ÇR Odası / Dolabı Fotoğrafları

Başlatan hanac, 23 Ekim, 2009, 16:49:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Özel yaptırdığım dijital baskılı stor perdenin resimleri, bulabildiğim en yüksek çözünürlüklü resimleri kullandım. Bence çok güzel oldu. Arkadan güneş vurduğu için resimler yeterince canlı görünmüyor olabilir ama geceleri çok güzel görünüyor.

Devam edecek lütfen bitene kadar yorum yazmayınız.  :)

Tarkan Kurt

Kitaplıkların genel görünümleri.

Tarkan Kurt

Tarkan Kurt

Elimde şimdilik sadece manara figürleri var. Zamanla figür sayımı da artıracağım.

Devam edecek lütfen bitene kadar yorum yazmayınız.

Tarkan Kurt

Şimdilik bu kadar zamanla odanın dekorasyonunu tamamladığımda yeni resimler eklerim. Yorumlarınızı bekliyorum.

drfuhrer

tek kelimeyle harika olmuş..özellikle perde olayı çok orjinal olmuş...ben de yaptıracam en kısa sürede

s.b

Sizinki çizgiroman dolabı değil tam tamına çizgiroman odası olmuş. Hele perde mükemmel. Tebrik ederim, odayı böylesine güzel donattığınız için.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BoulderDash

Sizde benim gibi en ucuz seçenek olan BILLY leri tercih etmişsiniz.(99 TL/adet)

1 - Bunlara ek raf  koyulabiliyor biliyorsunuz.Raflarıda ikeadan almaya çalışın ben 18 mmm suntalam ebatlatıp kenarına PVC bant çektim ancak

orjinaller kadar rijit olmuyor,kolay sehim yapabilir.(yada 25 mm beyaz suntalam tercih etmek gerek)

2-Kitaplık sayısı artınca köşeleri düz çevirip yer kaybını önlemeniz gerekecek.Modülleri birbirine  bağlamak için MONTEBENT denilen fix parçalar vardır nalburlarda bile bulabilirsiniz.

3-Renkli ciltler ağır gramajlı kağıt olduğu için sabit olan orta ve en alt rafa koymanız sarkma açısından iyi olur.

4-Perde güzel olmuş ancak tek bir kahramanı büyükçe bastırsaydınızda iyi olabilirmiş kanımca.

5-Tüm kitapların poşette olması beni daraltsada pırıl pırıl bir oda ve dolap düzeni olmuş , keyifli günler geçirmenizi dilerim.İnsan dünyadan kopuyor gerçekten böyle bir imkanı varsa.

afu

Ikea-Billy kitaplıklar benim de tercihim oldu kütüphanem için. Önerim 80cm yerine 40cm genişliğinde olanları tercih et. Geniş olanın zamanla rafları ağırlıktan dolayı bel veriyor. Bence kapak da ilave etmelisin. Şimdi çok güzel kapak çeşitleri çıktı.
Yeni kitaplar için yerin müsait olduğu için senin ihtiyacın olmayabilir ama bu sıkıntıyı çeken arkadaşlar için ve Ikea-Billy tercihinde bulunanlara iyi haber; Billy'nin 40cm derinliğinde olan modelleri çıktı. Şimdiye kadarkiler 27cm idi ve arkalı önlü iki sıra kitap (roman boyutundakiler için) konulamıyordu :(
Kitapları seven biri olarak senin de verdiğin önemi görebiliyorum.
Bana adresini yollarsan figür koleksiyonuna bir hediye göndermek isterim. (Hiç Asterix ve Tenten göremedim?? )
Çizgisiz romanlarının da raflarda yerini alması dileğiyle.

pizagor

Burası cennet gibi bir yer olmuş, Manara'nın hurileri bile var :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: afu - 16 Ağustos, 2012, 15:41:16
Ikea-Billy kitaplıklar benim de tercihim oldu kütüphanem için. Önerim 80cm yerine 40cm genişliğinde olanları tercih et. Geniş olanın zamanla rafları ağırlıktan dolayı bel veriyor. Bence kapak da ilave etmelisin. Şimdi çok güzel kapak çeşitleri çıktı.
Yeni kitaplar için yerin müsait olduğu için senin ihtiyacın olmayabilir ama bu sıkıntıyı çeken arkadaşlar için ve Ikea-Billy tercihinde bulunanlara iyi haber; Billy'nin 40cm derinliğinde olan modelleri çıktı. Şimdiye kadarkiler 27cm idi ve arkalı önlü iki sıra kitap (roman boyutundakiler için) konulamıyordu :(
Kitapları seven biri olarak senin de verdiğin önemi görebiliyorum.
Bana adresini yollarsan figür koleksiyonuna bir hediye göndermek isterim. (Hiç Asterix ve Tenten göremedim?? )
Çizgisiz romanlarının da raflarda yerini alması dileğiyle.

Ben de kapaklı dolap tercih edenlerdenim ama kapak kullanınca da böyle güzel görünmüyor maalesef...

40 cm derinlik menteşeleri düşününce yeterli olmayacaktır, menteşeli katlara büyük boy albümleri denk getirmek lazım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tarkan Kurt

Dostlar iyi dilekleriniz için teşekkürler. Dafu, özellikle 40 lık olanları tercih etmeye çalıştım ama yine de 2 adet 80 cm.lik genişliğinde olan Billy kullandım. Rafların zamanla bel verme ihtimalini biliyorum. Çizgi roman harici kitaplarımı koyduğum bu tarz kitaplıklarım var. Özellikle ağır ve büyük kitaplar zamanla senin dediğin sorunu yaratabiliyor. Asteriksleri göremedim demişsin eğer çizgi romanları kastediyorsan 34 sayı tam takım var resimlerde de peluş asteriks ve oburiks oyuncaklarının yanında görülüyor. Ten ten elimde yok belki zamanla alırım. Bu arada göndereceğini söylediğin figür için şimdiden teşekkürler. Adresimi özelden gönderiyorum. BoulderDash, perde için aslında asimetrik olarak kahraman resimlerinin birbiri üzerine bindirildiği bir tasarımım vardı ama perdeciyle çalışan dijitalbaskıcı beceremedi. Tek bir kahraman resminin basılması ise çözünürlük sorunundan dolayı pek mümkün görülmedi. Sami ve Aramas beğendiğinize sevindim.  ;D

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Ağustos, 2012, 16:17:52
Burası cennet gibi bir yer olmuş, Manara'nın hurileri bile var :)

Evet özgür, Manara'nın hurilerinden bir kaç tane var.  ;D

SkyWolka

Şu ciltler için poşetleri nerden buluyorsunuz yahu,bulamadım hiçbir yerde o yüzden hala karton kutularda saklıyorum ???

konnektör

Kolleksiyon olarak çok zengin değilsede oldukça zevkli diyebilirim. Bencede perdeye tek bir kahraman büyükçe bastırılsaydı daha iyi olurdu.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh