Black Panther: Wakanda Forever (2022) - Phase 4/7 - Toplamda 30.Film

Başlatan dean, 03 Şubat, 2018, 02:47:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

O zaman Shuri, Black Panther olacak?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Chadwick Boseman'ın ani ölümünün şoku hala herkesin üzerinde. Henüz yüksek sesle bahsedilmiyor gibi dursa da yönetmen Ryan Coogler uzun zamandır ikinci film için çalışıyor. Üstelik ikinci filmi birden çok Disney+ dizisi ve elbette ki üçüncü film takip edecek. İkinci film için son zamanlardaki bazısı gerçek, bazısı dedikodu olan haberleri şöyle bir toplayalım. Karşımıza neler çıkabileceğine bakalım istedim.

- T'Challa recast edilmeyecek. En azından ikinci film için bu kesin. Karaktere ne olacağı şu an belli değil. Off-screen olarak öldürülebilir. Ama benim tahminim karakterin öldürülmeyeceği. Eğer ki ikinci film The Blip zamanı geçerse T'Challa zaten otomatikman filmde olmaz. Lakin Shuri gibi yan karakterlerinde olmayacağı düşünülürse The Blip zamanını tercih edeceklerini de sanmıyorum.

- Black Panther title'ının şu an için kime geçeceği de belli değil. İlk filmdeki karakterlerin tamamı ikinci film için dönüyor. Black Panther'liğin Shuri, Okoye, Nakia ya da M'Baku gibi karakterlere geçme olasılığı elbette var. Çizgi romanlar düşünülürse zaten Shuri hemen ön plana çıkıyor. Öte yandan ben yeni bir karakterin Black Panther olacağını düşünüyorum. Çizgi romanlarda olan bir karakter mi kullanırlar MCU için yeni mi yaratırlar o biraz soru işareti. Belki de kraliyet ailesinden bile olmayan biri olabilir. Hali hazırda basit olan Shuri'ye Black Panther'liği vermek yerine daha complex bir yola gideceklerdir diye düşünüyorum.

- Filmin kadrosuna geçtiğimiz günlerde Narcos: Mexico'dan hatırlayabileceğimiz Tenoch Huerta katıldı. Hangi karakteri canlandıracağı açıklanmadı. Ama filmin villainlarından birini oynayacağını biliyoruz. İşte şimdi işin dedikodu ayağına geçiyoruz. Uzun zamandır Namor'un Black Panther 2'de olacağına dair ciddi bir beklenti var. Huerta'nın Namor'u oynama şansını hayli yüksek buluyorum. Bu çıkarıma şöyle ulaşıyorum. MCU tek filmde gözükecek villain karakterlere son derece yüksek profilli oyuncular seçiyor; Jeff Bridges, Ben Kingsley, Robert Redford, Kurt Russell, Cate Blanchett ve Christian Bale gibi. Huerta seçimi bana daha çok uzun vadeli kullanılacak kahraman seçimlerini andırıyor; Chris Hemsworth, Chris Pratt ve Simu Liu gibi.

- Yukarıdaki paragrafla bağlantılı olarak Marvel Studios Maya kökenli oyuncular aramaya başladı. Bu oyuncular güçlü, savaşçı fizikli olacakmış. Huerta ile bağlantılı olarak Maya medeniyeti benzeri bir grubun çıkacak olması akla yukarıdaki mantıkla Atlantislileri getiriyor. Çizgi romanda Atlantisliler mavi renkte varlıklar. Ama filmde daha gerçekçi bir atmosfer yaratılması için Güney Amerika yerlisi görünüşünü tercih edebilirler. İkinci filmin mülteci konularına da girilmesi bekleniyordu. Bu bağlamda mavi renkte Atlantisliler yerine Güney Amerika yerlisi görünüşlü Atlantisliler daha etkileyici olabilir.

