En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

çocukları olan mecburen onlarla bu tür filmleri defalarca izliyor Onlardan biride benim ve ben de pişman değilim

pizagor

Alıntı yapılan: doktor1881 - 11 Şubat, 2015, 09:54:27
çocukları olan mecburen onlarla bu tür filmleri defalarca izliyor Onlardan biride benim ve ben de pişman değilim

Animasyonları sevdiğim için hiç sıkıntı olmuyor, kızımla keyifle izliyoruz. Gerçi onuncu izlememden sonra bende sıkıntı başlıyor. Yakında Winnie The Pooh serisinden seyrettiğim 5 film hakkında yazacağım :)
Ayı Winnie
Tigger Movie
Minik Fil Heffallump
Roo ile Bahar Zamanı
Piglet'in Büyük Macerası

Bu arada 2011 yapımı Winnie The Pooh isimli filmi bulamıyorum :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: pizagor - 11 Şubat, 2015, 10:19:12
Animasyonları sevdiğim için hiç sıkıntı olmuyor, kızımla keyifle izliyoruz. Gerçi onuncu izlememden sonra bende sıkıntı başlıyor. Yakında Winnie The Pooh serisinden seyrettiğim 5 film hakkında yazacağım :)
Ayı Winnie
Tigger Movie
Minik Fil Heffallump
Roo ile Bahar Zamanı
Piglet'in Büyük Macerası

Bu arada 2011 yapımı Winnie The Pooh isimli filmi bulamıyorum :(

Film izleme sitelerinde vardı diye hatırlıyorum.

Edit : http://www.filmifullizle.com/winnie-the-pooh-2011-filmi-turkce-dublaj-izle.html/2 burada var.

Mrtekin

Yenilerden, Kutu Cücelerini _boxtrolls de bir deneyin, çok keyifli bir stop motion animasyon.
They drew first blood...

panthei

Birdman, film uçmuş, beklenti keyif skalamda 10/10

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 12 Şubat, 2015, 01:53:38
Yenilerden, Kutu Cücelerini _boxtrolls de bir deneyin, çok keyifli bir stop motion animasyon.

3 buçuk yaşa uygun mu?

pizagor

Beş yıllık bir aradan sonra Bourne üçlemesini tekrar izleyeyim dedim, Bourne Identity ile yola çıktım. İlk seyrettiğimde filmin yoğun komplo ortamı öylesine etkilemişti ki beni aynı moda tekrar girerim sanıyordum ama olmadı. Ağzım açık seyrettiğim o dövüş koreografilerini bile sıradan bir heyecan – heyecansızlık arası durumla karşıladım. Kötü bir hafızaya sahip olsam da, pekçok ayrıntıyı aradan geçen sürede tamamen hafızadan silsem de görüyorum ki bazı filmler sadece tek kullanımlık oluyor...

Bu durumu açıklamada bir diğer seçenek ise hiçbir şekilde memnun olmayan huysuz ihtiyar moduna giriyor olabilirim :)  Malum yaş artık kırk...

emre ozdamarlar

Bourne serisinin ilk 3 filmini neredeyse her sene, hic sikilmadan bastan sona izliyorum, acayip de zevk aliyorum vallahi :)

pizagor

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 12 Şubat, 2015, 10:04:19
Bourne serisinin ilk 3 filmini neredeyse her sene, hic sikilmadan bastan sona izliyorum, acayip de zevk aliyorum vallahi :)

Huysuz bir ihtiyar oldun diyorsun yani ;D

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Şubat, 2015, 10:17:13
Huysuz bir ihtiyar oldun diyorsun yani ;D

ya da benim kafa hic gelismedi, 20 yasinda takildim kaldim, hala bourne, hala terminatör :)

Chuck

The Judge filmini izledim en son. Senaryosuyla ortalama bir dram filmi olmasına karşın Robert Downey Jr. ve Robert Duvall'ın performanslarıyla gayet güzel bir film olmuş. Mahkeme salonunda geçen filmleri sevenler kaçırmasın.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

pizagor

Dört beş yılda bir seyrettiğim bir filmi bu haftasonu yine seyrettim: You've Got Mail..

Bünye olaya vurdulu – kırdılı, en azından biraz hareket olsun, beş kuruş fazla olsun tarzı yanaşsa da hanımın film deyince aklına ilk gelen tür 'romantik komedi'nin bence izlemesi keyif veren örneklerinden. Bir de adeta bir New York güzellemesi You've Got Mail. Şu şehirle ilgili hiç bir turistik ilgi duymayan, muhtemelen de hiç yolunu oralara düşürmeyecek birisi olarak bende merak uyandırması ilginç.

