Southern Bastards - Marmara Çizgi

Başlatan Nightrain, 02 Mayıs, 2017, 16:04:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Dört cilt zaten. Öyle bir şey olacağını sanmıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Bu tarz ümitsiz yazılar can sıkıcı. Kusura bakmayın ama marmara nin sicili oldukça iyi. Zorlada olsa zararına da olsa devam ediyorlar. Bone ortada . Yalnız kurt ortada . Alıp almamak sizin tercihiniz ama almak isteyenin aklına girmeniz hoş olmuyor. Misal bu yayının ikinci cildi şu an baskıda. Bence biraz olumlu bakmak lazım.

memospinoz

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Mart, 2020, 13:42:04
Bu tarz ümitsiz yazılar can sıkıcı. Kusura bakmayın ama marmara nin sicili oldukça iyi. Zorlada olsa zararına da olsa devam ediyorlar. Bone ortada . Yalnız kurt ortada . Alıp almamak sizin tercihiniz ama almak isteyenin aklına girmeniz hoş olmuyor. Misal bu yayının ikinci cildi şu an baskıda. Bence biraz olumlu bakmak lazım.

Tam da benzer bir şey yazacaktım. +1'imle katılıyorum.

nicholaihel

Fuarlarda falan da böyle bir ithamda bulunulursa hemen tırnaklarını çıkarıveriyor Marmara :)

"Başkasını bilmeyiz bizim hangi yayınımız yarım kalmış? Söyleyin!" diyorlar :)

Aksama oluyor evet. Bi ara büyük makas açıldığı içün Yalnız Kurt u şu an okuyamıyorum ama biriktiriyorum. Saga da öyle... Ama ağır da olsa yol alınıyor. Bunu da sipariş edeceğim.

hellion

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 25 Mart, 2020, 15:20:54
Marmara Çizgi'nin performansını beğeniyorum, Bone serisinin tamamlanması da en yakın örnektir. Sayıların arasında süre uzun olabilir ama serilerin devam etmesi önemli.
Genel olarak Marmara Çizgi'nin performansını ben de beğeniyorum. Bone gibi serileri inat ederek bitirmeleri takdire şayan hareketler. Diğerlerini de öyle veya böyle bitirirler diye insana umut veriyorlar. Şu Spider-man ile ilgili baştan bu zamana kadar (baştan dediğim volume 2 ile başlayan dönem) olan sayıları basma planını da gerçekleştirirlerse efsane bir iş olur.

Alıntı yapılan: nicholaihel - 25 Mart, 2020, 14:30:28
Fuarlarda falan da böyle bir ithamda bulunulursa hemen tırnaklarını çıkarıveriyor Marmara :)

Şu ana kadar "biz bu yayını bıraktık" demedikleri için kendilerini böyle savunmaları çok doğal. Yalnız Conan'ın Dark Horse'dan çıkan yeni serisinin ne olacağı, Captain America'da arada atlanan ciltler ve hatta seriler, Punisher Max'da Garth Ennis'in yazmadığı son 3 cilt'in basılmaması biraz okuyucularda burulma yaratmıyor değil.

hennessy

Babasına olan nefretten dolayı Vietnama giden bir adam. Babası ölünce yıllar sonra kasabasına geri döner. Ve babasının mezarı başında bir şey keşfeder olaylar gelişir. Sağlam başladı hikaye 7.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

can amca

Alıntı yapılan: nicholaihel - 25 Mart, 2020, 14:30:28

Renkli Conan desem, Red Sonja desem tırnaklarını geri çekerler mi?

dayıcomics

Alıntı yapılan: can amca - 26 Mart, 2020, 17:00:19

Üstüne X-Men'i de eklerim. Astonishing X-men yarım basıldı, Mesih Kompleksi döneminde atlanan çok önemli ciltler var ve uzun zamandır X-Men basmıyorlar.

tulgan

Alıntı yapılan: can amca - 26 Mart, 2020, 17:00:19

Kanonları basıldı, yani basılan kısımlarda hikâye yarım değil. Yarım olarak görmenizde bu serilerin ülkede asla tutmaması, mesela X-Menlerin hesapta çok sevilmesine, gelen filmlere-bağlantılı dizilerine rağmen asla "hızlıca" satmaması da bunlarda etken. Bunları daha önce de hem kendi sayfalarımızda hem de burada dile getirdik. 

Ayrıca renkli conan da "conan değil" çünkü "renkli." "Hikayeleri güzel olabilir ama Buscema çizimi değil." Bunları şehir şehir, fuar fuar, defalarca bizzat duydum. Ekonomik ortam da satışı bu kadar yavaş şeyleri sürdürmeye şu an müsait değil, hatta birkaç yıldır değil. Aynılarını Red Sonja için de duydum tabii.

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 26 Mart, 2020, 17:14:03
Üstüne X-Men'i de eklerim. Astonishing X-men yarım basıldı, Mesih Kompleksi döneminde atlanan çok önemli ciltler var ve uzun zamandır X-Men basmıyorlar.

