Gantz - KuruKafa Yayınları (Devam ediyor)

Başlatan memospinoz, 01 Eylül, 2017, 16:44:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

2 seriyi paralel çıkartıyorlardı. Diğer seri 6.cilde geldi ama gantz gelmedi. Acaba başka bir durum mu var? Rosario vampire 2'yi yarım bıraktıklarından beni hayal kırıklığına uğratmışlardı. Bakalım bu serinin akıbeti ne olacak?
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

dean

Tuhaf giysiler içerisinde ve tuhaf silahlarla, tuhaf uzaylılarla savaşan kahramanlarımızın tuhaf öyküsü kaldığı yerden devam ediyor. Gantz'ın hedefinde iki uzaylı var bu sefer. Bakalım geçmiş maceralardan kazandığı deneyimler sayesinde kendine güveni tavan yapan ve bir sonraki dövüşü iple çeken Kurono ve diğerleri, daha önce hiç karşılaşmadıkları türden bir düşman karşısında ne yapacak?

Büyük bir keyifle okuyup devamını heyecanla beklediğiniz yetişkin mangası Gantz, hiç düşmeyen temposuyla devam ediyor.

Sayfa Sayısı: 224
  Etiket Fiyatı: 21 TL

ferzan

Seinen olduğu ve +18 ibaresine sahip olduğu için çıktıkça almaya devam ettiğim ama hemen okuma hevesimin olmadığı bir seriydi...Hatta bir süre sonra kaç cildini aldığımı unuttum, devam etme düşüncesinde değildim...Hafta içi ''Öldür Yeter'' i okurken başka mecralardan yazıştığımız birkaç abim kesinlikle Gantz 'ı da beğenebileceğimi söyleyince bende bir kıpırdanma oldu...Kontrol edince ilk 5 cildi almış olduğumu fark ettim...6. cilt de dün elime ulaştı ve cumartesi akşamımı bu 6 cildi ardı ardına okumaya ayırdım...

Bayılacağımı sanmıyordum...Sadece sıkmasın yeter diyordum...Nitekim başlarda her mangada yaşadığım hissi yaşadım; ''Hadi hayırlısı bununla nereye gideceğiz bakalım...'' belirsizliği ve alışma sürecinin ardından ilk cildin ortalarına doğru ısındım...İlk 3 cilt itibariyle hastası olmasam da sıkılmadığım kanısına vararak keyifle devam ederken, 6. cildin kapağını kapadıktan sonra sözümü geri alıp adeta hastası olduğumu kendime itiraf ettim...

Manga ve anime kültürüm fazla sayılmaz ama az buçuk bildiklerimden örnek vermem gerekirse; Alita, Cowboy Bebop ve One-Punch Man karışımı bir aroma aldım...Bu birbiriyle gayet alakasız olabilecek örneklerden anlaşılacağı üzere sürükleyici, yer yer ciddiyeti makul düzeyde kırabilen, ihtişamlı şiddet unsurlarına sahip, şık bir erotizm içeren gümbür gümbür absürt, garip ama fevkalade akıcı bir seri...Okumakla hem iyi, hem kötü ettiğim kanısındayım...İyi ettim, çünkü Gantz 'ın tadına daha geç olmadan bakabildim..Kötü ettim, çünkü 6. cildin ardından bir 6 cilt daha okuyacak iştahtayken, kimbilir 7. cildin ne zaman geleceği ve tamamlanma şansı olup olmayacağını düşünerek elim böğrümde kalakaldım...

Ciltlerin arkalarındaki tanıtım yazıları yer yer eseri vasat gösterecek denli düz olabiliyor...Aynı yazılar satış sitelerinde ve forumlarda da tanıtım bülteni olarak yer alıyor...O yüzden okumakta tereddüt eden dostlar bu yazıların uyandırdığı alelade hisse aldanmasın derim...Toplu okuyacak olanlar, ilk cildin tanıtım yazısı hariç diğerlerini okumasın bile...Hem modu düşürür, hem de inceden spoiler olur çünkü...

