Preacher-Vaiz- İthaki Yayınları

Başlatan dean, 30 Ekim, 2017, 16:55:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZGeralt

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Ocak, 2019, 11:05:52
Valla ben de çok doluyum. Özellikle Hellboy konusunda. JBC,  2014'de Geceyarısı Sirki cildi, 2015'de Yaşayan Ölüler Evi cildi, 2016'da Maskeler ve Canavarlar cildi ve 2018'de Krampusnacht fasikülü basmış. 4 sene de 4 Hellboy. Hellboy'un telifini aldığında çok sevinmiştim. Ama 4 sene de 3 cilt+1 fasikül gerçekten çok az. Senelerdir, 12 ciltlik seri + 2 ciltlik Hellboy in Hell ciltlerini basmasını bekliyorum. Kızgınım. Ertan ağabey siteye uğrayıp, soruları cevaplıyor zaten. Bu yazılanları da görecektir eminim.

Yanlış anlaşılmasın ama Hellboy'un az basılmasını bir derece anlayabiliyorum, mevcut ekonomik koşullar çerçevesinde çok popüler olmayan işlerin yavaş basılmasına müsamaha gösterebiliyorum bir yere kadar. Yine de senede bir cilt çok az.
JBC'ye tepkim Batman konusunda. Yani Batman de ilgi görmüyorsa zaten yayıncıların ömrü kalmamış demektir. Kağıt fiyatlarının yükselmesinden, nakit çalışılmaya diretilmesinden, kitap/çizgi romanın stok maliyetinin fazlalığı ve stokların nakite dönüş süresinin uzunluğundan haberdarım. Zaten finans sektöründe çalışıyorum ekonomiye uzak biri değilim.

alan ford

Alıntı yapılan: NIC - 26 Nisan, 2018, 22:06:22
Kastedilen Nisan 2019 değildir umarım  ;D

Umduğundan beter olmak diye bir deyim var mıydı?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mrtekin

İthaki'nin "Preacher"'ı bu derece yayması gerçekten enteresan ve de bir o kadar da üzüntü verici.

Keza Sandman'ın yeni cildi de uzun zamandır beklemede.
They drew first blood...

Nightrain

En son Nisan'da Sandman 6 ve Vaiz 2 çıkacaktı. Geçenlerde Kayıprıhtım'dan sorduğumda kitap fuarına kaldı dediler ama hangi kitap fuarı bilmiyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darbove

Geçen ucuza varyant kapağı bulunca basılan tarihe baktım kasım 2017 gördüm. sanırım kasımda tüyapa doğru 2.cilt basılır fazla iyimser bakarsam. :D Sandman diye bir seri de basıyorlardı şuan unuttum olayları bile periyot çok çok geçti marmaranın imageler de aynı şekil şuan kafamda. Bayağı üzücü bir durum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

Çizgiromana verdikleri değer ortada.

ZGeralt

Tek cilt değilse İthaki'nin bastığı çizgi romanlardan uzak durun. Dil biliyorsanız sıfır veya ikinci el orjinali alın derim ben.
Çünkü bu hızla Preacher 20 yılda falan ancak biter.
Benim sinir olduğum nokta, madem basmayacaksın niye telifi alıyorsun ?
Umarım İthaki dünya üzerindeki hiç bir çizgi romanın telifini bir daha almaz/alamaz.
Çok güzel bilim kurgu, fantastik edebiyat kitaplıkları oluşturuyorlar, oradan devam etsinler.

frodo

Böyle güzel iki yayını almaları çok kötü satıştan yana sıkıntılarının olduğunu da sanmıyorum en azından Sandman için çoğu cildi 2. Baskıyı yaptı. Keşke hiç basmasaydılar mı desem ne desem bilmiyorum.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin - 10 Aralık, 2018, 18:45:42
Bu arada; Preacher (Vaiz)'in 2. cildi nerede kaldı yahu, haberi olan var mı?

İthaki yine sürüm sürüm süründürüyor seriyi.

İthaki'nin "Watchmen"'deki iştahının aynısını "Preacher"'da da sürdürmesini beklemek ??? ???
They drew first blood...

nocardia

İlk cilt çıkalı iki sene olacak neredeyse, halen bekliyoruz.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: nocardia - 26 Ekim, 2019, 18:16:10
İlk cilt çıkalı iki sene olacak neredeyse, halen bekliyoruz.

Oldu mu o kadar ya? Belki yayınlamayacaklardır artık.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Yaklaşık 1 senedir 2.cilt için sürekli gün verildiği halde çıkmıyor. Umarım 2020'de hızlandırırlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Alıntı yapılan: feanor195 - 27 Ekim, 2019, 13:25:11
Fuardan sonra Vaiz 2. cilt ve Sandman 7 çıkacak.

Edit: Ayrıca, 2020'nin ilk yarısında Sandman, sonlarına doğru da Vaiz tamamlanmış olur büyük ihtimalle.

Hayırlısı diyelim.
They drew first blood...

darbove

Alıntı yapılan: feanor195 - 27 Ekim, 2019, 13:25:11
Fuardan sonra Vaiz 2. cilt ve Sandman 7 çıkacak.

Edit: Ayrıca, 2020'nin ilk yarısında Sandman, sonlarına doğru da Vaiz tamamlanmış olur büyük ihtimalle.
Marmaranın 2020 içerisinde kırmızı seriyi bitirmesi daha gerçekçi geliyor şuan.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

ferzan

Ekim 2019 itibariyle İthaki 'nin Watchmen 'e gösterdiği coşkuyu (iki adet Başlangıç cildi + HC Watchmen, yani aynı ay 3 adet Watchmen kitabı çıkmış oldu) 2020 'nin genelinde Preacher 'a göstermesini dilerim...Watchmen konusunda şikayetçi değilim, hatta gayet de memnunum ama Preacher 'ın bu kadar uzaması gerçekten tat verdi artık...Neyse, ben bu konudaki duygu ve düşüncelerimi Preacher serisine yazdığım mini bir şiirle pekiştirmek istiyorum...

nasır tuttu gönül, beklemekten
    yarim çıkagelse tümseklerden
    sessizce çağırırım gölgelerden
    öperim çekinmeyip kimselerden 

ürkmez, bilirim gecelerden
    ama gelemez kopup nicelerden
    zalım İthaki, salıver artık yarimi
    beklediğim yeter, uzak kalayım pencerelerden
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com