Türkçe Yayinlanmasini Istediginiz Fumettiler...

Başlatan V, 22 Aralık, 2009, 19:02:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Bonelli geleneksel yayinlarinin zaman içerisinde azalan satislari nedeniyle yeni yayinlari ile durgunluk

trendini asmaya çalismis,kiminde basarili olmus,kiminde aradigini bulamamis malesef.

Ankette yer alan fumettilerden daha önce ülkemizde yayinlananlar Nathan Never,Julia,Nick Raider

ve Strip dergisinde yayinlanan ve tadi damagimizda kalan Brendon'i az-çok taniyoruz.Benim yayinlanmasini istedigin ilk 5 :

Nathan Never,Julia,Brendon,

Jan Dix ve Grey Storm..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Ben oylarimi Nathan Never, Brad Barron, Demian, Volto Nascosto ve Greystorm dan yana kullandim.

Ozellikle Demian ve Brad Barron 16 sar sayi, Greystorm ise 12 sayi olduklari icin yayinci acisindan da cazip oldugunu dusunuyorum.

s.b

1-Julia
2-Brad Barron
3-Demian
4-Volto Nascosto
5-Grey storm

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Aslinda daha önce yayinlanmis fakat birhayli eskimis seriler de yayinlanabilir.
Mesala;
1- Jeriko
2- Judas

yalcinerol345

Sayin hasim ÖZ'ün dedigi gibi, old fumetti türünden, yayini zor da olsa Kit TAYLOR ilk seçenegim.

s.b

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 13 Ocak, 2010, 13:21:14
Sayin hasim ÖZ'ün dedigi gibi, old fumetti türünden, yayini zor da olsa Kit TAYLOR ilk seçenegim.

Benim içinde ilk tercihim Kit Taylor'dur. Ama Hasim Bey telifi sorunlu dedigi için onu hariç tuttum.

alan ford

Listedeki çogu çizgi romani bilmiyorum.Ama Lal Kitap Nathan yayimlamyi kestiginden beri dogrudüzgün çizgi roman bile almiyorum.Julia da çok özletti kendini.lakin listemin ilk sirasinda Italyanlarin bile pek sevmedigi ve listede olmayan Alan Ford var.Kararliyim bir on yil içinde yayinlayan çikmazsa kollari sivayip ise kendim girisicem.Rodeo strip'den hatirladigim Brendon tabiki yayimlansin ve mümkünse bunun için on yil beklemeyeyim.Listenin kalani hakkinda fikrim yok.Sadece ismi hosuma gittiginden oyumu Lilith'e veriyorum.Kalan kismisi da yayimlanirsa itiraz etmem hepsini alir okurum o ayri:)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Tarkan Kurt

V

Ankette yayinlanmasini istedigimiz fumettilerden 5 tanesi 1001 Roman tarafindan yayinlanmaya baslayacak.
Keske Martin Mystere severlere hitap edebilecek Carlo Ambrosini'nin Jan Dix'ini de yayin programina  alsalarmis..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Alıntı yapılan: judas2099 - 23 Haziran, 2010, 22:39:34

Ankette yayinlanmasini istedigimiz fumettilerden 5 tanesi 1001 Roman tarafindan yayinlanmaya baslayacak.
Keske Martin Mystere severlere hitap edebilecek Carlo Ambrosini'nin Jan Dix'ini de yayin programina  alsalarmis.

Julia'da tamamdir.Kurtarilmis her kale bizim için önemli bir gelisme.Sahsi kanaatimce Dampyr'in Oglak tarafindan devaminin getirilecegidir.
Kaptan Nemo'yu istiyoruz,özlüyoruz.Zaman içerisinde Nathan Never'in 2. el piyasasi ve çizgi roman satan dükkanlar sayesinde daha fazla
okura ulastigi ve tanindigi kanaatindeyim.Kesinlikle yayinlanmali .;)

"İstemem,eksik olsun.."

tamerozcan

Julia'da tamam olduguna göre...En üstte anket seçeneklerinin oldugu bölümde
ismini bold yapmakta fayda var :) Umarim ki bu yayinlar gereken ilgiyi görürler ve
kalan seriler de yayinlanabilir...

rumar80

Açıkçası bu kadar çok yayının nasıl, ne kadar sıklıkla çıkacağı ve geleceği hakkında kuşkularım hala sürüyor. İnşallah bir-iki sayı çıkıp yeterli okur yok yayından kalktı denmez. Çekincelerime rağmen ümit etmeye devam ediyorum

