Zagor Sohbet Odasi

Başlatan Underfined, 23 Aralık, 2009, 19:01:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kauss

Zagor Darkwood Novels ile Zagor'a ufak bir giriş yaptım. Diğer hikayelerine de ufaktan girişmek istiyorum fakat Türkiye'de yayınlanan sayı adedine bakınca baya bir sayı olduğu ve bu ekonomik krizde de hepsini toplayacak bir bütçe ayırmakta pek içimden gelmiyor.
Örneğin bu ay yayınlanan Zagor Klasik Maceralar 122 veya Zagor 235 ile başlangıç yapabilir miyim ? Aklımda baştan başlamak yerine, ulaşabildiğimde günceli ve geriye doğru gitmek var. Tabi ki kahraman gelişimi, azılı düşmanları vb. konusunda sıkıntı yaşatacaktır fakat tam macera olduğunu varsaydığım ciltlerde bir sorun yaşar mıyım ? Yoksa baştan başlamayacaksam hiç mi bulaşmayayım.

pizagor

Düşüncemi paylaşayım; Zagor'un en güzel hikayeleri, Zagor'u Zagor yapan dönem daha önceleri olduğu için karakter ve potansiyeli hakkında doğru fikir vermez.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: Kauss - 19 Ocak, 2022, 20:33:31
Örneğin bu ay yayınlanan Zagor Klasik Maceralar 122 veya Zagor 235 ile başlangıç yapabilir miyim ?

Zagor KM 122 ye baktım şimdi Bataklıktaki Şehir-Kanlı Piramit-Dünyanın Sonu-Maelstrom'a İniş maceraları var.

Bu ciltten önce KM 121 muhakkak alınmalı, bu uzun maceranın başlangıcı orada yer alıyor.

Bu uzun macerayı aşağıda kısaca tanıtmışım.

http://altinmadalyon.com/altin/tr-de-yayinlananlar-429/yeni-zagor-serisi-lal/msg2141/#msg2141

Sonra KM 123 de alınabilir, çizeri Della Monica'lı olan maceraların hepsi iyidir.  :)

Zagor 235 de alınır, Pesce'nin çizdiği Samuray macerası iyiye benziyor. Ben de alacağım.

Ayrıca Zagor Kökler'i de tavsiye ederim, 6 sayılık bir orijin macerasıdır.

Saki

Alıntı yapılan: Saki - 10 Ocak, 2022, 15:47:18
Kımler döndü şimdiyekadar hadi bakalım sayabilir miyiz...

Marcus, Thunderman, Blondie, Smirnoff...

Gece Zagor Maxi 33 okudum, Eskimo da geri dönmüş. Daha baştan okurken tahmın ettim, bu Zagorun eski düşmanı ve Zagordan okadar nefret eden olsa olsa Eskimo olur ve haklıymışım. Macerayı çok beğendim. Eskimo da nihayet gitti...

Şimdi Yukon Kozakları sırada...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Kauss - 19 Ocak, 2022, 20:33:31
Zagor Darkwood Novels ile Zagor'a ufak bir giriş yaptım. Diğer hikayelerine de ufaktan girişmek istiyorum fakat Türkiye'de yayınlanan sayı adedine bakınca baya bir sayı olduğu ve bu ekonomik krizde de hepsini toplayacak bir bütçe ayırmakta pek içimden gelmiyor.
Örneğin bu ay yayınlanan Zagor Klasik Maceralar 122 veya Zagor 235 ile başlangıç yapabilir miyim ? Aklımda baştan başlamak yerine, ulaşabildiğimde günceli ve geriye doğru gitmek var. Tabi ki kahraman gelişimi, azılı düşmanları vb. konusunda sıkıntı yaşatacaktır fakat tam macera olduğunu varsaydığım ciltlerde bir sorun yaşar mıyım ? Yoksa baştan başlamayacaksam hiç mi bulaşmayayım.
Bence Hiç Bulaşma Çünkü Zagorun en güzel bölümleri İlk sayılar yani ilk kmler onlarıda toplamak epey dediğin gibi külfetli sonraki sayılar hep onun dönüşü bunun dönüşü diye gidiyor

teks55

Zagor'un 679. sayısı 2 Şubat'ta İtalya'da yayında!!

