sonradan bozdular. Dylan Dog'da maceralar giriş, gelişmedeyken birden sonuç bölümüne geçiliyor yani maceranın bitmesi için 96 sayfa yetmiyor bilmem siz ne dersiniz ben o yüzden almayı bıraktım :o :-\ ???

Kauss

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 05 Mart, 2021, 21:38:16
Dylan Dog maceralarında ilk rodeodan çıkan sayıların bazıları güzeldi ama sonradan bozdular. Dylan Dog'da maceralar giriş, gelişmedeyken birden sonuç bölümüne geçiliyor yani maceranın bitmesi için 96 sayfa yetmiyor bilmem siz ne dersiniz ben o yüzden almayı bıraktım :o :-\ ???

Dediğinize kesinlikle katılıyorum. En baştan toplamaya başladım, şuan LAL serisine geçtim. 17. ciltteyim. Hani alıyorum ama dediğiniz gibi tadımlık okuyorum :)
İnternetten başka kitapları sipariş geçerken, 1-2 tane Dylan Dog cildi ekliyorum :)

pizagor

Tadımlık görüşüne katılıyorum. Bir çok seride toplu okuma yapabilirim ama Dylan Dog'da bunu yapamıyorum. Kara mizahı mıdır, ultra fantastik hikaye konsepti midir bunun sebebi bilmiyorum ama ard arda ikiden fazla albümü koyamıyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

İlk kez bir Dylan Dog kitabı aldım.Son çıkan Maksi 23.sayı.Birinci ve üçüncü maceraları okudum.
Hiç bilmediğim bir çizgi roman karakteri.Başlamayı düşünmüyorum,zira okuduğum iki macera
beni pek açmadı.Sanırım olaylar Londra'da geçiyor.Galiba Brendon da Londra'da geçiyor.Ben
Londra deyince aklıma nedense Zagor ve vampirler geliyor.Groucho diye biri var.Kimdir bu Dylan?Forumda
hakkında tanıtıcı bilgi de bulamadım.Biraz tanıtıcı bilgi verebilir misiniz?

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 15 Kasım, 2021, 12:27:17
İlk kez bir Dylan Dog kitabı aldım.Son çıkan Maksi 23.sayı.Birinci ve üçüncü maceraları okudum.
Hiç bilmediğim bir çizgi roman karakteri.Başlamayı düşünmüyorum,zira okuduğum iki macera
beni pek açmadı.Sanırım olaylar Londra'da geçiyor.Galiba Brendon da Londra'da geçiyor.Ben
Londra deyince aklıma nedense Zagor ve vampirler geliyor.Groucho diye biri var.Kimdir bu Dylan?Forumda
hakkında tanıtıcı bilgi de bulamadım.Biraz tanıtıcı bilgi verebilir misiniz?

Dylan Dog maceralarında girişten sonra gelişmeyi tamamlamadan hemen sonuca giden bi korku dedektifidir. Maceralarını tek sayıda tamamlarlar. Müşterileri genelde kadındır ve macera sonunda hep onları yataga atar. Groucho da güya korku teması biraz yumuşatılmış olsun diye konmuş durmadan espri yapan Dylanın yan kahramanı ortağıdır ama yaptığı espriler demode olduğu için bayar ve kitaba adapte olmamızı zorlaştırır. Belki o olmasa kitap çok daha ilgi çekecek. O yüzden de hiç bana göre değil onun yerine sana Martin Mystere'i tavsiye ederim, özellikle KM serisi bi harika...

Zeljko

Bonelli'de multi-verse;

Dün Dylan Dog ve Marty amcanın 3. ortak macerasını orjinal dilinde okumaya çalıştım. İlk hikayeden zayıf ama 2. hikayeden çok daha iyi buldum.

Senaryo : Alfredo Castelli & Carlo Recagno
Süpervizör: Roberto Recchioni
Danışman: Moreno Burratini
Çizim : Giovanni Freghieri
Kapak : Angelo Stano

Özet:

Dylan ve Marty, karanlık güçlerle yeniden karşılaşıyorlar ve şimdi yeni bir kıyameti önlemeleri gerekiyor. Bu sefer beklenmedik, çok daha usta ve kötü bir rakibe sahipler ve onun için Baltalı bir İlah'ın yardımına ihtiyaçları olacak...

