Savage Avengers

Başlatan dean, 14 Şubat, 2019, 19:29:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Marvel, Savage Avengers serisini duyurdu. Yazar olarak Gerry Duggan'ı göreceğimiz seride Mike Deodato Jr. çizer olarak yer alacak. Wolverine, Elektra, Venom, Conan, Brother Voodoo ve Punisher gibi nazik karakterler takımı oluşturacak.

ghostrider

Bu bildiğin suicide squad çakması olmuş,bu karakterleri severim ama bu fikir olmamış.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

BlackBishop

Bari adlarında Avengers geçmeseymiş... Avengers ismi altında her şeyi görür olduk...

Nightrain

Conan yeniden Marvel'a geçtiğinde, burada ben dahil bir kaç kişi "umarım saçma sapan crossoverlara imza atmazlar" demiştik. Al işte! Dk. 1 gol 1.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Conan The Barbarian başlığında şöyle demiştim.

Alıntı yapılan: dean - 13 Ocak, 2018, 14:09:21
  Kilit nokta Conan'ın diğer Marvel karakterleri ile entegrasyonu. Öyle bir yol tercih ederlerse de en azından iki seri yaparlar. Bir seri diğer Marvel karakterleri ile crossover yaptığı diğer seride tamamen Conan odaklı sert maceraların yaşandığı bir dergi olur.

Neredeyse aynısı çıktı. Hatta daha da iyisi Conan'ın solo macera yaşayacağı iki dergi var. Crossover içinde Savage Avengers dergisi geldi. Bu noktada hiçbir sıkıntı göremiyorum. Hatta Avengers dergilerinde olması popülaritesinin artmasına ve belki de hayatında Conan okumamış bir çok kişinin Conan okumasına sebep olacaktır. Bunun neresi kötü ? Ha Conan'ın asıl serisinde her yerden Thor'lar, Odin'ler, Eternal'lar fırlarsa ok. O zaman Conan'ın atmosferi bozulur. Ama şu an için Conan'ı bozan çok bir durum yok. Üstelik yukarıdaki kadro resmen ateş ediyor. Marvel'ın en vahşileri toplanıyor.

gamlıbaykuş

Kadro çok sağlam. Punisher, Wolverine, Conan zaten en sevdiğim Marvel karakterleri. İnşallah Türkçe okuma şansına da erişirim.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Uzak durulması gereken bir dergi. Conan'ın esas evreni başka iki dergide deyip bu sarsıcı revizyonun etkisinin üzeri kapatılamaz ki. Belli ki Conan'ı sokacakları yol bizim gibi ihtiyarların sevdikleri halleri değil, onu modernize edip genç Avengers nesline uygun hale de getirecekler. Belki çok güzel hikayeler olacak ama sıkıntının temel noktası Conan'ın özgün atmosferinin Howard ve Roy Thomas çizgisinden şu anda getirildiği nokta. Sevenleri Dark Horse günlerini hasretle anacak gibi. Conan ve Hiborya Çağı özgündür, sınırları karakterleri ana hatlarıyla bellidir ve bu dünyada mutantlara, bugünün süper insanlarına yer yoktur. Bunun denendiği Red Sonja'nın Örümcek Adam'la ve Conan'ın 90'lara geldiği What if serisinden sayılar yeterlidir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

cemilngn

Yeni neslin Conan'dan haberdar olması için güzel bir fırsat. Benim çocukluğumda gazete dergi satan her yerde Boris Vallejo kapaklı bir Conan görmek mümkündü. Ben bu şekilde başladım okumaya. 11-12 yaşlarındaydım. Şu anda 12 yaşında bir çocuk Conan'ı nereden görecek de okuyacak. Özellikle Punisher ve Wolverine ile aynı takımda asıl Conan serisinden bağımsız maceralar yaşayacağı bir seri olması bu yüzden doğru karar.

sefik

Ticari olarak belki de dogru bir karardir ama hayatimda gordugum en anlamsiz ekip olmus sanirim .

pizagor

Evet ticari olarak doğrudur ancak Conan'ın REH çizgisinin muhafaza edilmesi gerekir. Bu durum ne kadar güzel hikayeler olursa olsun o büyülü ambiyansı yok edecek, REH'ı mezarında ters döndürecek hareketlerdir. Biliyorum kendim de bir noktada bunları edineceğim ve söylene söylene okuyacağım, o da ayrı bir gerçek tabi...

