İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

İlknokta kesinlikle daha iyi. İdefix'in indirimleri bu sefer olmamış. Bi %50 gelir diyordum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

shiroyasha

İdefix artık eski idefix değil son siparişimde ürünleri 3 parça halinde gönderdiler ve son ürüne 40 gün sonra ulaştım.
Sadece fiyatı baz alıyorsanız gördüğüm kadarıyla en iyi fiyatlar ilknokta.com da  onlarında stok takibi çok başarılı sayılmaz ama en azından mesajlara dönüş hızları idefixe göre çok iyi ;)

altay1944

İstanbul kadıköy merkezli çizgiroman okuyucusu çözümleri çay eşliğinde çizgiroman satış noktasından alma lüksünü yaşarken Anadolu okuyucusu ya pasaj çıkışlı dostlara liste göndererek alım yapıyor ya da sanal fuarları bekliyor.Açıkcası idefix sanal kitap fuarı beklediğim bir tarih benim için.ilk nokta ile karşılaştırma yaptım.Fiyatlar hemen hemen aynı.Her ikisininde en büyük avantajı nerdeyse bir yıla yayılan ödeme takvimi...Son güne değin alım yapmayacağım çizgidüşlerin son anda basacağı sürprizlerin eklenmesini bekleyeceğim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

battlehammer

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Kasım, 2015, 12:41:54
İlknokta kesinlikle daha iyi. İdefix'in indirimleri bu sefer olmamış. Bi %50 gelir diyordum.

bildiğim kadarıyla ilknokta çok fazla sorun yaşanan bir yer. Özellikle hasarlı ürünün sık yaşanan bir problem olduğunu biliyorum. Gerek sözlükte çok sayıda şikayet var bununla ilgili, gerekse bloglarda, video bloglarda vesaire sık sık dile getiriliyor. Çoğu zaman fiyatları daha düşük olsa da bu nedenle korkarak uzak durdum ben.

yıllardır idefix'i kullanırdım. hatta bir dönem gayet sorunlu bir hale geldiğinde dahi sadık kullanıcı olarak kaldım. yeni yeni bir çok insanın yıllardır kullandığı kitapyurdu'nu kullanmaya başladım (henüz iki sipariş verdim daha, idefix'den son 10küsür  yıl için belki 50dir bu rakam) genel izlenimim baya iyi şimdilik.

10 yıl önceki idefix ne güzel çalışıyordu halbuki, keşke yine öyle olsa. benim gözümde idefix'in yıllar içinde kendini bitirişi şu şekilde yaşandı, ilginizi çekerse; https://eksisozluk.com/idefix--41807?searchform.author=rygard&a=search

ek olarak, kitapyurdu ile ilgili önemli bir sorun da, kitapların çok geç eklenmesi; hala harbinger 3ün listeye eklenmesini bekliyorum ki alayım.

Nightrain

Batman Ölümcül Tasarım i stokta yok göstermişler. Mail attim, baskisi tukenmis dediler. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

İlknokta'dan yazın sipariş vermiştim.Tedarik süreci biraz uzun sürebiliyor, idefix gibi kendi stokları pek yok zannedersem.

Yazın verdiğim siparişte JBC'nin Hellboyu yerine Büyülü Çizgiden Harbinger'ı göndermişlerdi kendi kafalarına göre.Onun dışında bir sıkıntı olmamıştı.

Idefix maalesef Doğan Medya satın aldıktan sonra tepetaklak düşüşe geçti.İndirimler de böyle giderse bundan sonra pek bulaşmam kendilerine.

tunaorhun

Bazı yayınevlerine indirim oranları yükselmiş örneğin Çizgi düşlerde yüzde 37, Lal de yüzde 40 olmuş.

Animvader

Aynen.Sepetim öğlene göre 60 TL hafiflemiş.Marmara Çizgi %38, JBC %38 olmuş.Heralde birkaç gün beklemek lazım daha yeni giriyorlar oranları, bir karışıklık var ama anlamadım.

Pulluk

Sanal kitap fuarı diye alışveriş yaptım bin pişman oldum.Para kredi kartımdan çekildi ama sistemlerinden siparişim silindi. Arıyorum, iade edeceğiz paranızı diyorlar ama o da yok. Bu yüzden 2. kez aynı siparişi vermeye de çekiniyorum ve öte yandan bu sebeple kitaplarıma kavuşmam da gecikecek. Doğan grubu aldıktan sonra pek kullanmaz olmuştum burayı. Sanırım şu sorunu da çözebilirsem ebediyen elveda diyeceğim kendilerine!
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

alpi

Müşteri hizmetleriyle muhatap olma durumunuz söz konusu olursa(dilerim olmaz);defalarca telefon görüşmesi yapmanız gerekeceğinden bol miktarda boş zamana,müşteri temsilcilerinin sorunu çözme konusuna yaklaşımları nedeniyle çelik gibi sinirlere ihtiyacınız olacak..Bir de verdiğiniz siparişi iki gün sonra teslim alınca hemen sevinmeyin,içinden başka birine ait apayrı kitaplar çıkabiliyor..

V

İdefiks'e giriş yapamıyorum. Tası-tarağı toplayıp kaçmasın Aydın Doğan?
"İstemem,eksik olsun.."

Harun Ça

Alıntı yapılan: V - 28 Kasım, 2015, 19:18:15
İdefiks'e giriş yapamıyorum. Tası-tarağı toplayıp kaçmasın Aydın Doğan?

Sorun görünmüyor giriş yapabiliyorum. Bugün öğlen sipariş verdim temin süresi 5 gün olan 2 kitap hariç kalanlar akşam üzeri kargolandı.

kalidor

Son 2 yıldır mutemadiyen idefixeden sipariş yapıyorum ve çok memnunum. Bulduklarini kargoluyorlar bekletmiyorlar, hizmet on numara,bravo...
Crom! Ölüleri Say...

tunaorhun

Sanal kitap fuarının başladığı gece sipariş verdim. Sabah kitapları kargoya verdiler.

İnancomic

ilknokta.com a iyi diyen dostlar adamlar 6 ekimde aldıgım kitabı hala yollamadılar ya 60 gun oldu sanırım yaklasık yanı yollamıyorlar kıtapda hawkaye bır sılah olarak yaşamım kıtabıydı zor bişeyde degil yanı daha uğramam