Bonelli evrenini ilginç şekilde güçlendiren ve birbirine bağlayan bir akıl hakim son yıllarda (en son tex vs. zagor'da da şahit olduk). Sıkı Bonelli hayranlarının hep hayalini kurduğu durumu yani kahramanları bir araya getirmenin bir yolunu bulmuşlar.

İki kahramanın önceki ekiplerinden farklı olarak, hikaye burada geniş bir alana yayılmıştır, bu yüzden buna ilk Multi-verse Bonelli demeyi uygun gördüm. Hikaye Jerry Drake ile başlayıp Dampyr'e kadar uzanıyor. Ana villainimiz ise yine tanıdık bir deli: Hellingen!

Bu isim zagor severleri illaki heyecanlandıracak fakat karakterin işlenişi beni rahatsız etti, "kabus" hikayesi referans gösterilmesine rağmen esamesi okunmayan bir deli tasvir edilmiş, eylemlerinin amacı hakkında artık net olmayan aşırı ırkçı bir adama indirgenmiş. O ırkçılık kısmı ızdırap verecek kadar uzatılmışta uzatılmış, bu da hikayenin güzel kısımlarının biraz gölgede kalmasına sebep olmuş

Freghieri çizimleri yaşına rağmen halen hakkını veriyor. Olayın zamanına, karakterlerine ve yerine göre bir çok çizerin hikayeye katılması da ilgi çekici olmuş.

Çok detaya girip sürpriz bozmak istemiyorum sadece şu kadarını söyleyeyim; hikayenin beklenildiği kadar derinliği olmasa da, Bonelli hayranlarını sarsacak anlar olduğu kesin. Ülkemizde basılırsa eminim beğenilecektir.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Tuco Ramirez

Üç sayılık bir dizi olarak yayınlansa keşke. Ya da en azından 3. sayı.

Saki

Dylan Dog hemen hemen hiç okumadım. Evimde Makedonca dilinde iki sayı var, nasıl aldımsa, kütüphaneye koydum ve öyle kaldılar. Şimdi eğer Marrtın Mystere de katılıyorsa o zaman durum başka, iki karşılaşmayı da okudum. Ha bir de Nathanın MM ile bir karşılaşması var, yoksa okumam.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Saki - 18 Ocak, 2022, 21:46:48
Dylan Dog hemen hemen hiç okumadım. Evimde Makedonca dilinde iki sayı var, nasıl aldımsa, kütüphaneye koydum ve öyle kaldılar. Şimdi eğer Marrtın Mystere de katılıyorsa o zaman durum başka, iki karşılaşmayı da okudum. Ha bir de Nathanın MM ile bir karşılaşması var, yoksa okumam.
Dylanı Pek Beğenmezsin Saki Martin gibi değil Ama Martinle olan ortak maceraları güzel olabilir

Saki

gevheri

Martin Mystere, Mister No ve Zagorda olduğu gibi Dylan Dog için de lalin klasik maceralar serisi çıkarmasını ister miydiniz? Bence iyi olurdu çünkü rodeo ve ad de yayınevlerinin seriyi düzensiz şekilde basması, hoz yayınların seriyi devam ettirirken kapanması, arada atlanan sayılar olmasıyla Dylan Dog'un eski sayıları karışık halde. Eski sayıların klasik seride toplanması hem koleksyon yapmak isteyenlerin hem de seriye başlamak isteyenlerin işine gelirdi ama Dylan Dog sanırım ülkmeizde pek sevilmiyor ve güzel satmıyor. Lalin böyle bir işe girişeceğini sanmıyorum ama güzel bir hayal.

Dylandog

Kesinlikle katılıyorum Dylan Dog klasik seri çikmalı Bence Dylan dog ayda iki sayı çıkmalı yeni  sayılarla birlikte Dylan Dog'un az sattığına katılmıyorum yıllardı söyleniyor ama her ay düzenli sayıları çıkıyor üstüne maxi Albümlerde yayınlanıyor eğer az satsaydı sonu Nathan never gibi olurdu saygılar iyi fumettiler