Mister No Klasik Maceralar - LAL

Başlatan darkwood, 08 Aralık, 2009, 18:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

antiochia

Alıntı yapılan: NIC - 04 Nisan, 2015, 13:07:10
Bu 16 sayılık sagadaki çizerlerde efsane özellikle Civitelli'nin tekrar Mister No çizmesi anlatılamaz.

Son sayıların çizerleri;

Marco Bianchini
Fabrizio Busticchi
Fabio Civitelli
Stefano e Domenico Di Vitto
Roberto Diso
Luana Paesani
Marco Santucci

veda diye diso da varmış..Son sayılar eski tadını vermese de o kdar da kötü değildi..Keşke tekrar başlasa

ferzan

O zaman şu andan itibaren Mr No serisinin Türkçe 'deki serüveninin bitmesine ve aylık seri ile birlikte külliyatın tamamlanmasına bir buçuk yıl kaldı diyebilir miyiz ? KM ciltler zaten birkaç sayı sonra aylık serinin başlangıcını yakalayacak. Demek Civitelli, Diso, Nolitta ve diğerleri de olacak son perdede. Bir efsane son bulacak böylece...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Mister no km no:47'deki maceraları daha iyi anlayabilmek için, lütfen bknz.

http://www.historicalsense.com/Archive/CG/CG_4.htm
They drew first blood...

hennessy

Scalped'i okurken yarıda bırakmak zorunda kaldığım tek adamım Mister No çıktı. Bu akşam okumaya başlayacağım. Çocukluğumda bir türlü ısınamadığım. Yıllar sonra Herr Hanac sayesinde tekrar bulduğum en sevdiğim karakterlerin başında gelen Mister No'ya yakında veda edeceğim. Afrika maceraları bitiyor ve Mister No'da artık eski tadında olmuyor ve sonra kapanıyor.

Bu sayılar arasında son kez Afrika'da dolaşacak hemde eski bir dostunun onu bulması ile..................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

194SS'in Gelişi

Öncelikle şunu söylemek isterim Marco Bianchini'nin sinema sahnesi gibi çizdiği bu ikinci dünya savaşı anıları dolu hikayeyeyi çok beğendim. Marco Bianchini üstad uçakları, yüzleri, araçları ve çölde geçen ikinci dünya savaşı ile ilgili sahneleri çok iyi çizmiş.

Mısır'da çalıştığı otelden kaçmak zorunda kalan Mister No'yu aramak için gelen arkadaşı SS ile tekrar yolları kesişir. İkinci dünya savaşında çölde çöl tilkisi Rommel'in ekibinde olan SS ve bir kaç arkadaşı bir sandıkta 150 kilo altın bulurlar.SS Mister No'ya on yıl önce yaşadığı macerasını ve savaş esnasında bu altınları nereye sakladıklarını anlatır. SS'in istediği nedir? Onları gizlice dinleyen adam kimdir. Mister No SS'e yardım edecek mi? Mısır'da başlayacak macera Libya çöllerine nasıl gidecek. Nefis çizimleri olan bir hikaye sizleri bekliyor.

Mister No'yu hiç okumadıysanız bile bu sayıya göz atın derim. Hem ikinci dünya savaşı ile ilgili güzel çizimler var hemde Marco Bianchini'nin çizimleri geçekten hikayeyi başka bir havaya sokmuş.

hennessy

Alıntı yapılan: NIC - 04 Nisan, 2015, 12:59:56
Üç sayı sonra (temmuz 2015)Mister No'nun 16 sayılık son Saga'sı başlıyor.Son düzlükte pilot koltuğuna yeniden Nolitta geçiyor.Merakla bekliyorum...