Zaten seyreden seyretmiştir ama şunu söyleyeyim, periyodu bu şekilde uzun aralıklı tutarsanız tekrar tekrar seyredilebiliyor..

doktor1881

Cuma akşamı kızım baba birlikte film seyredelim sana 3 seçenek sunuyorum deyince kaçamadım 1.Karlar Ülkesi 2. 6 Big Hero (Daha önce kızımla seyretmiştim ama tekrar seyretmek istiyordu) 3.Sihirbazlar Çetesi ...Bende 3-4 kere seyretmeye başladığım ama çeşitli nedenlerden dolayı 30.dk civarında bıraktığım Sihirbazlar Çetesini seçtim.

http://www.imdb.com/title/tt1670345/

Konusu gerçekten çok güzel ve sürükleyici . 4 Sihirbazın yaptığı gösteri film sonuna kadar sürüyor Bu kadar ihtişamlı ve planlanmış olayların bir intikama dayanması aklımıza İNTİKAM SOĞUK YENEN BİR YEMEKTİR sözünü getiriyor Rahatlıkla seyredilir Zaten forum arkadaşlarımızın çoğu seyretmiştir Geç kalan benim burada

pizagor

Doha-Kuala Lumpur arası uçarken 3 film seyrettim: Big Hero 6, There is something about Mary ve Dracula Untold.

Big Hero Six klişelerle dolu bir çizgi filmdi, beğenmedim. Sanki herşey biryerlerden alınmış ve harmanlanmış gibi geldi. En başta 'nerd'lerin kostüm giyip süper Kahraman olması fikri Kick-ass'te çok güzel işlendiği için bu anlatı bence gayet yavandı. Sonrasında fim boyunca sürekli seyirciyi başka tarafa yönlendirip suçluyu ortaya çıkarırken son dakikada ters köşe yapması zaten hoşlanmadığım bir durum. Bence alalade bir çizgifilm, 5/10 yeter bunun için.

Ah Mary Vah Mary ise 98 ya da 99'daki izlememdeki keyfi yaşattı yine. O efsane ilk 25 dakika yine ağzımın kulaklarıma varmasına yetti. Tek sorun şu ki Qatar havayolları filme sansür uygulamış. Bir diğer efsane bölüm olan Ben Stiller'ın otel tuvaletindeki sahneleri esnasında ekran kararıp sakıncalıdır şeklinde bir yazı çıktığı için o keyfi alamadım maalesef. Bu film bence Ben Stiller'ın en iyi işlerinden biri, 8.9/10...

Dracula Untold ise Vlad'ın o yolu seçmesini anlatırken çok sağlam, duygusal girmesine rağmen bütününe baktığımda bence kötü bir hikaye. Yönetmen ve oyuncular olabildiğince birşeyler yapmaya çalışmışlar ama dediğim gibi olabildiğince... Bir de köken hikayesi diye ortaya çıkmasına rağmen bu Vlad'ın Stoker'ın Dracula'sıyla kişilik babında hiçbir bağlantısı yok, aşırı serbestçe yorumlanmış. Ucuz milliyetçilikten değil, gerçekten de beğenmediğimden 5.5/10...

doktor1881

http://www.beyazperde.com/filmler/film-230899/fragman/tum

Güldür güldür ekibinden çoğunluğunun oynadığı OLUR OLUR insanı güldüren,eğlendiren ama bitince birşey bırakmayan bir film.Filmde  yaşam koçu Zihni'nin veciz sözlerine dikkat.Ertan'ın Zagor tişörtü de bir hoşluktu.

Kısaca konusu:Ali'nin kendi halinde bir hayatı vardır. Bir eczanede kalfa olarak çalışan Ali, kapıdan içeri giren bir kadını gördüğü anda her şey altüst olur. Çünkü kadın, Ali'nın çocukken hayallerini süsleyen Azra'dan başkası değildir! Külleri alevlenen aşkıyla Ali, Azra'yı tavlamak ister. Fakat bu konudaki becerileri sınırlıdır. Umutsuzluğa kapılmışken internette bir ilana rastlar: "Yaşam Koçu Zihni", üstelik indirimden faydalanabilecek şanslı kişi seçilmiştir! Belki bir yaşam koçu hayatını yoluna sokacak ve hayatının aşkına kavuşabilecektir. Öte yandan mesleğinde işler çok da yolunda gitmeyen Zihni'yle asistanı, yeni müşterinin gelişiyle kariyerlerini yeniden canlandırabilmek için kolları sıvar. Ali'nin hayatını değiştirebilmek için birbirinden yaratıcı teknikleri uygulamaya çalışırlarken, komik olaylar birbirini izleyecektir