Manifest

Başlatan doktor1881, 16 Şubat, 2019, 16:54:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Uzun zamandır fragmanlarıyla dikkat çeken ve merak uyandıran bir diziydiı. Lost'un Resurrection ile tanışması olarak tanımlanan Manifest'in senaryosunu NBC'nin dizilerinden Mysteries of Laura'nın yaratıcısı Jeff Rake yazdı. Pilot bölümünü The Devil Wears Prada ve Marley&Me filmlerinin yönetmeni David Frankel yönetti. Yapımcı koltuğunda Rake ve Frankel'a Robert Zemeckis de eşlik ediyor.

Once Upon A Time'dan tanığımız Josh Dallas Ben Stone karakterini canlandırırken, Valor'da izlediğimiz Melissa Roxburgh Ben'in kardeşi Michaela Stone karakterini canlandırıyor., The Lottery ve Zoo'da izlediğimiz Athena Karkanis ise Ben 'in eşi Grace Stone olarak dizide yer alıyor. Luna Blaise (Olive Stone), Parveen Kaur (Saanvi), J.R. Ramirez (Jared Vasquez) dizinin diğer oyuncuları olarak göze çarpıyor

Bir uçak uçuş sırasında türbülansa girer ve bir havalimanına acil iniş yapmak zorunda kalır. Havalimanında inen yolcuları bekleyen bir süpriz vardır. Aradan beş sene geçmiştir; oysa onlar sadece bir günün geçtiğini düşünmektedir. Bir uçak kazası yaşayıp öldüğünüz düşünüldüğünde beş sene sonra hayatınıza geri dönseniz ne hissedersiniz? Hayatınızdaki kişileri eskisi gibi bulabilir misiniz? Belki eşiniz başkasıyla evlendi belki sevdiğiniz birini kaybettiniz. Yani dizi uçaktan inen karakterlerin beş sene boyunca onlar olmadan yaşamlarını sürdürmeye devam eden sevdiklerini ne durumda bulacaklarına odaklanacak. Bir yandan da yaşanan bu gizemli olayı çözmeye çalışacaklar.

İlk bölümde diziyi Michaela'nın (Melissa Roxburgh) gözünden izliyoruz. Michaela sevgilisinin evlilik teklifine ne cevap vereceğini bilemeyen genç bir polis memuruyken abisi Ben (Josh Dallas) ise oğlunun nadir görülen kanser hastalığıyla mücadele eden ilgili ve sevgi dolu bir babadır. Aile seyahat edecekken uçak şirketinden uçaktaki koltukların gereğinden fazla kişiye satıldığına dair anons yapılır ve isteyen yolculara 400 dolar karşılığında bir sonraki uçakla seyahat edebilecekleri aktarılır. Oğullarının tedavi masrafını düşünen aile Ben, Michaela ve hasta çocukları Cal'ın bir sonraki uçakla gelmesine karar verir. Micheala, Ben ve Cal uçakta türbülans yaşarlar ve uçak en yakın havaalanına inmek zorunda kalır. İndiklerinde ise her şey değişmiş aradan beş sene geçmiştir. Cal'ın büyüyen ikizi karşısında ilk şoku yaşayan aile zaman geçtikçe işlerin karmaşıklaştığını görür. Sevdikleri eskisi gibi değildir. Bununla yaşamaya çalışırken uçakta türbülansı yaşayan herkes değişik psişik güçlere sahip olmuştur. Peki bunun nedeni nedir? İlerleyen bölümlerde dizi bu gizemi anlatacak

doktor1881

Bölüm:1 Doktoruma teşekkür ederim.''Hangi diziyi tavsiye edersiniz'' başlığında yazması ile diziyi farkettim.
Tam bana göre bir dizi İlk bölümü ile kendine bağlıyor.Yapımcıları sağlam Konu ilginç
Gözatarsanız memnun kalırsınız

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:2 Micheale ve abisinin başrolde olduğu dizide duyulan garip seslerle uçak yolcularınından birinin sorunu çözülüyor
Bu arada geri dönenlerin ailevi sorunlarını çözmek için çok çabalamaları gerekmekte
Gevezeliğin iyi olmadığını bu bölümde de anladık

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:3 Geçen bölüm sonunda meydana gelen Kelly Taylor cinayetinin çözümü ile geçen bölümde tempo düştü

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

Bölüm:4 Doctor Who'nun meleklerini görünce irkildim.828 nolu uçağın kaçak yolcusu olduğu ortaya çıkıyor

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:5 Kaçak yolcu ile geçen bölümde geri dönenler geride kalanlar ile uyum sağlamakta ne kadar zorluk geçirdiklerini  görüyoruz
Call ön plana geçmeye başlıyor

Bölüm Notu:7.5/10

rumar80

Alıntı yapılan: doktor1881 - 16 Şubat, 2019, 17:38:38
Bölüm:1 Doktoruma teşekkür ederim.''Hangi diziyi tavsiye edersiniz'' başlığında yazması ile diziyi farkettim.
Tam bana göre bir dizi İlk bölümü ile kendine bağlıyor.Yapımcıları sağlam Konu ilginç
Gözatarsanız memnun kalırsınız

Bölüm Notu:8.5/10

Rica ederim.  Umarım keyifle izlersiniz.

doktor1881

Bölüm:6 Böyle bir dizi olur da işin içine dev ölçekli bir şirket girmez mi Uçaktan inen 11 sahipsiz  yolcu nere de

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:7 Son iki bölümdür Ben uçakta bulunan kayıp yolcu Bulgar Marko'nun izini ararken,kardeşi Michaela adli bir olayı çözerken kendi geçmişi ile ilgili bir sırrı keşfeder

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:8 Bu bölüm iyiden iyiye polisiye gerilime dönüştü.Micheala yolculardan birinin intiharı ve yol açtığı olaylarla uğraşırken,Ben aldığı sürpriz destekle kayıp yolcuların peşinde

doktor1881

Bölüm:9 Dizinin şimdiye kadar temposunun en yüksek olduğu bölümdü Olaylar iyi kurgulanmıştı
Çağrılar kendilerini duyan adamları öldürürken Grace'yi es geçmelerini esefle kınıyorum :-[

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:10 Kutsal kase ve Binbaşı diziye renk kattı
Her bölüm uçaktakiler ve geride kalanların psikolojilerine geniş yer veriyorlar
Siz seyrederken bir tarafa hak verecekseniz muhakkak
Ben oyumu uçaktakilere veriyorum

doktor1881

Bölüm:11 828 nolu ucuşun kaptanı William hakkında harika bir bölüm seyrettik

Bölüm Notu:9.5/10

doktor1881

Bölüm:12 Bu bölümde küçük Call ile ilgiliydi