Macera ismi: Son Düello
Sayfa: 96
Konu ve Senaryo: Burattini
Çizimler: Esposito

Konu: Zagor ne pahasına olursa olsun masumiyetini kanıtlamak zorunda ve Jenny'yi acımaz Mortimer'den kurtarmak zorundadır. Çünkü Şeytani Mortimer, fiilen işlediği iki suçu, Zagor'un üzerine atmıştır. Ardından Zagor, Pleasant Point'te hapsedilir. Şimdi Zagor, Yüzbaşı Simpson'ın adamlarının gözetiminde ve idam edilmesine ramak kalmıştır.  Mortimer ise planının başarılı olduğuna karar vererek, ticaret merkezinden kanoyla (düz tip bir tekne) ile uzaklaşır. Ancak, Zagor'a aşık olan kızlardan biri olan Jenny, Mortimeri nehir boyunca, takip etmektedir. Peki Mortimer nereye gidiyordu? Aklında başka hangi sinsi planlar vardı? (Zagor ise hapisten kaçmayı başarmıştır ve hemen Mortimer'in peşine düşmek için yola koyulmuştur. Bakalım parkurun sonunda neler olacak?

Not: Mortimer Zagor'un 593. sayısında 5. kez geri dönmüş ve maceranın sonunda (görünüşte) ölmüştü. Fakat 677, 678 ve 679. sayılar onun gerçekte ölmediğini ve tekrar Zagor'a karşı sinsi amaçlarını gerçekleştirmek için döndüğünü anlatmaktadır. Yani Mortimer 6. kez dönmüş oldu. Hellingen'den sonra en çok görünen karakter.

Saki

Sanmştım ki Mortimerin işi artık bitmişti...ama bitmemiş

Bu Jenny Pleasant Pointte yaşayan o üç kızdan birimi, bir de iki oğlan var, aralarında kardeş kızkardeş var...

teks55

Alıntı yapılan: Saki - 30 Ocak, 2022, 18:31:09
Sanmştım ki Mortimerin işi artık bitmişti...ama bitmemiş

Bu Jenny Pleasant Pointte yaşayan o üç kızdan birimi, bir de iki oğlan var, aralarında kardeş kızkardeş var...

Evet. Üç kız kardeş. İsimleri: Ellie May, Sara ve Jenny. Üçü de Pleasant Point'de yaşıyor.  (Maxi Zagor, Sayı: 39)

657.sayı: Jenny, Tonka'yı köyünün üzerinde beliren ciddi tehlike konusunda uyarmaya gittiği sırada Sophie Randall adlı zihin okuyucu kadın,  Jenny'nin zihnine bakmış ve onun Zagor'a aşık olduğunu okumuştur.
.
.
.
.
.
672. sayı: Zagor'a Avrupadan bir mektup gelir. Mektup Vampirler konusunda uzman olan Dr.Metrevelic'den gelmiştir. Bu arada Baron Rakosi tekrar geri dönmüştür.
673. sayı: Zagor ve Çiko, Frida'yı aramak için Londra'ya gelirler ve Baron Rakosi'nin izini sürerler.
674. sayı: Zagor ve Çiko, Baron Rakosi'nin saklandığı Macar Karpatlarına ulaşmak için Viyana'ya varırlar.
675. sayı: Zagor, Çiko, Frida ve arkadaşları, Macar Karpatları'ndaki antik Baron Rakosi topraklarına ulaşırlar.
676. sayı: Zagor ve arkadaşları, Baron Rakosi ile savaşır.
677. sayı: Baron Rakosi meselesi çözülünce Zagor, Avrupadan ayrılıp tekrar Darkwood'a geri döner. Döndüğünde Jenny'ye olan duygularını söylemeye kararlıdır.
678. sayı: Mortimer geri dönmüştür. Zagor ise, işlemediği iki suçtan dolayı aranır. Ardından Darkwood'ta yakalanır ve hapse atılır. Mortimer ise bu kadarla yetinmez.
679. sayı: Zagor için idam kararı çıkmıştır. Fakat hapisten kaçmayı başarır. Ardından Mortimer'in izini sürer. Jenny ise Mortimer'i gizlice takip etmektedir.

