Zagor Sohbet Odasi

Başlatan Underfined, 23 Aralık, 2009, 19:01:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

703. sayıda başlayan Süpermayk macerası 704. sayı ile devam ediyor.

gamlıbaykuş

Demek Süpermayk sonunda döndü
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 06 Şubat, 2024, 12:23:08703. sayıda başlayan Süpermayk macerası 704. sayı ile devam ediyor.

705. sayı ile de devam ediyor  ;D

Zeljko

Tarih 14 Nisan 1994 tam otuz yıl öncesi gazete bayilerine Zagor'un tarihini değiştirecek belki de yayının durmasını engelleyecek bir kitap gelir; Kayıp Kaşif

Mart 1994 Zagor'un arka kapağındaki Kayıp Kaşif'ın tanıtımı

Otuzuncu yıldönümünde bu kitabı tekrar okuyacağım bu vesileyle bazı bilgiler paylaşmak istiyorum.

*Lord Fraser'ın karakteri , Mayıs 1845'te Kuzeybatı Geçidi'ni aramak için yola çıkan John Franklin'den ilham almıştır.

*Leydi Emma Fraser , sevgili kocasını bulmak amacıyla bir dizi keşif gezisini finanse eden Franklin'in karısı Leydi Jane'den ilham almıştır. İngiltere'den çok sayıda sefer başlatılmasını finanse eden ve yıllarca kocasını aramaktan vazgeçmeyen Leydi Jane'in arayışı Franklin'in 1847'de Kral William Adası'ndaki ölümünü doğrulayan bir günlük bulması ile nihayete ermiştir

*Arktik Okyanusu'na giden "Golden Baby"nin uğradığı Belle Boğazı, St. Lawrence,Kral Guthrum ve Vikingleriyle ilk tanıştığımız yerdir .

*Inuitler , kahramanlarımızın bu uzun yolculukta karşılaşacakları bir dizi halktan ilkidir ve çok daha önce bu halkın üyelerinden biri olan meşhur Eskimo ile tanışmış ve misafirperverliğini deneyimlemişlerdir.

*Orjinal panellerle hikayeye şimdilik nokta koyuyorum

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Rahmetli Marcello 'nun çizdiği bu uzun  macera  , çizim ve senaryosuyla benim en favori Zagor hikayelerimden biridir. Kurgusu yaşanmış olaylardan esinlenilerek oluşturulan bu hikayeyle ilgili bir yerlerden ( belki de forumdan ) okuduğun açıklamalarda Grönland Ada'sında kaybolan gemilerden bahsediyordu. Hikayenin , etkisinde kaldığım kısmı ise Zagor' un dondurucu soğuk  ve tipi altında gerçekle hayali karıştırıp halüsinasyon görmesiydi. Klasik maceralar serisinin kapak olarak da en en beğendiğim bu cildini ilk fırsatta tekrar okumayı düşünüyorum.