Conan - İthaki Yayıncılık

Başlatan Bloodslince, 21 Ekim, 2019, 20:37:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Görselde de görüldüğü üzere Frank Frazetta kapakları ile yayınlayacaklarsa efsane olur. HC seçeneği de eklenmeli.
Crom! Ölüleri Say...

Bloodslince

Alıntı yapılan: aitor03 - 22 Ekim, 2019, 13:58:21
Soru bana değil ama kişisel fikrimi belirteyim, İthaki özellikle korku-gerilim, bilimkurgu ve fantazi türlerinde çıkardığı kitaplarla göz dolduruyor.
Ancak çeviriler kusurlu, editör-redaktör (künyede yazmasına rağmen) yok. Varsa bile işlerini hiç yapmıyorlar. Kitaplarda onlarca tapaj bir yana, maddi hatalardan geçilmiyor.
Bir gün deliye bağlayıp iki arkadaş bir iki kitabını incelemiş, hataları not edip (İzmir'den yayınevine yol olurdu hakikaten) göndermiştik, tabii ki geri dönmediler. Yeni baskıda hatalar aynı duruyordu.

Editör Alican Saygı, işlerini keyifle yapıyorlar aslında. Bu keyif hızlı basmak için aceleye getiriyorsa onları bu hatalar oluyor muhakkak. Son zamanlarda fazlasıyla yeni kitaplar çıkartıyorlar ve ilginç bir furya oluşmaya başladı. Bunda özellikle instagram da reklam yapan booktuberlar (sanırım adları bu) etkili oluyor.

Yabancı dili olmayan ve orijinal metinden haberi olmayan bir okur çeviride hatayı zaten anlamaz diyebiliriz. Onun dışında çok rast gelmesem de kelime hataları mevcut. Bazen matbaa kaynaklı hatalar oluyor. Ama dediğiniz gibi işin içine girip, araştırmaya başlanırsa, didik didik edilirse çok fazla şey bulunur muhakkak.

Çizgiroman konusunda okur balonlama nedir, font nedir, çeviri nasıl yapılır gibi konularda bilgisi olmadığında nasıl ki okuyup geçiyor, bu kitaplarda çoğunlukla öyle oluyor aslında.

Cevap vermemiş olmaları üzücü tabi.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Bloodslince

Alıntı yapılan: kalidor - 22 Ekim, 2019, 14:09:42
Görselde de görüldüğü üzere Frank Frazetta kapakları ile yayınlayacaklarsa efsane olur. HC seçeneği de eklenmeli.

Evet HC olursa tadından yenmez. Görselde ki gibi yayınlayacaklardır, yoksa paylaşmazdı Alican. Bir sorayım HC olayını, cevap gelsin paylaşırım. :)
Çok zor olmadı.

Bloodslince

Alican Saygı'ya HC basılacak mı diye sordum.

Kalın kitaplarda maliyetin yüksek olduğunu ve HC basmayacaklarını söyledi. Okurun önüne yüksek bir meblağ ile Conan çıkarmak istemiyorlar anlaşılan, o yüzden düşünmüyorlar. Ben yinede bir düşünün dedim, alırız biz.  ;D
Çok zor olmadı.

İdrava

Şimdi bu roman mı? Çizgi roman mı?

hanac

dayıcomics

Ne zamandır Conan'ın romanlarını almak istiyordum. İthaki baskısıyla beraber hepsini alırım :)

Bloodslince

Dün Alican Saygı ile konuşmuştum ve ciltli Conan basılmayacaktı... Bugün tekrar dönüş yaptı ve güzel bir haber verdi...

CONAN AZ SAYIDA OLSA CİLTLİ OLARAK BASILACAK!  ;D

İthaki'ye teşekkürlerimle...

Çok zor olmadı.

dayıcomics

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Batman

Alıntı yapılan: BLooDSLinCe - 23 Ekim, 2019, 13:32:14
Dün Alican Saygı ile konuşmuştum ve ciltli Conan basılmayacaktı... Bugün tekrar dönüş yaptı ve güzel bir haber verdi...

CONAN AZ SAYIDA OLSA CİLTLİ OLARAK BASILACAK!  ;D

İthaki'ye teşekkürlerimle...

Şu an ön siparişe açılan kitap ciltli mi, yoksa ciltli edisyon daha sonra ayrı olarak mı çıkacak?

Nightrain

Alıntı yapılan: Batman - 23 Ekim, 2019, 19:54:05
Şu an ön siparişe açılan kitap ciltli mi, yoksa ciltli edisyon daha sonra ayrı olarak mı çıkacak?

Karton kapak yazıyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Bloodslince

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 23 Ekim, 2019, 14:36:34
Şimdi almak farz oldu :)

Alıntı yapılan: Nightrain - 23 Ekim, 2019, 15:31:56
Alırım ki. :D

Kesinlikle alıyoruz!  ;D

Alıntı yapılan: Batman - 23 Ekim, 2019, 19:54:05

Karton kapak on siparişe açılmış şu an. Yakın zamanda ciltli basılır. Planlarında yoktu, çok uzun sürmez bence yakında çıkar.
Çok zor olmadı.

tommikser

Benim açıklamadan anladığım kılıç ve büyü serisi demişler. Demek ki Conan dışında başka kitaplar da gelecek.
İlk akla gelen KULL tabii ki. Başka ne olabilir acaba?

connyapku

Harika kapaklar ve HC baskisi yapacagi icin Ithaki yayinlarina tesekkurler  :)