Uygulamalari ve okurlariyla diyalogu bakimindan en KÖTÜ yayinevi sizce hangisi?

Başlatan pizagor, 10 Ocak, 2010, 09:25:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Baski kalitesizligi, diyalog eksikligi, yanlis uygulamalar gibi sebeplerle çizgiromanlari degil yayinevlerini tartisir olduk. Aslinda daha önce önerdigim Altin Madalyon Puanini yayincilar için de yapmak lazim. Site altyapisi ona müsaade etmemisti ama bunu belki anketle yapabiliriz. Genelde en begendiginiz, en sevdiginiz seklinde olumlu sorular bulunan anketlerde tam tersi sorulara yer verilse nasil olur? Mesela...

Baski kalitesinde en kötü yayinevi...

Okuyucuyla diyalogda en kötü yayinevi...

Genel olarak en kötü yayinevi vs.

Zaman içerisinde bunu 'Ayin Kötüsü' - 'Yilin Kötüsü' ödülüne bile çevirebiliriz  ;)

Bu bir yaptirim olabilir mi, ne dersiniz?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Yine güzel bir fikir, yine Özgür'den  :)

Degisik konularda anketler uygun olur, seçenekler arasinda ise yayinevleri olacak sekilde.

Ilk anketi baslatalim Özgür, hangisi olacagini sen seç.

s.b

Fakat en kötüyü ilan ederken kibar olmaya gayret edilmesi gerekiyor. Aksi halde biz sikinti çekeriz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Avatarimin üzerine bir de Mucit Macit sifati istiyorum artik :)

pizagor

Okurlariyla diyalogu ve uygulamalari bakimindan en kötü yayinevi sizce hangisi? anketimiz baslamistir...

V

Sansür uygulamasiyla Lal Kitap birinciligi kimselere kaptirmaz...Oyum Lal'e. : >:(
"İstemem,eksik olsun.."

yalcinerol345

Tarkan Kurt

Ben de sansür uygulamasi ve okuyucuyu umursamamasi nedeniyle en kötü yayinci olarak LAL'i seçiyorum.

cemb

Lal yayinlarinin baski kalitesi hakikatten çok kötü.Insallah düzelir.Ayriyeten çizgiromanda sigara sansürünüde abartili bir uygulama olarak görüyorum.Evet en kötü yayimci için benim oyum da Lal yayiinlarina...

darkwood

Bu listeye girebilecek o kadar çok yayinevi varki sadece bir tanesini yazmak digerlerine haksizlik olur.
Ben su an listede olmayan  Kizilmaske, Mandrake çizgiromanlarini çok kötü bir hale getirip yayinlayan Marsik Yayinlarini 1.siraya koyuyorum.
Sansürcü ve düsük baski kalitesi ile Lal 2.sirada, yüksek fiyat politikasi ile burjuva sinifina hitap eden (veya böyle düsünen) Oglak ise 3.sirada..
Darkwood Sakinleri..

Underfined

Kesinlikle marsik çok kötü gerçektn..Fotokopi kagidi gibi igrenç bi baskisi var ve yayinlarina ve baskisina göre fiyati inanilmaz yüksek.Ancak sklarda olmadigindan Lal diyorum bende...

pizagor

'Fiyat Politikasi Bakimindan En Kötü Yayinevi' ve

'Baski ve Çeviri Kalitesi Bakimindan En Kötü Yayinevi'

anketlerini de pesisira baslatacagim. Marsik'i da unutmusum, hemen ekliyorum...

s.b

Hepsinde Marsik dedim. Lal Kitap'in mazisi temizdir arkadaslar.  Özellikle fiyat olarak Lal her zaman yüzümüzü güldürmüstür. Iste o mazi hatirina Lal'i isaretlemiyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ümitkr

Fiyatlandirmayi bilemeyecegim ama iliski konusunda hepsi birbirinden "KÖTÜ"

V

Alıntı yapılan: s.b - 12 Şubat, 2010, 16:29:23
Hepsinde Marsik dedim. Lal Kitap'in mazisi temizdir arkadaslar.  Özellikle fiyat olarak Lal her zaman yüzümüzü güldürmüstür. Iste o mazi hatirina Lal'i isaretlemiyorum.

Lal kitabin basladigi nokta ,geldigi noktanin çok ilerisindedir.Nathan Never ve Karaoglan'i sonlandirdiktan sonra yayinevi inise geçti adeta.Okurla dialogunu bitirdi,malüm sansür ve baski kalitesindeki düsüs de cabasi.Hiç iyi gitmiyorlar açikçasi ..
"İstemem,eksik olsun.."