Filmin çekimleri yazın başlayacak. Bu Namor ve Atlantis dedikoduları ne kadar doğru çıkar göreceğiz ama kesin olan şey başını Tenoch Huerta'nın karakterinin çektiği bir medeniyet filmde çıkacak. Bunun ne olduğunu ise zaman gösterecek.

dean

Filmin ismi Black Panther: Wakanda Forever olarak açıklandı.

Nightrain

Yeni Black Panther'i çok merak ediyorum. Killmonger'ın geri dönüp BP olacağını hiç sanmıyorum. Bence yeni bir karakter yaratacaklar.

dean

Bence de yeni karakter gelecek. Evren için yeni bir karakter yaratırlar mı bilemiyorum ama çizgi romanlardan hareket ederlerse Kasper Cole olabilir.

dean

Filmin çekimleri geçtiğimiz günlerde Atlanta'da başladı. Michaela Coel filmin kadrosuna katıldı. Black Panther'in ise kim olacağı hala gizemini koruyor.

dean

Namor ve Atlantis ağır ağır dedikodudan gerçeğe dönüşüyor. Su tankında çekimler yapılıyor.

Nightrain

Ramonda'yı canlandıran oyuncunun dediğine göre, filmin senaryosu tam 5 kez değiştirilmiş. Oyuncularda bilmiyormuş nasıl bir film olacağını. ;D

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 28 Temmuz, 2021, 16:04:24
Ramonda'yı canlandıran oyuncunun dediğine göre, filmin senaryosu tam 5 kez değiştirilmiş. Oyuncularda bilmiyormuş nasıl bir film olacağını. ;D

Senaryoyu hazırlarken draft denilen bir olay var. Bütün filmlerin senaryoları süreç boyunca çeşitli draft'lara uğruyor. Yalnız kilit nokta her zaman first draft. Aynı yazar first draft'ın ana çatısını koruduğu müddetçe endişe edecek bir durum olmuyor. Hatta her draft'a iyileştirme olarak bakabiliriz. Farklı bir yazar devreye girip, çekimlere yakın tarihte sıfırdan yazmaya başlarsa orada sorun oluyor. Mesela son Star Wars filminde ciddi şekilde senaryo değişikliği vardı. Hatta prodüksiyonu yetiştiremeyecek kadar değişiklik oldu. Black Panther: Wakanda Forever'da bütün süreç Chadwick öncesi ve sonrası hep Ryan Coogler'ın kontrolü altında. Senaryonun first draft'ın da ki ana çatı değişmedi. Namor, Wakanda vs. Atlantis felan en başından beri olan unsurlar. Filmin arkasına duygusal bir ağırlığı olan Chadwick'in kaybını da alarak ilk filmin üzerinde bir başarı sağlayacağını düşünüyorum.

dean

MCU'nun dizisini hazırladığı karakterlerden biri olan Ironheart'ın evrene girişi görünüşe göre Black Panther: Wakanda Forever ile olacak. Riri Williams'ı canlandıracak Dominique Thorne dah önce resmi olarak dizisi ile birlikte duyurulmuştu.

dean

Filmin çekimleri M.I.T.'de devam ediyor.

Everett Ross'un yeni imajı dikkatlerden kaçmadı.

Riri Williams (Ironheart)

dean

dean

Filmin çekimlerine ara verilmek zorunda kalındı. Shuri karakterini canlandıran ve bu filmde rolünün artması beklenen Letitia Wright sette çok ciddi bir kaza geçirdi. Aslında kaza haberini ilk kez Ağustos ayında almıştık. O zaman sakatlığının hafif olduğunu söylenmişti. Aslında omzu kırılmış ve beyin sarsıntısı geçirmiş. Şu ana kadar Wright'ın olmadığı sahneler çekildi ama Wright'ın olması gereken çekimlerde prodüksiyon durmak zorunda kaldı. Ocak ayınca çekimlerin Wright ile birlikte tekrar başlaması ön görülüyor. Filmde vizyon tarihi değişikliği olmayacak.

Nightrain