Astonishing X-Men kanonu tam. Şikayet ettiğiniz Mesih Komplexi serisinin alt tarafı iki cildi, piyasaya çıktından 6 yıl sonra, bu süreçte çizgi roman dükkanlarında, internet sitelerinde ve fuar standlarımızda sürekli indirimde olmasına rağmen zor bitti. Kanonu, serisi, aradaki eventi, bağlantılı Guardians macerasıyla her şeyi tamam All-New X-Men/Uncanny X-Men dönemi ve en son basılan Dark Phoenix ve Mutant Genesis'te de satışlar yavaş.

Şu dönemdeki eleştirilerdeki maşallah düzeyindeki artışı çok iyi anlıyoruz, biz hâlâ çalışmaya devam ediyoruz, ancak okur kısmında neyi basarsan bas diğerini soracaklar mutlaka olur. O yüzden cımbızla yayın çekmek yerine genel performansa bakmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Bunu da sadece Marmara Çizgi için değil, bütün yayınevleri için düşünüyorum. Southern Bastards'ı umarız beğenirsiniz.

can amca

Alıntı yapılan: tulgan - 26 Mart, 2020, 17:28:13
Kanonları basıldı, yani basılan kısımlarda hikâye yarım değil.

Tulgan Bey açıklamanız ve emekleriniz için teşekkürler. Burada sizin "yarım kalan seri" anlayışınız ile benimki örtüşmüyor maalesef. Eğer bir hikaye döngüsü tamamlandı diye o seri tam basılmış addediliyorsa her yayını 2-3 TPB sonrası bırakma kapısı açık kalıyor anladığım kadarı ile. Ama aslında tüm yayın içinde aylarca devam eden bir ana hikaye de oluyor Red Sonja örneğinde olduğu gibi. Yani ilk üç ciltte işaretleri verilen bir ana olay örgüsü de var. Bu yarım kalıyor bence.

Fakat benim için "satmayan diziyi bir hikaye döngüsünü tamamlayıp bırakıyoruz" anlamına gelen açıklamanız daha anlaşılır ve bu konuda itirazım yok. Böyle dillendirince de kimse itiraz etmez. Yani "hangi seriyi yarım bırakmışız" değil de "hangi hikayeyi yarım bırakmışız" söylemi daha doğru. Buna göre XIII serisini her halükarda devam ettireceksiniz diye anlıyorum çünkü ilk hikaye döngüsü 12 kitapta bitiyor. Tabii bunlar yaşadığımız olağanüstü dönem sonrası tekrar konuşulacak konular ama prensiplerde anlaşıyoruz en azından diye düşünüyorum.

Bu arada bir türlü ısınamadığım Moon Knight ve Mister Miracle dışında tüm yayınlarınızı da aldığımı ve almaya devam etme niyetinde olduğumu da belirteyim.

hanac

Southern Bastards Cilt 2

EARL TUBB, doğduğu kasabayı, yanında taşıdığı koca bir sopayla kurtarabileceğini sanıyordu. Yanılıyordu.
Alabama, Craw County tek bir adama ait: Koç Euless Boss. Ama eskiden öyle değildi. Euless bir zamanlar
sıradan bir delikanlıydı. Futbol için kanını dökmeye hazır bir delikanlı. Babasının umurunda bile olmayan bir
delikanlı.

Peki Craw County Lisesi'nin en kötü futbol oyuncusu nasıl oldu da büyüyünce kasabanın en korkulan adamına
dönüştü? Ve oraya gelebilmek için ne tür bir karanlık bedel ödedi? SOUTHERN BASTARDS'ın çarpıcı ikinci
hikâyesi, kasabadaki en büyük piçin, Koç Boss'un gizli geçmişini gözler önüne seriyor.

JASON AARON ve JASON LATOUR'un sunduğu, güney usulü kızarmış suç dizisi devam ediyor.

16cm x 24cm, 112 Sayfa, Renkli, 35 ₺, Mart 2020

Yazar: Jason Aaron
Çeviri: Egemen Görçek
Editör: İlke Keskin

Mrtekin

2. cilt 1 ay akabinde geldi. Alışkın değiliz bu hıza:-)
They drew first blood...

battlehammer

Bu baskıların kağıt, balonlama, çeviri vb detaylı incelemesini bekliyorum mümkünse. Malum artık kitabevlerine gidip bakarak inceleme ve alma şansımız kalmadı.

Abysmal

İkinci cilt de geliyor  :)
İlk cildi bitirdim , harikaydı.

memospinoz

Earl Tubb, doğduğu kasabayı, yanında taşıdığı koca bir sopayla kurtarabileceğini sanıyordu.

Yanılıyordu. Alabama, Craw County tek bir adama ait: Koç Euless Boss. Ama eskiden öyle değildi. Euless bir zamanlar sıradan bir delikanlıydı. Futbol için kanını dökmeye hazır bir delikanlı. Babasının umurunda bile olmayan bir delikanlı. Peki Craw County Lisesi'nin en kötü futbol oyuncusu nasıl oldu da büyüyünce kasabanın en korkulan adamına dönüştü? Ve oraya gelebilmek için ne tür bir karanlık bedel ödedi? Southern Bastards'ın çarpıcı ikinci hikâyesi, kasabadaki en büyük piçin, Koç Boss'un gizli geçmişini gözler önüne seriyor. Jason Aaron ve Jason Latour'un sunduğu, güney usulü kızarmış suç dizisi devam ediyor.

112 sayfa