Alperen

Sayin arkadaslar Sunb Tzu'nun Savas Sanati isimli kitabini yayinevleri ve biz okuyucular cr piyasasini daha ileriye goturmek icin okumali ve uygulamaliyiz.

demek istedigim;

1) Ey yeni kitap basicak olan yayinci piyasaya bilinen ve satilacak bir kitapla gir (mesela su anda basilmayan ama basilmasi istenilen kitaplar, NN, Julia vs. gibi). Zarar etmeden, dergi satilsin yayinevinin ismi taninsin.

2) EMail yoluyla ve okuyucu koseleri ile okuyucu nabzini olc. Okuyucunun ne istedigini ogren ve onu bas.

3) Bu satilan kitaplari basarken yeni kitaplari okuyuculara tanit yeri geldiginde  Dogan Kardes gibi dergiler basarak.

vs. vs. Yayinevlerinin daha iyi stratejiler bulup kullanamsi lazim. Ne bileyim gitsinler firmalardan reklam alsinlar gibi.

Cizgiroman okurlari icinde

1) CR okuru her cizgiromani sen satin alamazsin. Yeni okuyucular bulman lazim. Bunu CR lari kiymet bilen kitapseverlere odunc vererek tanitimla baslayabilirsin.
2) Alamadigin kitabi baska cr alan arkadasina aldir ve karsilikli degis tokus ile okuma ihiyacinizi giderin (hem de o kitap piyasada satilmis oluyor).
3) Parali hatrin gecen tiplere ayda bir cr aldirma yoluna gidebilirsin.
4) ayda 1 cr alamaycak tiplerin ikisini bir araya getirerek cr aldirma yoluna gidebilirsin.

vs. vs.

Bu arada Bokko ve ve Jojo's bizarre adventures isimli Starteji mangalarini okuyunuz okutunuz. Bokko ozellikle askeri okul ogrencielrinin okumasinin iyi olacagi bir kitap..

MAGICO70

Ben de JAN DIX in yayinlanmasini isterim.Carlo Ambrosi nin bir önceki yapiti NAPOLEONE ni da merak ediyorum.Yayinlasa iyi olurdu.Ambrosini bence ilginç ve aykiri bir yazar ve çizer.Dylan dog ve Ken parker den taniyoruz.Ayrica Bonelli nin sitesinden gördügüm kadariyla BRAD BARRON iyi bir bilim kurgu ya benziyor.Yanilmiyorsam 1950 li yillarda geçen nostaljik bir  bilim kurgu.Uzaylilarin dünyayi isgal etmesi konulu ilginç bir çizgiromana benziyor.Italya da aylik olarak 18 macerasi çikmis.Yayini özel albümlerele devam ediyor.Bizde de yayinlanmasini isterdim.

V

Alıntı yapılan: MAGICO70 - 26 Temmuz, 2010, 08:38:43
Ben de JAN DIX in yayinlanmasini isterim.Carlo Ambrosi nin bir önceki yapiti NAPOLEONE ni da merak ediyorum.Yayinlasa iyi olurdu.Ambrosini bence ilginç ve aykiri bir yazar ve çizer.Dylan dog ve Ken parker den taniyoruz.Ayrica Bonelli nin sitesinden gördügüm kadariyla BRAD BARRON iyi bir bilim kurgu ya benziyor.Yanilmiyorsam 1950 li yillarda geçen nostaljik bir  bilim kurgu.Uzaylilarin dünyayi isgal etmesi konulu ilginç bir çizgiromana benziyor.Italya da aylik olarak 18 macerasi çikmis.Yayini özel albümlerele devam ediyor.Bizde de yayinlanmasini isterdim.

Ankette önde gidenlerden Julia,Grey Storm,Brendon 1001 Roman'in yayimlanacaklari listesinde.Ankette birinci sirada giden
Nathan Never ve 5. sirada yer alan Jan Dix hakkinda henüz gelisme yok.Umudumuz bu saganagin içerisinde yer almalari.. :)

Bu arada anketi süresi olmadan devam ettirilecek ve yeni seriler de eklenecek.Okuyucu ne istiyor en azindan bir  fikir olusur..

"İstemem,eksik olsun.."