TENTEN Sevenler Derneği..............

Başlatan hennessy, 07 Eylül, 2014, 20:48:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

aitor03

merhaba sevgili tentenperver camia.
sizce:

inkılap mı?
yky mi?
mandolin mi?
alfa mı?

rica etsem şöyle baskısı ve çevirisine dair bir sıralama yapar mısınız, ona göre seri oluşturmak için peşlerine düşeceğim kızımın doğum günü için.

kırkambar

Alfa'nın kağıt kalitesi Tenten'de son derece kötü.  Dokunduğunuzda bir süre sonra elinizin nemiyle dalgalanıyor. Ben Mandolin'in parlak kuşe kağıdını seviyorum ancak ışığı ayarlamak gerekiyor aksi halde parlıyor. Yine de renkler çok canlı olduğu için ben seviyorum. YKY'ninki birinci hamur. Hoşuma giden tarafı formaların dikişli olması; yani sağlamlığı. Çünkü gerek Mandolin gerekse de Alfa biraz özensiz açıldığında sayfalar çıkıyor maalesef. İnkılap'la ilgili pek tecrübem olmadığından bir şey diyemeyeceğim. Bendeki iki sayısı mat kuşe ama sağlam mıdır, bilemiyorum.
Üç yayınevinin elimdeki aynı maceralarını karşılaştırdığımda çevirilerin birbirlerine çok benzediklerini gördüm. Birbirlerine pek rüçhaniyetleri yok gibiydi. Daha eski zamanlardaki serbest çeviri anlayışından artık uzaklaşılmış. Yalnız çocuk için düşünüyorsanız, Mandolin'in yazı karakterlerinin daha büyük ve koyu olduğunu söyleyebilirim.

V

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Seneler önce YKY serisini edindikten sonra ardından gelenleri hiç almadım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

aitor03

verdiğiniz tüyolar için çok teşekkür ederim.
bu durumda yky toplamaya çalışacağım ama biraz imkansız görünüyor.
inkılap daha bir bulunabilir gibi sanki, nadirkitap fiyatları da uygun. ama o da inkılap ve inkılap/castermann olarak iki farklı edisyon galiba.
plase olarak mandolin.

DAMPYR

Tenten Severler için youtube ta Tententin çizgiromandan alınma seri çizgi filmleri var onlarıda seyredebilirler ben onları gayet başarılı buldum

rumar80

hennessy

En sevdiğim ikinci kapak bunu eklememişim. Orijinalinden farklı :) Benim dokunuşum var bu kapakta

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kırkambar

Eline sağlık, hoş, ilham verici bir çalışma olmuş.