Çizgiromana ara vermek ve yeniden başlamak...

Başlatan Lami Tiryaki, 19 Kasım, 2009, 09:18:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kültürelgüncel

Ben de çizgi romana üzülerek de olsa bir kez ara verdim. Çünkü önümde liseye giriş sınavları vardı. Sınavdan sonra okumaya devam ettim ve halen devam ediyorum. Ama sanırım seneye bir kez daha ara vermem gerekecek. Nedeni basit... Üniversiteye giriş sınavları :(

Bakalım "Güzel bir üniversiteye kapağı bir at, ondan sonra rahatsın" diyenler bu kez haklı çıkacaklar mı? "Bu kez" dememin nedeni o sözü söyleyenlerin daha önce "üniversite" yerine "lise"yi kullanması.  >:(

Neyse... Umarım haklı çıkarlar ve ben çizgi romana bir daha ara vermek zorunda kalmam. :)

hennessy

Ben bir kaç kez çizgi roman okumayı bıraktım. Her daim herkeze derim insanın hayatında bir hobisi olmalı hobisiz bir insan benim için yaşam damarlarından biri kesilmiştir. Küçük yaşlarda başladığım ve bugün hayal gücüm varsa ve kitap okuyorsam iki sebebi vardır biri babam biride julve verne nin ilk okuduğum kitap 80 günde devri alemdir. Çizgü roman hayatımda bakkala ekmek almaya gittiğim birgünde kaptan swing ile girip tüm sayılarını imkan el verdikçe alıp okumak sonra tenten sonrada red kitle devam edip gitti sonra araya kitaplar girdi uzun bir süreden sonra star wars çizgi kitaplar ve batman çigi romanlar hayatıma girdi ve sonra iş güç derken senelerdir ara verdiğim çizgi dünyama geri döndüm tabiki hayat şartları pahalı insna istediğini hemen alamıyor ama imkanlarım içinde öncelikle martin i okuyarak gene bu diyara döndüm imkanlarım el verdikçe devam edeceğim bu sayede onca insanı tanıdım işte en güzel yanıda bu....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hacibabs

Sevgili Lami bu konu başlığı benim için yazılmış gibi sanki.Çizgi roman geçmişim 1960/1980 arasında çok hızlıydı.Ama sonra tekrarlar başladı ve ilgimi kaybettim.İnanırmısınız 20 yıl uyudu.Zaten çok yoğun bir şekilde kitap okuyordum(günde ortalama 200 sayfa)Bir gün depoma okumadığım kitaplara uzandığımda son bir kitap kaldığını görünce panik içinde kitap peşine düştüm.Belli yazarlara olan düşkünlüğüm sebebi ile hiç bir kitap bulamadım.Benimle beraber 7 ev taşınan çizgi romanlarımı çıkarıp tekrar okudum onlarda bitince 20 yılda ne kaçırdığımı merak ettim ve Kadiköy tezgahları ile tanıştım.Ellerindeki macera listelerini alıp bende olmayanları tespit etme çalışmasına girdim ve bu listelerin yetersiz eksik ve yanlış dolu olduğunu gördüm.Eski pulculuğumdan gelen araştırma ruhum hortladı ve Briçle uğraşma dönemime denk geldiği için bolca olan boş vaktimde pasajı tam iki yıl boyunca işe gider gibi her gün takip ettim.Hem kitaplarımı tamamladım hemde çok büyük 3 koleksiyon aldım.Artık dükkan aşamasına gelmiştim ve 2003 yılında dükkanımı açtım.Sanıyorum amatör koleksiyonculuktan gelip dükkan açan benden başkası yok.Bu amatör ruhumu kaybetmeden keyifle 8 senedir çok sevdiğim hayatımın işi olarak değerlendirdiğim bu işi gücüm elverene kadar devam etmek arzusundayım.Şunu belirtmeliyimki aslında ben çizgi roman sahafıyım ve eski kitap beni yeniden çok daha fazla ilgilendiriyor ama 2008 krizi ile beraber büyük koleksiyonerlerin büyük kısmı bıraktı ve kalanların çoğuda doygunluğa ulaştı.Bu durumda profesyonellerin işine sekte vurmakta.Yeni kitap furyası ne kadar devam eder hep konuşulan konu ve sonu yakın gibi görünüyor.İşte benim çizgi geçmişim.Sağlıcakla kalın.Tayfun Alemdağ.

kalidor

Bu güzel yazınız için teşekkürler Tayfun Bey.
Crom! Ölüleri Say...

guantanamo

evet ben de bir kez ara vermiştim nedenini bilemiyorum
çocuklugumuzun o şatafatlı döneminden sonra
birara edirnemizde bir boşluk oldu sanki bir anda
burada herkez çr nı ututtu gerçi hala öyle ya
sonra askerlik iş güç evlenme derken unuttuk
ama içimizde çr ruhu var ve yeniden başladık
üzüldüğüm dek nokta arabalar dolusu çizgi romanların yakılması
kaybolması elimizde neler yoktu ki tarkanlar karamuratlar
tolgalar vesaire vesaire görüyorsunuz ya arkadaşlar birkez bile bırakmanın
acısı büyük oluyor şimdi para ile zor buluyorsun