Küçük Irmaklar - KaraKarga Yayınları

Başlatan hanac, 22 Temmuz, 2019, 10:33:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

2007 - Çizgi Roman Eleştirmenleri Büyük Ödülü
2006 - Le Point Dergisi En İyi Albüm Ödülü

İki ihtiyar, Edmond ve Emile'in iyi bir dostluğu vardır. Her ikisi de duldur, beyaz şarabı ve balık tutmayı severler ve oldukça yalnızdırlar. Emile, günün birinde ihtiyar Edmond'un bir sevgili bulduğunu ve seviştiğini öğrendiğinde işler değişir. Dostunun ani ölümüyle birlikte hayatını değiştirmeye karar verir...

Pascal Rabaté, kırılgan çizgileri, yalın renk tercihleri, ustaca tasarladığı kareleri ve sakin bir anlatı temposuyla Fransa kırsallarında yaşayan insanların günlük yaşamından özel detaylar yakalıyor.

Boyut: 18.50x26.50
Sayfa Sayısı: 96
Basım Tarihi  : 2019-07
Çeviren: Tolga Üyken
Kapak Türü: Ciltsiz
Kağıt Türü: 2. Hamur

Gabby

Benim için günün sürprizi oldu, haberdar ettiğin için teşekkürler hanac... Bu albümüyle dikkatimi çekmişti çizer-yönetmen Pascal Rabaté. Nasıl olsa bizde yayınlanmaz deyip uzun uğraşlar sonucu yıllar önce albümden uyarlanan filmini bulup izlemiştim.  KaraKarga Yayınlarına  teşekkür ediyor, bundan sonraki seçimlerinin  Vive la marée! olması dileğimi saklı tutuyorum.  :)

pizagor

Kitap satış sitelerinden tekinde okurun biri çocuklarınıza hediye edebileceğiniz güzel bir çizgiroman diye yorum yazmış. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan cahillerle dolu memleketim...

Bu arada harika bir hikaye, yaş aldıkça zevk alınamayan uçan kaçanlara keyifli bir alternatif...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

seastar1000

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Temmuz, 2019, 09:01:19
Kitap satış sitelerinden tekinde okurun biri çocuklarınıza hediye edebileceğiniz güzel bir çizgiroman diye yorum yazmış. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan cahillerle dolu memleketim...

Bu arada harika bir hikaye, yaş aldıkça zevk alınamayan uçan kaçanlara keyifli bir alternatif...

Bence de pek çocuğunuza hediye edilecek bir kitap değil ama güzel sanatlarda okuyorsa olabilir diyorum:))))

pizagor

Alıntı yapılan: seastar1000 - 30 Temmuz, 2019, 12:28:25
Bence de pek çocuğunuza hediye edilecek bir kitap değil ama güzel sanatlarda okuyorsa olabilir diyorum:))))

Bir önceki mesajımda okurun biri şeklinde yazmışım ancak zatın albümü okumadığı o kadar net ki! Albümü geçtim, tanıtım yazısını dahi okumamış. Okumuş olsa herhalde işkillenir, çocuklar için tavsiyesinde bulunmazdı bu geç yaşanan s.ex - drugs and rock&roll öyküsü için...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Hafta sonu okuduklarımdan biri de bu albümdü...

Üzerine uzunca yazma gereği duymuyorum...Bana son derece keyifli bir 30-40 dakika yaşattı...Hem gözüme, hem gönlüme hitap etti...

Seni seviyorum Kara Karga ama ahhh, keşke şu font konusunda her kitabın kaligrafik yazı karakterini aynı yapmasan...Biliyorum, kim uğraşacak diyorsun muhtemelen ama uğraşacak birilerini tanıyorum...Üstelik sırf bunu çizgi roman sunumuna duyduğu saygıdan ve orijinal görünümlere olan sadakatinden ötürü can-ı gönülden yapacak olan bir profesyonel tanıyorum ama kendisi de bu konuda size ulaşmaya çabaladığı halde cevap vermeye bile tenezzül etmediğinizi de iyi biliyorum...Hiç affedemiyorum bu huyunu bir okurun olarak...  >:(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Gabby

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Temmuz, 2019, 13:10:12
....Albümü geçtim, tanıtım yazısını dahi okumamış...

Niye okusun ki, sonuçta altı-üstü çizgiroman, yani  eşittir çocuk kitabı. Hem öyle olmasa kitap marketlerin çocuk bölümü raflarında niye sergilensin ki...:) Şaşırdım mı, elbette hayır. Kendimi bildim bileli genel teamül bu çünkü.

afu

Fransa'da gördüğüm, çok hoşuma giden ve kendime hedef olarak koyduğum bir konu var.
Aylık (veya 2/3 aylık da olabilir) çizgi roman yayınları bülteni hazırlamak.

Bu yayında kitapların hitap ettiği yaş gruplarını da belirtebiliriz  :) Notumu aldım.

kharon

kitabi yeni okuyabildim. ne kadar sade ve etkileyici...
insan yaslandikca boyle hikayeler daha anlamli oluyor sanirim.

ilk dusundugum sey bundan cok guzel film olur oldu sonra burada gabby'nin gonderdigi film linkini gordum
simdi en kisa surede filmi izleyebilmek hedefim  :)

KenParker

İçten yazılmış, sevimlice çizilmiş, öyküsünün içine alan bir çizgi romandı. Ancak kesinlikle çocuklara göre değildi :)

Phyron

Yaşlılıkla iligili bir hikaye hem yaşlılık hem de yalnızlık. kısa ve sade. gayet güzel.

darkwood

Yaşlı bir ressam'ın öyküsü. oldukça akıcı ve etkileyici bir şekilde işlenmiş.
Darkwood Sakinleri..

aitor03

Ne kadar naif, ne kadar sevimli bir çizgi romanmış bu böyle :)
10 gün önce Tuco Ramirez satışa koymasa ve dikkatimi çekmese belki hiç gözüme çarpmayacaktı, almayacaktım. İyi ki almışım.
Acaba artık iyice yaşlanan, kitap okumakta zorlanan anneme ve babama mı okutsam diye düşünmedim değil. İhtiyarlıkla gelen yalnızlığın nemenem bir şey olduğunu en iyi onlar anlar ne de olsa. Ve seneler seneler sonra çizgi roman sanatının aslında onların gençliğindeki pekos billerden ibaret olmadığını, görsel anlatımlı grafik bir roman olduğunu anlarlar.
Ve evet, kesinlikle çocuklar için değil ama gençlik çağından itibaren (16+) hem çizimlerin sadeliği hem de anlatımın, kurgunun akışı konusunda iyi bir referans olması için okumalılar.