Moby Dick: Beyaz Balina - Ayrıntı Yayınları (Chabouté)

Başlatan Mrtekin, 16 Şubat, 2019, 21:16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Baskı kalitesi ve çeviri iyiyse alırım. :) Chaboute. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

They drew first blood...

memospinoz

Moby Dick ve Ayrıntı'yı görünce direkt olarak roman zannedip geçmiştim.  :D Fight Club 2'den sonra Ayrıntı devam edecek mi  bakalım çizgi romana yoksa yine tek atımlık mı kalacak bu hamlesi?

nicholaihel

Karakarga, Sırtlan falan bassaydı diye düşünürdüm. Chaboute çizimlerine hastayım. Bunun İngilizcesi de var bende. Canlı inceler beğenirsem alırım.

Nightrain

Dövüş Kulübü 2'nin cilt baskısı iyi değildi diye hatırlıyorum. Bakalım bu nasıl olmuş.

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Şubat, 2019, 00:09:18
Dövüş Kulübü 2'nin cilt baskısı iyi değildi diye hatırlıyorum. Bakalım bu nasıl olmuş.

Onda fasikülleri birleştirmişlerdi o yüzden dandikti.

Nightrain

BAHADIR

Bu işi öğrenmek için 1 fırın yetmez daha 300-500 fırın ekmek yemek lazım... O da yeterse artık...

Hadi fontu geçtim... Niye sola dayayıpta sağda devasa bir boşluk bırakırsınız ki... Balon ortalama özürlüler... Ben acaba şöyle güzel bir özel edisyon gelir mi diye düşünürken paylaşılan işin içler acısı durumu bu eserden bile soğuttu beni...

Şu an sinirden ne diyeceğim bilemiyorum... Tüm hevesim kursağımda kaldı... Chabouté'nin o güzelim çizgileri rezalet bir balonlamaya heba oldu... Böyle rezalet bir balonlama olmaz diyeceğim ama diyemiyorum çok var çünkü... Ama keşke Chabouté'e bir ayrıcalık tanısaymışlar... İşi biraz daha ehline verseymişler...

Kapakta yanlış tercih...

Keşke bu kapağı kullansaymışlar... (Biz daha çok "keşke" çekeriz...) ama içi rezalet bir işçilik olduktan sonra kapağın ne kadar önemi var bilemedim... Sanat yapıyorsunuz... Ama sanatın... Neyse... >:(

memospinoz

Balinalı kapak orijinal 2. cildin kapağı. Bence de eğer seçme şansları vardıysa bunu kullanmaları gerekirdi.
İşçilik konusuna ise bir şey diyemiyorum artık. Umarım çizgi romanda şu konuları tartışmadığımız ( hatta tartışmak zorunda kalmadığımız) günleri de görebiliriz. Temennim bu yönde.

BAHADIR

Orjinalde 2 cilt olduğunu bilmiyordum... Ayrıntı da ilk cildi mi yayınladı şu an yoksa 2 cildi birleştirerek mi yayınladı...? Eğer şu an yayınlanan 1. ciltse kapak eleştirim için özür...

memospinoz

Alıntı yapılan: BAHADIR - 17 Şubat, 2019, 14:18:11
Orjinalde 2 cilt olduğunu bilmiyordum... Ayrıntı da ilk cildi mi yayınladı şu an yoksa 2 cildi birleştirerek mi yayınladı...? Eğer şu an yayınlanan 1. ciltse kapak eleştirim için özür...

2 cilt bir arada.  ;D

yidar

Daha yeni çıkan bir eser ama nasıldır. Ne değildir alan varsa. Yorum yapabilir mi?

memospinoz

"Otuzdan fazla adamın katili olacaktı ve ruhum üzerine yemin edebilirim ki, Ahab'ın istediğini yapmasına engel olunmazsa bu gemi ölüme gidecekti. İnsanların en tasalısını ele alın, hülyaların en derinine gömülmüş olanını; kaldırın onu ayağa, bir ayağını diğerinin önüne koyması için kışkırtın onu; sizi yanıltmaksızın suya doğru götürecektir."

Dünya edebiyatının en önemli klasiklerinden olan Moby Dick (Beyaz Balina) bu kez çizgilerle okura sunuluyor. Melville'in ölümsüz eseri, yeni bir yüzle canlanıyor burada.

Kitabın Adı: Moby Dick
    Alt Başlık: Beyaz Balina
    ISBN: 978-605-314-321-5
    Baskı: 1.Baskı - 2019
    Özgün Adı: Moby Dick
    Yayın No: 1227
    Dizi No: 39
    Sayfa: 256
    Dizi: Klasik
    Yazar: Herman Melville
    Kitap İçi İllüstrasyonlar: Chabouté
    Çeviri: Çağdaş Ekin Şişman
    Son Okuma: Ezgi Öksüzbakan
    Dizgi: Kâni Kumanovalı
    Boyut: 21x29 cm
    Etiket Fiyatı: 50 TL

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 17 Şubat, 2019, 14:31:07
Daha yeni çıkan bir eser ama nasıldır. Ne değildir alan varsa. Yorum yapabilir mi?

Klasik Moby Dick hikayesi işte, Herman Melville'nin kitabını okuduysanız zaten konuyu biliyorsunuzdur. TV'de de birçok defa sinema versiyonu yayınlandı. Bu da "graphic novel" yapılmış hali.  :D