ZGeralt

Ben her iki görüşe de katılıyorum;  evet Conan'ı tanıtacaktır yeni nesle bu açıdan olumlu. Ancak karakterlerin arka planını az çok bilen kişilerin endişelenmeleri normal, karakterin içine edilmesi riski var.

Şu team-up işlerinden pek hazzetmiyorum, daha doğrusu gına geldi sanırım. Wolverine ile Elektra aynı ekipte olmayıversin ya, Conan ile Venom ne alaka.
Kesinlikle alıp okumayacağım, açıkçası pek iyi bir şey çıkacağını da sanmıyorum ama umarım yanılırım.

Son zamanlarda iyiden iyiye ikna olduğum bir şey var ki o da süper kahramanların bir yeniliğe, yaratıcı bir değişikliğe çok ihtiyaçları var. Yeni bir Alan Moore etkisi gibi bir şeye belki.

rumar80

Evet ticari açıdan ve Conan'ı genç kitlelere sevdirmek açısından (arada yapılan berbat Conan filminin de olumsuz etkisi ile) iyi bir taktik olabilir, ama biz yaşlı adamız, bizi biraz yoruyor.

Mrtekin

Alıntı yapılan: ZGeralt - 15 Şubat, 2019, 10:11:13
Ben her iki görüşe de katılıyorum;  evet Conan'ı tanıtacaktır yeni nesle bu açıdan olumlu. Ancak karakterlerin arka planını az çok bilen kişilerin endişelenmeleri normal, karakterin içine edilmesi riski var.

Şu team-up işlerinden pek hazzetmiyorum, daha doğrusu gına geldi sanırım. Wolverine ile Elektra aynı ekipte olmayıversin ya, Conan ile Venom ne alaka.
Kesinlikle alıp okumayacağım, açıkçası pek iyi bir şey çıkacağını da sanmıyorum ama umarım yanılırım.

Son zamanlarda iyiden iyiye ikna olduğum bir şey var ki o da süper kahramanların bir yeniliğe, yaratıcı bir değişikliğe çok ihtiyaçları var. Yeni bir Alan Moore etkisi gibi bir şeye belki.

@ZGeralt,

Punisher'da bir ara "psikopat" tartışması yapmıştık. Wolverine ve Elektra'yı da bu kapsamda göstermiştim, hatırlarsan. 8) Gerçek olmuş.

Conan'a da geçmiş olsun.:-)
They drew first blood...

ZGeralt

Alıntı Yap
@ZGeralt,

Punisher'da bir ara "psikopat" tartışması yapmıştık. Wolverine ve Elektra'yı da bu kapsamda göstermiştim, hatırlarsan. 8) Gerçek olmuş.

Conan'a da geçmiş olsun.:-)

Evet hatırlıyorum :)

Punisher, Wolverine, Conan, Venom... hepsini severim de umarım çok saçma sapan biR yola gitmez. Gider bir de üstüne tutarsa yandık :)

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Şubat, 2019, 10:01:05
Evet ticari olarak doğrudur ancak Conan'ın REH çizgisinin muhafaza edilmesi gerekir. Bu durum ne kadar güzel hikayeler olursa olsun o büyülü ambiyansı yok edecek, REH'ı mezarında ters döndürecek hareketlerdir. Biliyorum kendim de bir noktada bunları edineceğim ve söylene söylene okuyacağım, o da ayrı bir gerçek tabi...

Aynen dediğim gibi oldu, bu seriye abonelik başlattım. Sanırım ilk sayı da önümüzdeki günlerde raflarda olacak. Bize gelmesine ise daha vakit vardır ancak bundan önce No Road Home'un okunması gerekli mi?