İki haftadır mangalara daha fazla yer veriyorum okumalarımda...Bir süre daha böyle gitmek niyetindeyim, zira epey keyif alıyorum...Mangaların açtığı kapı benim gibi obur bir öykü ve özgün konu tutkunu için gayet besleyici ve bereketli bir alternatif dünya oldu...İmkan olacağı takdirde bana gayet hitap ettiğini düşündüğüm seinen türü serilere kapım her zaman açık olacak gibi görünüyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

darbove

Alıntı yapılan: ferzan - 20 Ocak, 2019, 02:03:20
    Seinen olduğu ve +18 ibaresine sahip olduğu için çıktıkça almaya devam ettiğim ama hemen okuma hevesimin olmadığı bir seriydi...Hatta bir süre sonra kaç cildini aldığımı unuttum, devam etme düşüncesinde değildim...Hafta içi ''Öldür Yeter'' i okurken başka mecralardan yazıştığımız birkaç abim kesinlikle Gantz 'ı da beğenebileceğimi söyleyince bende bir kıpırdanma oldu...Kontrol edince ilk 5 cildi almış olduğumu fark ettim...6. cilt de dün elime ulaştı ve cumartesi akşamımı bu 6 cildi ardı ardına okumaya ayırdım...

Bayılacağımı sanmıyordum...Sadece sıkmasın yeter diyordum...Nitekim başlarda her mangada yaşadığım hissi yaşadım; ''Hadi hayırlısı bununla nereye gideceğiz bakalım...'' belirsizliği ve alışma sürecinin ardından ilk cildin ortalarına doğru ısındım...İlk 3 cilt itibariyle hastası olmasam da sıkılmadığım kanısına vararak keyifle devam ederken, 6. cildin kapağını kapadıktan sonra sözümü geri alıp adeta hastası olduğumu kendime itiraf ettim...

Manga ve anime kültürüm fazla sayılmaz ama az buçuk bildiklerimden örnek vermem gerekirse; Alita, Cowboy Bebop ve One-Punch Man karışımı bir aroma aldım...Bu birbiriyle gayet alakasız olabilecek örneklerden anlaşılacağı üzere sürükleyici, yer yer ciddiyeti makul düzeyde kırabilen, ihtişamlı şiddet unsurlarına sahip, şık bir erotizm içeren gümbür gümbür absürt, garip ama fevkalade akıcı bir seri...Okumakla hem iyi, hem kötü ettiğim kanısındayım...İyi ettim, çünkü Gantz 'ın tadına daha geç olmadan bakabildim..Kötü ettim, çünkü 6. cildin ardından bir 6 cilt daha okuyacak iştahtayken, kimbilir 7. cildin ne zaman geleceği ve tamamlanma şansı olup olmayacağını düşünerek elim böğrümde kalakaldım...

Ciltlerin arkalarındaki tanıtım yazıları yer yer eseri vasat gösterecek denli düz olabiliyor...Aynı yazılar satış sitelerinde ve forumlarda da tanıtım bülteni olarak yer alıyor...O yüzden okumakta tereddüt eden dostlar bu yazıların uyandırdığı alelade hisse aldanmasın derim...Toplu okuyacak olanlar, ilk cildin tanıtım yazısı hariç diğerlerini okumasın bile...Hem modu düşürür, hem de inceden spoiler olur çünkü...

İki haftadır mangalara daha fazla yer veriyorum okumalarımda...Bir süre daha böyle gitmek niyetindeyim, zira epey keyif alıyorum...Mangaların açtığı kapı benim gibi obur bir öykü ve özgün konu tutkunu için gayet besleyici ve bereketli bir alternatif dünya oldu...İmkan olacağı takdirde bana gayet hitap ettiğini düşündüğüm seinen türü serilere kapım her zaman açık olacak gibi görünüyor...
Öncelikle incelemeniz için teşekkür ediyorum. Eser başarılı fakat Türkiye'de bulunan yayıncısını şahsen sevemiyorum. Bu seriyi UMARIM yarım bırakmazlar. Satışlarının iyi olmadığını tahmin edebiliyorum one punch man ve death notela kıyaslandığında. Seri umarım berserk'in durumuna düşmez.

memospinoz

Buda'nın halinden memnun şekilde oturup, yüzünde tatlı bir gülümsemeyle dünyaya barış vadeden bir tanrı olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa durum çok farklı Gantz dünyasında ve Buda heykelleri, akla hayale gelmeyecek bir saldırganlık sergiliyorlar. Tokyo'nun en önemli tapınakların birinde yer alan heykeller uzaylıların kontrolü altında... Bakalım Gantz'ın uzaylıları haklamak üzere gönderdiği ekipten hayatta kalmayı başaran olacak mı...

Büyük bir keyifle okuyup devamını heyecanla beklediğiniz yetişkin mangası Gantz, hiç düşmeyen temposuyla devam ediyor.

