Watchmen - Gerekli Şeyler

Başlatan Carnage, 07 Şubat, 2010, 19:59:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Watchmen'imi bir arkadaşa vermiştim, geri getirmedi. Hardcover'ını almayı düşünüyorum.

gamlıbaykuş

Abi inşallah bulursun, bir ara kalmadı 2. baskıyı yapacak diye duymuştum ama tam bilgim yok. Ayrıca hardcover kitaplıkta gerçekten güzel duruyor..
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

BAHADIR

Zamanında ne açgözlüymüşüm...Hem softunu,hem Hard'ını almışım...Watchman'i okudun mu? derseniz 2 defa 85. sayfaya kadar gelmeyi başardım ama devamını getiremedim...Velakin azimliyim kısmetse bitirip bende Watchman okuyanlar arasına katılmayı düşünüyorum...

Ama zor okunuyor kabul edin...Yoksa etmiyor musunuz?...

s.b

Yorma kendini Bahadırım bitanem.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Haklısın Sami abi kitap eğer yoruyorsa fazla kasmamak lazım... ;)
Harbiden yorucu bir kitap kabul ediyorum...Ben sadece okurken zorlanırken...Watchman'i çeviren ve balonlayan arkadaş'ların neler çektiğini tahmin bile edemiyorum...

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 02 Şubat, 2012, 11:20:16
Haklısın Sami abi kitap eğer yoruyorsa fazla kasmamak lazım... ;)
Harbiden yorucu bir kitap kabul ediyorum...Ben sadece okurken zorlanırken...Watchman'i çeviren ve balonlayan arkadaş'ların neler çektiğini tahmin bile edemiyorum...

85. sayfadan sonra hikaye acayip açılıyor.  :)

Ciddiyim, devam et.

Pişman olmazsın.

hennessy

sevgili bahadır biz watchmen i bulamıyoruz sen sıkılıyorsun :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 14 Mart, 2012, 15:41:43
Tex okuyun Tex.

Sami abi ni ndediği gibi ölü sayısı belli yaralı sayısı belli ayakta kalanlar belli Kalidor un dediği gibi bunların hepsinin atası Tex :)

Gambit

Tex okuyorum, aliyorum da ama adam cok KIRO ve kaba ya

bazan rahatsiz edici bile oluyor, yine de western seven birisi icin iyi bir cizgi roman

omega red

watchmen tek okunuşta tam çözülebilecek bir kitap değil. panellerin arkaplanlarında bile ayrı göndermelerle dolu eşsiz bir çizgiroman. her çizgiromansever şans verip en az bir kere okumalı.

rumar80

Sami abi nükte yapmış.
   Kendisi gerçek bir Tex hayranı olsa da TAM bir çizgi roman dostudur. Yazılarına bakın nasıl yürüyen ölüleri, Avengers'ı övüyor.
   Kendisi ile barışık biri. Tex konusunda sizin gibi düşünsem de  Sami abi'nin nüktesinede şapka çıkarıyorum.

hennessy

Watchmen bugün aldım arşivimize koyduk renkli ve kalın bir cilt fiyatıda uygun arkadaşlar kaçırmayın zor bulunuyordu okuyuncada yorumumuzu yaparız.

BAHADIR

Başardım...Sonunda Watchman'i okumayı başardım...

Ama üzülerek abartıldığı kadar bir şey göremediğimi yada anlamadığımı itiraf ediyorum...

Çok sıradan bir kurgu vardı ki...Genel konsept olayını çözemesemde Komedyeni öldüren daha başında benim diye bağırıyordu...Sıkılmadan okunabilen tek kısım Rorschach'ın hayatının irdelendiği (sanırım 6. sayı) bölüm idi...Şimdi uzun zamandır kitabını okumadan izlemek istemediğim filmi izlemeye geldi sıra...Bakalım filmde, çizgiromanda yakalayamadığım ne yakalayabileceğim...

s.b

Alıntı yapılan: BAHADIR - 19 Ağustos, 2012, 12:37:13
Başardım...Sonunda Watchman'i okumayı başardım...

Ama üzülerek abartıldığı kadar bir şey göremediğimi yada anlamadığımı itiraf ediyorum...

Çok sıradan bir kurgu vardı ki...Genel konsept olayını çözemesemde Komedyeni öldüren daha başında benim diye bağırıyordu...Sıkılmadan okunabilen tek kısım Rorschach'ın hayatının irdelendiği (sanırım 6. sayı) bölüm idi...Şimdi uzun zamandır kitabını okumadan izlemek istemediğim filmi izlemeye geldi sıra...Bakalım filmde, çizgiromanda yakalayamadığım ne yakalayabileceğim...

Aman Ömer abi, ne yazdığınızın farkında mısınız!? Yoksa sizde benim gibi çizgiromandan anlamıyor musunuz? Watchmen'e olumsuz laf eden biri için yapılacak tek şey var; İDAM.