Conan - İthaki Yayıncılık

Başlatan Bloodslince, 21 Ekim, 2019, 20:37:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodslince

Biraz önce ithakigünlükleri giriş sayfası ile birlikte "Conan I" hikayesi paylaştı. İthaki daha önce basmadı değil mi Conan?

Düzeltme: Soru sormuştum İthaki'ye cevap geldi. İthaki "Conan" serisine başlıyor. :)

Alıntı yapılan: BLooDSLinCe - 23 Ekim, 2019, 13:32:14
Dün Alican Saygı ile konuşmuştum ve ciltli Conan basılmayacaktı... Bugün tekrar dönüş yaptı ve güzel bir haber verdi...

CONAN AZ SAYIDA OLSA CİLTLİ OLARAK BASILACAK!  ;D

İthaki'ye teşekkürlerimle...
*

Alıntı yapılan: ferzan - 21 Ekim, 2019, 21:35:23
    Dostum, biraz açabilir misin?..İthaki Conan çizgi romanları mı basacak?..REH 'in romanları geldi ilk aklıma ama o zaten Gece Kitaplığı 'ndan çıkmaya devam ediyor...Çizgi roman basılacaksa güncel serilerden biri mi (SSOC 2019 serisi vs.) olacak, yoksa tamamen eski dönemden mi olacak? SSOC ilk serinin telifi zaten Marmara Çizgi 'de, 2019 güncel ana seri de Marmara 'da...Ne basacaklar ben anlayamadım bir an için...Tam olarak soru ve cevap neydi?..

Bu arada ithaki daha önce Conan bastı ama REH 'in özgün metinlerinden kitap olarak bastı, yanılmıyorsam 2 adet olması lazım...Çizgi roman değildi...

Merhaba, paylaşılan hikaye bu şekildeydi, ben de Conan mı geliyor, dedim. Cevap kısaydı, evet. :)

Görüntüye bakacak olursak normal bir kitap sayfası ve orada da I. Cilt yazıyor. Evet Gece kitaplığından çıkıyor ama İthaki ben de varım diyor muhtemelen.

"Yeni haberler gelecek olursa konuya eklerim."

Son Paylaşım;

Alican Saygı'ya HC basılacak mı diye sordum.

Kalın kitaplarda maliyetin yüksek olduğunu ve HC basmayacaklarını söyledi. Okurun önüne yüksek bir meblağ ile Conan çıkarmak istemiyorlar anlaşılan, o yüzden düşünmüyorlar. Ben yinede bir düşünün dedim, alırız biz. 

Yeni Haber....

Dün Alican Saygı ile konuşmuştum ve ciltli Conan basılmayacaktı... Bugün tekrar dönüş yaptı ve güzel bir haber verdi...

CONAN AZ SAYIDA OLSA CİLTLİ OLARAK BASILACAK!  ;D

İthaki'ye teşekkürlerimle...

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

ferzan

Alıntı yapılan: BLooDSLinCe - 21 Ekim, 2019, 20:37:29
Biraz önce ithakigünlükleri giriş sayfası ile birlikte "Conan I" hikayesi paylaştı. İthaki daha önce basmadı değil mi Conan?

Düzeltme: Soru sormuştum İthaki'ye cevap geldi. İthaki "Conan" serisine başlıyor. :)

Dostum, biraz açabilir misin?..İthaki Conan çizgi romanları mı basacak?..REH 'in romanları geldi ilk aklıma ama o zaten Gece Kitaplığı 'ndan çıkmaya devam ediyor...Çizgi roman basılacaksa güncel serilerden biri mi (SSOC 2019 serisi vs.) olacak, yoksa tamamen eski dönemden mi olacak? SSOC ilk serinin telifi zaten Marmara Çizgi 'de, 2019 güncel ana seri de Marmara 'da...Ne basacaklar ben anlayamadım bir an için...Tam olarak soru ve cevap neydi?..

Bu arada ithaki daha önce Conan bastı ama REH 'in özgün metinlerinden kitap olarak bastı, yanılmıyorsam 2 adet olması lazım...Çizgi roman değildi...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kalidor

Başladıkları o seri neymiş?  ???
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

:o
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Agamotto

Animvader

Howard öleli 83 sene olmuş. Yani kendisinin yazdığı Conan öyküleri çoktan public domain, kamu malı olmuş. Herhangi bir yayınevi telif hakkı ödemeksizin  yayınlayabilir.

V

Ne olmuş,ne olmuş diye sokağa dökülen mahalle kadınlarına döndük. Harbi ne basıyor İthaki kitap mı, çizgi roman mı? Gerçi bastıklarının hakkını vermiyor ama..
"İstemem,eksik olsun.."