Etiket Fiyatı: 21 TL

memospinoz

Büyük sürprizleri mahvetmemek lazım ama bu cilt Gantz'ın dönüm noktası olabilir. Muazzam Buda mücadelesinin sonu geliyor ve işler hiç de yolunda değil gibi. Aslında, kahramanlarımızdan tek birinin bile Tokyo Kulesi'ne tepeden bakan o daireye dönmemesi şaşırtıcı olmayacak. Ama bir yerlerde ufak bir umut kırıntısı da var bir şekilde.

Gantz'ın av ekibine dahil olmayan yeni karakterlerin de katılımıyla, diziye hakim olan gizem iyice artacak.

Sayfa Sayısı: 220
Etiket Fiyatı: 19.5 ₺

memospinoz

Gantz ekibinin uzaylıların kontrolündeki Buda heykelleriyle yaşadığı çarpışmanın yegâne kurtulanı olan ve hem sevgilisini hem de en iyi arkadaşını kaybeden Kurono, bu ölümcül oyuna tek başına devam ediyor. Kurono'nun dövüşmek üzere gönderildiği rakip Buda heykelleri kadar heybetli olmasa da en az onlar kadar ölümcül... Sayıca üstünler, düşüncelerini Kurono'nun zihnine yerleştirebiliyorlar ve dünyamıza gelebiliyor oluşları da işleri epey karıştırıyor...

Etiket Fiyatı: 21 ₺

lancelot88

10 aydır yeni cilt gelmiyor devam ettirmeye niyetleri var mı acaba? merakla beklediğim bi seriydi

darbove

Alıntı yapılan: lancelot88 - 11 Ağustos, 2020, 09:04:21
10 aydır yeni cilt gelmiyor devam ettirmeye niyetleri var mı acaba? merakla beklediğim bi seriydi
Arkadaş yayın grubunun sağı solu belli olmaz. kıyamet meleği ile opm serileri için de pek ses çıkmıyor. Maillere dönüş yok. Sosyal medya hesaplarına yazılan sorulara dönüş yapmıyorlar.

memospinoz

Aylar olmuş yeni cilt ortalarda yok. One-Punch Man de öyle. Bunlara güvenip seriye başlamasaydık keşke.  ::)

darbove

Instagram yorumlarında gördüm. Umarım doğrudur.

Kauss

10. cildi bugün okudum ve bitirdim. Bu cilt diğer ciltlerden daha farklıydı. Gantz'dan pek bir eser yoktu, konu daha farklı ele alınmış. Baskı kalitesi olarak bir kaç sayfa kesilmemiş, birbirine yapışıktı. Umarım yayınevi daha hızlı periyotta ve daha dikkatli basmaya devam eder.

dean

Gantz'ta işler çığrından çıkmaya başlıyor! Kato sonsuza dek ortadan kaybolmuş olabilir mi? Kei'nin âşık olduğu bu kız da kim? Gantz'ın sırrını bilen başkaları da var mı? Peki ya kendine denk bir rakip bulmaya çalışarak etrafta dolanıp duran bu çam yarması da kim?

Hikâye akışı ve ana kahramanlarıyla alakalı beklenmedik değişikliklerle, bildiğimiz hiçbir mangaya benzemeyen Gantz şaşırtmaya devam ediyor. Tuhaf ve dirençli uzaylılarla dolu Gantz evrenindeki karakterlerin kalıcı olduklarını söylemek pek de mümkün değil. Şu ana kadar karşımıza çıkan en uzun ömürlü karakter olan Kei zor bir soruyla karşı karşıya kalmak üzere: Acaba Gantz'la anlaşmasını yerine getirmeyi başarırsa, yavaş yavaş kanıksamaya başladığı süper güçlerinden vazgeçebilecek mi?

Sayfa Sayısı: 228
  Etiket Fiyatı: 28 TL

Basım Tarihi: Aralık 2021

hanac

Yeni öğrenci İzumi, Kurono'dan kendisiyle okulda buluşmasını ister ve bir zamanlar Gantz ekibinde yer aldığını itiraf eder. Uzaylıları avladığı zamanlarda yaşadığı heyecan ve adrenaline özlem duyan ve aynı deneyimleri yeniden yaşamak isteyen İzumi, Gantz'ın istediği her şeyi yapmaya kararlıdır.

Kalabalık bir sokakta yürüyen masum insanları vahşice katletmek de dâhil!

Hikâye akışı ve ana kahramanlarının yaşadıklarıyla diğer tüm mangalardan ayrılan yetişkin mangası Gantz, yüksek temposuyla şaşırtmaya devam ediyor.

Etiket Fiyatı: 34 ₺