Saki

Alıntı yapılan: teks55 - 30 Ocak, 2022, 19:36:24

672. sayı: Zagor'a Avrupadan bir mektup gelir. Mektup Vampirler konusunda uzman olan Dr.Metrevelic'den gelmiştir. Bu arada Baron Rakosi tekrar geri dönmüştür.
673. sayı: Zagor ve Çiko, Frida'yı aramak için Londra'ya gelirler ve Baron Rakosi'nin izini sürerler.
674. sayı: Zagor ve Çiko, Baron Rakosi'nin saklandığı Macar Karpatlarına ulaşmak için Viyana'ya varırlar.
675. sayı: Zagor, Çiko, Frida ve arkadaşları, Macar Karpatları'ndaki antik Baron Rakosi topraklarına ulaşırlar.
676. sayı: Zagor ve arkadaşları, Baron Rakosi ile savaşır.
677. sayı: Baron Rakosi meselesi çözülünce Zagor, Avrupadan ayrılıp tekrar Darkwood'a geri döner. Döndüğünde Jenny'ye olan duygularını söylemeye kararlıdır.
678. sayı: Mortimer geri dönmüştür. Zagor ise, işlemediği iki suçtan dolayı aranır. Ardından Darkwood'ta yakalanır ve hapse atılır. Mortimer ise bu kadarla yetinmez.
679. sayı: Zagor için idam kararı çıkmıştır. Fakat hapisten kaçmayı başarır. Ardından Mortimer'in izini sürer. Jenny ise Mortimer'i gizlice takip etmektedir.

Şimdi bu Zagorun Avrupa maceralarımıdır. Eğer oyleyse çok az sürmüştür..

teks55

Evet, İtalya'da güncel olarak yayınlanan son 8 macera. (Henüz Türkiye'de yayınlanmamış maceralar.)
Avrupa'da gittiği yerler: Londra/İngiltere, Viyana/Avusturya, Transilvanya (Romanya)

Kısa sürmüş olması ileriki maceralarda tekrar Avrupa'ya gitmeyeceği anlamına gelmez.
İtalya'daki okuyucuların Avrupa maceralarını beğenmesi de bunda bir etki oluşturacaktır.

İlgili bölümden bir pasaj

-Adam: Seni Aptal... Varilimi yere döktün!
-Çiko: Ehm... Anlamıyorum Bayım! Dilinizi bilmiyorum.

Saki

Maxi 34 Yukon Kozakları okuyacaktım demiştim. Çok kotü çizim, Magniacini mi neydi çizer, çizimler karikatür, bu kadar kötü olamaz yani, braktım, sadece sonunu okudum, Bu Maxileri galiba en kötü çizerlere veriyorlar...

Borisgradtan prens Aleksi da gödrük, kaldımı geri döndürmedikleri brangi şahıs acaba  ;D

Saki

Bu yeni Zagor çizlerlerinden birçoku kanımı içti, Zagoru çok kötü çiziyorlar ve insanı Zagordan soğutuyorlar. Ara sıra aklıma Pepe geliyor, malesef çok yaşamadı, belki de Zagoru çizmeye devam ederdi. Ferri, Donatelli gibi eski çizerlere katılmıştı. Biraz daha yaşlı daha geniş yüzlü çiziyordu ama iyi bir geçiş,

Vassago007

Pepenin çizimlerini bende çok beğenirim, şansına kendisine denk gelen senaryolarda çok iyiydi.

Saki

Saki

Ferri den sonra gelen o kadar çok sayıda Zagor çizeri, Zagoru böyle tatlı tatlı gülerken çiz(e)medi...