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Bloodslince

Alıntı yapılan: ferzan - 21 Ekim, 2019, 21:35:23

Merhaba, paylaşılan hikaye bu şekildeydi, ben de Conan mı geliyor, dedim. Cevap kısaydı, evet. :)

Görüntüye bakacak olursak normal bir kitap sayfası ve orada da I. Cilt yazıyor. Evet Gece kitaplığından çıkıyor ama İthaki ben de varım diyor muhtemelen.

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Ekim, 2019, 22:05:20
Başladıkları o seri neymiş?  ???

Kitap serisi muhtemelen. Görüntü de I.Cilt yazıyor.

Alıntı yapılan: Agamotto - 21 Ekim, 2019, 22:10:31
İthaki coştu bugün ;D

Son zamanlarda sürekli coşup duruyor.  ;D

Alıntı yapılan: Animvader - 21 Ekim, 2019, 22:13:49
Howard öleli 83 sene olmuş. Yani kendisinin yazdığı Conan öyküleri çoktan public domain, kamu malı olmuş. Herhangi bir yayınevi telif hakkı ödemeksizin  yayınlayabilir.

Evet, telifsiz. O yüzdendir ki yeniden canlandırma çabası olabilir. Gece'nin basıp sattığı ile İthaki'nin basıp sattığı satış rakamı olarak fark gösterir düşüncesindeyim.

Alıntı yapılan: V - 21 Ekim, 2019, 22:34:21
Ne olmuş,ne olmuş diye sokağa dökülen mahalle kadınlarına döndük. Harbi ne basıyor İthaki kitap mı, çizgi roman mı? Gerçi bastıklarının hakkını vermiyor ama..

Kitap basıyor.  ;D İthaki özellikle Fantastik, Bilimkurgu ve Karanlık Kitap serileri derken uçtu gitti. Eskiden bastığı kitapları şimdi bu serilere ekliyor ve iyide reklam yapıyor. Çok kısa sürede tekrar baskılar oluyor. Eskiden bu kitapları belirli kişiler okurken, şimdi fazlasıyla talep görüyor. Mesela unutulmuş Fantastik Seriler diye bir seri geldi en son, çok beğendim. Okuyunca Tolkien nerelerden feyz almış şahit oluyor insan.

Sizin eleştirdiğiniz yönü nedir mesela merak ettim?

Çok zor olmadı.

ferzan

O zaman uygun görülürse buradaki son bir buçuk sayfalık iletileri "Conan - İthaki Yayıncılık" gibi bir başlık açıp oraya taşıyalım mı?..Mevzunun adı kondu ne de olsa...Bu başlığın da adı aslında Türkiye 'deki çizgi roman serilerini kastettiği için roman olan Conan 'ı tıpkı Gece Kitaplığı 'na yaptığımız gibi ayrı başlığa taşımayı öneriyorum...Kitap alt başlığının fantastik kategorisinde, Gece Kitaplığı 'nın Conan 'ı ile beraber yan yana dururlar...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Bloodslince

Alıntı yapılan: ferzan - 22 Ekim, 2019, 00:30:21
    O zaman uygun görülürse buradaki son bir buçuk sayfalık iletileri "Conan - İthaki Yayıncılık" gibi bir başlık açıp oraya taşıyalım mı?..Mevzunun adı kondu ne de olsa...Bu başlığın da adı aslında Türkiye 'deki çizgi roman serilerini kastettiği için roman olan Conan 'ı tıpkı Gece Kitaplığı 'na yaptığımız gibi ayrı başlığa taşımayı öneriyorum...Kitap alt başlığının fantastik kategorisinde, Gece Kitaplığı 'nın Conan 'ı ile beraber yan yana dururlar...

Bana bu konuda söz düşer mi bilmem ama, söylediğiniz şey mantıklı, sonuçta bu bir roman.
Çok zor olmadı.

hanac

Başlığı kitap bölümüne taşıdım.

aitor03

Alıntı yapılan: BLooDSLinCe - 21 Ekim, 2019, 23:33:39

Sizin eleştirdiğiniz yönü nedir mesela merak ettim?

Soru bana değil ama kişisel fikrimi belirteyim, İthaki özellikle korku-gerilim, bilimkurgu ve fantazi türlerinde çıkardığı kitaplarla göz dolduruyor.
Ancak çeviriler kusurlu, editör-redaktör (künyede yazmasına rağmen) yok. Varsa bile işlerini hiç yapmıyorlar. Kitaplarda onlarca tapaj bir yana, maddi hatalardan geçilmiyor.
Bir gün deliye bağlayıp iki arkadaş bir iki kitabını incelemiş, hataları not edip (İzmir'den yayınevine yol olurdu hakikaten) göndermiştik, tabii ki geri dönmediler. Yeni baskıda hatalar aynı duruyordu.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Bloodslince

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Ekim, 2019, 14:03:46

Tam paylaşıyordum ki, siz paylaştınız. Teşekkürler.  :)

Konu tamamen belli oldu artık.
Çok zor olmadı.