Bunu atlamışım harika haber. Aynı anda bizde de basılsa nasıl güzel olurdu.

ferzan

Murat Abi, yanlış bilmiyorsam Temmuz 2015'de başlayacak son saga zaten Türkçe'de basılacak olan son saga...Mister No İtalya'da çok önceden bittiği için, söz konusu haber, yayının Türkçe serüveni için...Yani Temmuz ayından itibaren Mister No'da son parkura giriyoruz ve bu aydan hesaplamak gerekirse ortalama bir buçuk sene sonra Mister No'nun Türkçe'deki tüm külliyatı yayınlanıp bitmiş olacak...İtalya'da ise seri 2006 yılında sonlanmıştı diye hatırlıyorum...Kısacası, Temmuz ayından itibaren 16 sayılık son saganın keyfini Türkçe sürebiliriz... :) KM 'ler ise 2 sayı sonra Lal 1. sayılara yetişecek...Aksoy'un vaktiyle kafasına göre basıp kronolojinin canına okumasından mütevellit Lal'in atlamak zorunda olduğu 2 macera da hesaba katılırsa, eksiksiz bir Mister No külliyatımız olacak aylık seri adına...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Alıntı yapılan: ferzan - 31 Mayıs, 2015, 12:54:04
    Murat Abi, yanlış bilmiyorsam Temmuz 2015'de başlayacak son saga zaten Türkçe'de basılacak olan son saga...Mister No İtalya'da çok önceden bittiği için, söz konusu haber, yayının Türkçe serüveni için...Yani Temmuz ayından itibaren Mister No'da son parkura giriyoruz ve bu aydan hesaplamak gerekirse ortalama bir buçuk sene sonra Mister No'nun Türkçe'deki tüm külliyatı yayınlanıp bitmiş olacak...İtalya'da ise seri 2006 yılında sonlanmıştı diye hatırlıyorum...Kısacası, Temmuz ayından itibaren 16 sayılık son saganın keyfini Türkçe sürebiliriz... :) KM 'ler ise 2 sayı sonra Lal 1. sayılara yetişecek...Aksoy'un vaktiyle kafasına göre basıp kronolojinin canına okumasından mütevellit Lal'in atlamak zorunda olduğu 2 macera da hesaba katılırsa, eksiksiz bir Mister No külliyatımız olacak aylık seri adına...

Anladım UGH!

hennessy

Herkese karşı iki kişi

Mister No ve arkadaşı SS'in yolu iki kız yüzünden tekrar çakışır. Bu ikizler bizim tayfaların karşısına tesadüfen mi çıktılar? Altının peşinde kaç kişi var. Çölde yaşayan kabile neden bizim ekibin peşinde. Yılanlar ve bizim kafadarların mücadelesi.  Marco Bianchin'nin güzel çizimleri ile hikaye devam ediyor.

hennessy

Elveda Afrika

Mister No ve SS altınlara kavuşa bilecek mi? SS'in öldüğünü sandığı eski dostu kim? Çölde silahlı çatışmalar, gizli ajanlar, polis teşkilatı neden bizim kafadarların peşinde.

SS neden Mister No'yu bırakıp sırra kadem bastı..............

Harika bir seri ile Afrika maceralarına veda ediyoruz.................

Nemo

Leopar Adamlar macerasini dun okudum. Konusu, cizimleri cok guzeldi. Ama sanirim Alberto Ongaro'nun anlatiminda olaylar cok hizli gibi geldi bana.
KM 49 ciktiysa son 1 sayi kaldi. KM 50'de de Turkiye'de yayinlanmayan 4 sayi olacak diye biliyorum  8)
Özel Alfa Ajanı

xmenac

Klasik Maceralar serisi çok güzel oldu gerçekten. Zagor ve Martin Mystere'den sonra Mister No'da da seri tamamlanıyor demek ki. :)

Acaba önceki seriler bittikten sonra Dylan Dog'un başlaması gibi, Mister No'dan sonra da yeni bir yayın başlatır mı Lal?

Nemo

Yeni bir seri yayinlamalari icin benim umudum var sevgili Xmenac.
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Nereden çıkardın Hüseyin? Bir duyum mu aldın? Hem hangi fumetti kaldı ki basilmadik?

xmenac

Herhangi bir duyumum yok ama ben aklıma gelenleri yazayım.

Telifleri boşta mı bilmiyorum ama Dylan Dog Renk Cümbüşü var Diabolik var. Epey bir fumetto var şu an yayınlanmayan.